Dvojníci (2016)

Po prvních minutách a hromadě trapných pokusů o vtip jsem plánoval dát odpad a film zařadit do dlouhé řady českých propadáků posledních let. Trapné pokusy o vtip sice pokračovaly, občas se jim to ale přeci jen povedlo a celý film nakonec působí docela pohodovým dojmem, je to fajn komedie. Sokol byl ve své dvojroli skvělý, Kohákova role byla ovšem slabším článkem filmu. Za to ale může spíše scénář.

Dánská dívka (2015)

Hodně zajímavý film. Příběh samozřejmě na prvním místě, psychicky občas hodně silné. Vyzdvihnout si ale zaslouží herci, Alicia Vikander skvělá a Eddie Redmayne zde podle mě měl obhájit Oscara.

Polednice (2016)

Není to špatný film, divák je dlouho v nejistotě a bývá těžké odhadnout další scénu, natož konec. Dost tomu ovšem napomáhá trochu zmatený scénář, který prostě není tak dobrý. Některé věci a jednání lidí jednoduše postrádá smysl, ve filmu je plno věcí zbytečně "navíc". Jestli je to horor? Jak se to vezme, hlavně je to drama, ale spíš než aby diváka děsila napjatá atmosféra, jsou ve filmu umělé lekačky, občas až moc umělé. Ale tak, ok. Zvukové efekty často pokulhávají, .. Herci ale dobří. Ve finále to špatná podívaná není, moderní zpracování klasických příběhů se mi líbí a tohle je v mnoha věcech originální, člověk ale nesmí očekávat moc. Tři hvězdy si zaslouží.

Osm hrozných (2015)

Trefa do černého. Z mého pohledu skvělé dílo, kterému vůbec nevadí větší délka ani pomalejší rozjezd. Od začátku filmu se každou pronesenou větou jednotlivých aktérů vytváří dokonalý příběh s mocným a těžko odhadnutelným dojezdem do cíle. Parádní hudba, výborné výkony herců.. Pro mě jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina.

Oculus (2013)

Začátek nadějný, po většinu filmu se ale stále opakuje dokola to samé a člověk si pouze říká "kdy už se konečně stane něco důležitého??". No, nakonec se dočká jen částečně. Ačkoliv je atmosféra občas relativně silná, moc lekaček tu člověk neuvidí. Spíše podprůměrný horor.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

To je tak těžký udělat vánoční vtipnou komedii? Po ještě teoreticky snesitelných prvních dvou dílech klesla série na naprosté dno a tam se statečně drží i s tímto dílem. Děj je sice naprostá blbost, ale budiž.. Trapnost a tuctovost "vtipných scének" ale snést opravdu nejde a místo odpočinkové komedie, kde je přehnané přemýšlení nad smyslem klidně až nežádoucí, vzbuzuje film skutečný odpor. Nu což, gratuluju pánové, další zasloužený "odpad!".

Sinister 2 (2015) odpad!

Film propadl ve všech směrech. Chybí jakékoliv napětí, nejistota, nebo nečekaný zvrat, což jsou prvky, které dávají hororům šťávu. To hlavní je zde od začátku téměř jasné. Ani lekačky tomu moc nepomohou, pár jich tam sice je, ale kvalitou zrovna nepřekypují a jsou až moc nelogické a umělé. Chování postav je často také dost nepochopitelné a samotný děj velká bída, která je podtržená závěrečným vyvrcholením filmu. Na tento film jsem se vzhledem k povedenému prvnímu dílu docela těšil, věřil jsem alespoň v průměr, tohle je ale vážně jen filmový odpad.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Film tak nějak o ničem. Bylo jasné, že rozdělení knihy na dva filmy první část hodně odnese a ačkoliv bylo pár scén oproti knize přidaných, film nezaujme ničím, jsou to dvě hodiny bez jediné větší zápletky. Film mě nedokázal dostat na stranu povstalců a k nenávisti Kapitolu, jako třeba kniha. Zde si člověk občas spíše ťuká na čelo co to vyvádí.. Výkony herců byly ale kvalitní a jako velký fanda Hunger games dávám 3 hvězdičky. Jinak by si film zasloužil ještě méně.