• Western

Až do smrti (2007) odpad!

Takovou slátaninu co natočil Jean tak to je skutečně hrůza, bohužel filmy, které v 21.století točí jsou hrozné. Tady rozhodně přestřelil a ten konec to je filmová tragédie. Ostatní herce ani netřeba komentovat.

Troja (2004)

Ta zatracená pata, kdyby taky byla nesmrtelná, tak si můžu dělat co chci, i když je pravda, že Achilles si dělal co chtěl a jeho arogance ho nakonec usmrtila. Škoda, že tady není nějaká delší bitva, ale některé boje stály za to. Všechno kvůli jedné ženě, možná, že řekové by Troju stejně napadli, takhle aspoň měli záminku. Legendární trojský kůň se také povedl. Budu si muset Troju pustit ještě jednou, abych tento snímek docenil.

Já, robot (2004)

Co znamená, když hraje hlavní roli Wil Smith? Že, film má vždy nejvyšší kvalitu a zaručuje výbornou podívanou. Příběh zasazený do budoucnosti, která nás možná nemine, kontrolu převezme umělá inteligence a člověk bude v řiti. V tomto snímku k tomu od začátku směřuje a jen díky tomu, že detektiv nepodlehne klamné představě a spolupracuje s již zesnulým přítelem doktorem, který tyto roboty vytvořil tak nakonec vše skončí dobře. Film není zas tolik o akci, ale za to má důstojný a propracovaný scénář. Jsem zvědavý jestli bude dvojka, protože překonat jedničku nebude rozhodně tak jednoduché.

Vrána: Město andělů (1996)

Další zbytečné pokračování povedené jedničky se zesnulým Brandonem Lee. Hvězdičku dávám za snahu, ale jinak je to špatné a velmi hloupé.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Jedna hvězdička za Nicolase Cage, jinak špatná komedie s velmi nesympatickou S.J. Parker, která vypadá a hraje jak postižený číňaň ztracen v Malajsii.

Den poté (2004)

Emmerichův nejlepší katastrofický film a myslím, že jeden z nejlepších vůbec. Od začátku to má tempo, postupně houstne atmosféra, která vygraduje v srdci bouře při záchranné akci. Přesně je vidět v tomto filmu, jak jsou politici naprosto hloupý a vždy rozhodují peníze a až pak životy, ale pak už je pozdě. Rolandův film se zaměřil na aktuální téma dnešní doby a co by se mohlo stát a myslím, že se mu to na plátno podařilo přenést, i když tento film viděl téměř celý svět, stejně to s nikým nehne a dále se bude pokračovat. Filmaři si užívali s efekty, jen škoda, že ty vlky se jim trošku nepodařilo více namastit, vypadali jak slintající opice, kteří rok nežrali.

Cellular (2004)

Super rychlá mobilní jízda. Cellular by si rozhodně zasloužil vyšší hodnocení. Scéna, kdy Kim řízne na citlivé místo z jednoho zločinců je drsná, krve jak z buvola.

Spartakus (2004) (TV film)

Další film o tomto legendárním válečníkovi, který bojoval proti tehdejší velmoci velkolepém Římu. Je natočeno již dost materiálu o tomto hochovi, ale stejně by mně zajímalo, jak to ve skutečnosti bylo, no to se nedozvím. Na televizní film je Spartakus natočen dobře, slušné herecké obsazení i výkony, slušně odvedené gladiátorské boje, Goran Visnjic se předělal z lékaře na bojovníka a tato role mu sedla, on je to velmi sympatický herec, škoda, že nedostává nebo nedostal nějakou pořádnou roli v áčkovém trháku. Tento snímek je mírným tempem, také to trvá tři hodiny a graduje závěrečnou třicetiminutovkou.

Catwoman (2004)

Nevím proč tento film dostal malinu a proč ho téměř všichni odsoudili, mně se to velmi líbilo. Kočičí žena v podání Halle Berry působí dobře a v kostýmu vypadá neskutečně sexy. Naopak moje oblíbená herečka Sharon Stone v tomto filmu bohužel vypadá dost nesympaticky a musím konstatovat, čím více jí je let, tím více jdou její herecké kvality dolů. Myslím, že se povedla i hudba, která filmu velmi pomohla, pro ty, kteří jen kritizují, zkuste si natočit něco takového, věřím, že většina lidí by nenatočila něco takového na co by se dalo koukat.

Julius Caesar (2002) (TV film)

Televizní Julius Cesar v hlavní roli s Jeremym Sistem je natočený sympaticky. Asi neměli moc financí, ale z minima vytěžili maximum. Z ambiciozního mladíka se stal zaslepený diktátor, na což doplatil smrtí, kterou čekal asi nejméně. Velmi se mi líbilo dobývání Galie, ale jak se do toho začala motat Kleopatra tak to mi trošku zkazilo radost z tohoto filmu.