Přes prsty (2019)

Přijemný překvápko. Pokud chcete nenáročnou, ale zábavnou českou letní komedii, zrovna tady byste neměli být v kině zklamáni. Moc lepších komedií v posledních letech v ČR za mě nevzniklo a je to výrazně lepší dílo, než klasický český filmový odpad co se soustavně hrne do kin. Jo a skvělej Jirka Langmajer!

Černobyl (2019) (seriál)

Něco takového tu už hodně dlouho nebylo. Poklona tvůrcům a obrovský palec nahoru za všech pět dílů minisérie!

Aquaman (2018)

V tomhle filmu se sešly dva prvky, kterým prostě fandím.. DC a režisér James Wan. A jak to dopadlo? Je vidět, že se studio opravdu snaží někam posunout a poučit. Ačkoliv má film 143 minut (ještě že tak!), film se soustředí spíše na představení podvodního světa, Atlanťanů samotných a hromadu postav, na propracovanější příběh moc nezbývá čas. Dějové linky plynou po vcelku jasně stanovené a předvídatelné dráze, to ale bohatě stačí, protože film tohle dohání někde jinde :) Čeká vás parádní zážitek z úžasně vykresleného světa, který nejen Aquamanovi konečně dodává tvář! Jen škoda, že až po Justice League. Nicméně, takhle to půjde.

Duel Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Moderátor fakt síla. Něco takového se v TV jen tak nevidí.. :)

Dunkerk (2017)

Poprvé.. ok. Podruhé.. lepší ok. :) Ale až třetí projekce nechala film vyniknout. Zážitek z IMAX byl opravdu unikátní a nečekaně skvělý! Takhle to Nolan chtěl a takhle je to správně. Film je opravdu dobré vidět víckrát, s vědomím co bude následovat vyniknou zajímavé detaily. Každopádně projekce v IMAX to celé posouvá na jinou úroveň. Věci k vytknutí jsou, to ale není důležité. Skvělé dílo to opravdu je.

Rozpolcený (2016)

Samotná myšlenka filmu je geniální a má očekávání nebyla úplně nízká. Čekal jsem ale trošku něco jiného, než bylo naservirováno. Něco realističtějšího, uvěřitelnějšího a hlavně se silnější atmosférou. V některých pasážích sice film nedovolí člověku ani mrknout, pro mě tam jsou ale scény "navíc", které finální dojem a zmiňovanou atmosféru kazí + narušují tu postupnou gradaci. Ani konec podle mě nebyl ideální. Perfektní byl ovšem James McAvoy!

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Tvůrci si občas musí uvědomit, že méně je někdy více :) Pointa tohoto "superakčního" filmu je relativně zajímavá a koukatelná, provedení je občas ale vážně směšné. Inteligence a šikovnost ozbrojených padouchů je ještě menší než je tomu obvyklé a štěstí Jasona už nemůže být větší. Přitom některé věci by po fyzické stránce nezvládl ani Superman. Ale takhle se nad tím nemusí přemýšlet, diváci dostanou svěží akčňák se stárnoucím, ale stále dobrým Jasonem Stathamem a krásnou Jessicou Albou, takto to na dvě hvězdičky stačí.

Orel Eddie (2016)

Podobné životopisné filmy mívají často úspěch už jen kvůli příběhu, který vypráví a z toho se samozřejmě těží i zde. Příběh silný a film není špatný. Pro mě není ale ani nějak extra dobrý. Působí to docela odfláknutě a obyčejně. Ve srovnání s jinými životopisnými filmy posledních let zde prostě dost chybí, je to zpracováno tak nějak uměle, díky čemuž je jednání postav často příliš předvídatelné. Taron Egerton si to ale povodil slušně, líbil se mi také Keith Allen. Zbytek Ok.

V zajetí démonů 2 (2016)

Po z mého pohledu perfektním prvním díle byla minimálně u mě očekávání obrovská a to může být často problém. Tady to ale nevadí, naopak, tvůrčí tým vytahuje to osvědčené z prvního dílu a pod vedením nejlepšího hororového režiséra současné doby vytváří parádní našlapaný horor. Chybí originalita? Možná trochu. Mimo jiné právě to řadí film kvalitativně mírně pod první díl na čtyři hvězdy. Ono to ale ve výsledku nevadí, přidané prvky tu jsou a podívaná je to skvělá, tohle ještě nějakou dobu fungovat bude :) Lekaček tu máme požehnaně, některé jsou slabší a předvídatelné, pár jich ale člověka zachytí "nepřipraveného", to se moc hororům poslední doby nedaří. Tím nejlepším jsou ale stejně herci, hlavně Vera Farmiga a Patrick Wilson, kteří film udrží nad vodou i kdyby vše ostatní zklamalo. To se ale naštěstí nestalo a sečteno podtrženo tu máme další skvělé dílo z dílny Jamese Wana, které rozhodně stojí za zhlédnutí a může být nejlepším hororem tohoto roku.

Babadook (2014)

Film má velmi nadějný začátek, postavy jsou zajímavě vytvořené a filmu se vcelku daří divákovi ukázat jejich psychickou stránku, což je nejsilnější prvek filmu. U filmů tohoto typu ale velmi záleží na rozuzlení a závěru. První část by mohla mít klidně i 4 hvězdy. Z mého pohledu nevydařený, možná až směšný konec film ale srazil níž.