Lolita 2000 (1998)

V podstatě to byla děsná blbost. Pár nahatých bab, sem tam bobr, příběh absolutně o ničem. Chtěl jsem jako dvou tisící hodnocení něco, co by mělo číslovku 2000 v názvu a alternativou bylo dvacet osm hodin trvající 2000 Today. Tak jsem radši zvolil ženské.

Fascinující proměny přírody (2009) (seriál)

Další z dokonalých přírodopisných seriálů z dílny BBC. Záběry, při kterých se vám zatajuje dech, nádherná ukázka krásy přírody. Připojuji se k přání, aby se tyto dokumenty pouštěly ve školách na hodinách přírodopisu. Jasných pět z pěti.

Pro hrst dolarů (1964)

No asi kdybych viděl Pro hrst dolarů dřív, než Hodný, zlý a ošklivý a Tenkrát na západě, tak bych dal i čtyři hvězdy. Nicméně tři hvězdy znamenají dobrý film, a tím Pro hrst dolarů rozhodně je.

Labyrint mysli (2010) (studentský film) odpad!

Tohle IMHO točil člověk, který v životě drogy nebral. Naprostá slátanina.

Putování k planetám (2010) (seriál)

"Ještě nikdy nebyla vhodnější doba na odvážnou výpravu tam, kam se ještě žádný člověk nevypravil. Pojďme ve stopách našich robotických průzkumníků a navštivme planety sluneční soustavy!" Šestidílný dokumentární seriál o planetách pod hlavičkou National Geographic. Jednotlivé díly jsou: 1 - Jupiter, 2 - Saturn, 3 - Merkur a Venuše, 4 - Mars, 5 - Neptun a Uran, 6 - Pluto a ještě dále

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Lahůdka pro příznivce dua Pegg / Frost s mnoha vtipnými odkazy na filmy o mimozemských civilizacích. Mám rád tenhle styl humoru, i když mi je jasný, že to nesedne každému. A závěr se Sigourney jako perfektní třešnička na dortu.

Hanna (2011)

Tak já ti nevim. Takovou dobu jsem se na Hannu těšil a teď si nejsem jistý, co si mám myslet. Úvodní část z Finska byla dokonalá a kdyby si film udržel laťku nastavenou akcí v krytu, rozhodně by to bylo na plný počet. Jenže pak se najednou Hanna dostane mezi lidi, no a tak nějak jakože neví, jestli má někoho zabít, nebo nemá. Nakonec zjistí nepříjemnou pravdu a najednou se jí už nechce pouštět do žádných větších akcí. Jo a taky musim upozornit na perfektní soundtrack, i když tu asi nebudu první. První třetina + soundrack + Saoirse = tři hvězdy.

Vraždy podle Jidáše (1999)

No tak ještě, že jsem si před zhlédnutím snímku nečetl komentáře. To bych se dočetl, že jde o kopii kultovního Fincherova díla. To by ale byla škoda, protože jsem se dobře bavil. Perfektní záporák / hnusák + dostatek vtipných scén = za mne silné tři hvězdy.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Jo, nejlepší nápady přichází po flašce Tequily. Nádherná road movie dvou sympaťáků, kteří kvůli rakovině nemají času nazbyt a tak chtějí ještě stihnout co se dá.