ZOO Liberec (2002) (TV film)

Pěkně zpracovaný dokument o naší zoologické zahradě, kterou jsem jako malý navštívil snad stokrát. Už jsem tam dlouho nebyl, budu to muset napravit. Dokument představuje většinu druhů, kterými se Liberec může pyšnit a jinde v ČR nejsou - bílí tygři, osli somálští a podobně. Jediné, co mne trošku vadilo, byla ta část, kde mluvila ošetřovatelka šimpanzů. Slovo skupina řekla v každé větě snad třikrát. Na druhou stranu, kdybych měl já mluvit do kamery, to by to dopadlo. Každopádně, hodnotím na lepší tři hvězdy, z nostalgie dám jednu navíc. K vidění zde.

Speciální jednotka (2011)

Napínavý příběh o osvobozování jedné blondýny z rukou Talibanu. Diane si mne na začátku vůbec nezískala, protože takhle hloupě se může chovat fakt jen blondýna (jak ty filmy pěkně podporují předsudky, že?). Zato chlapi ze Speciální jednotky mi byli sympatičtí hned, už po úvodní akci v Bosně. Každopádně jak se jejich komplikovala, tak jsem jim držel palce víc a víc a když (SPOILER) umřel Lucas (KONEC SPOILERU), tak jsem to férově obrečel. Celkem dobře zahraný je i hlavní záporák, takže z mé strany maximální spokojenost. Pro mne jeden z nejlepších filmů letošního roku.

Alyce Kills (2011)

"What?" Tak tohle bylo vážně něco divnýho. Ze začátku jsem uvažoval i nad tím, že to vypnu. Takhle nesympatický kravky jsem už ve filmu dlouho neviděl. Ale jakmile (SPOILER) kamarádka spadla za podivných okolností ze střechy (KONEC SPOILERU), tak si říkám, že by se to ještě mohlo rozjet. A ono jo! Úchylnosti, kterým se Alyce oddává, dostávaj spád a já se začínám potutelně usmívat. Finálních čtvrthodinka mi vzala dech. Jó, tohle můžu!!! Nicméně, vzhledem k tomu šílenému začátku, nepůjdu výš jak na tři. P.S.: Píšete, že představitelka Alyce není pěkná. Koho byste do role odstrkované buchty, z které si mnozí dělají srandu, dali vy? Nějakou modelku? Podle mne na castingu vybrali dobře. I přesto, že mi byla Jade Dornfeld ze začátku silně nesympatická, nakonec, zakrvácená, vypadá fakt chutně ;)

Rescue Special Ops (2009) (seriál)

Na Austrálii jsem si asi vytvořil návyk. Po perfektním seriálu Underbelly jsem, díky tomu, že tu hrají někteří herci včetně mého oblíbence Gytona Grantleye, objevil další, de facto tady na ČSFD úplně neznámý seriál Rescue Special Ops. Nádherné záběry australského pobřeží (mluví se tam o nějakém národním parku) v kontrastu s moderním velkoměstem Sidney působí velmi pěkně. Celý tým záchranářů jsou sympaťáci, pro mne ale je zatím jasným favoritem Les Hill, který hraje postavu Deana. Zároveň se moc pěkně kouká na Katherine Hicks, která hraje Heidi a je mojí favoritkou z ženské části týmu. Prozatím jsem viděl čtyři epizody, na které jsou titulky, ale už se těším na další. Zatím 80 %.

Pod horou (1982) (seriál)

Tak z mládí si opravdu pamatuji jen to volání "Theo - Rachel". Naštěstí tu jsou kluci komentátorský, kteří to na netu vyhrabali a tak jsem se mohl podívat znovu (kdybyste to náhodou taky chtěli najít, tak je to tady). A rozhodl jsem se, že nebudu dávat tu jednu navíc z nostalgie, protože seriál je podle mého tady na ČSFD mírně nadhodnocený. Hodnotím 3,5 *, protentokrát výjimečně zaokrouhleno směrem dolů.

Kid (2000)

Moc příjemný film, který vám zaručeně zvedne náladu, když máte chřipku. Úplně jsem zapomněl, že je mi špatně =)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Po osmém díle zvyšuji na pět hvězd a modlím se za to, že tahle sakramentsky vysoko zvednutá laťka tvůrcům vydrží. Damian Lewis opět září.

Rumah Dara (2009)

Precizní vyvražďovačka, ale už je to všechno v jiných filmech a mnohdy lépe. Nicméně tři za nechutnou hlavní záporačku a slušné gore.

Únos (2006)

Další animovaná pecka z dílny PIxaru. Mám moc rád tyhle kraťasy.

Monte Carlo (2011)

Nenadchne, neurazí. A je tam pár opravdu vtipných momentů.