Slayers - Lina, postrach banditů (1995) (seriál)

Když jsem byl malý tak jsem Linu rád sledoval, teď už mě bohužel nepřijde tak dobrá jako kdysi. Ale za staré dobré časy si zaslouží čtyři hvězdičky. Dnes už bych jí hodnotil minimálně o hvězdu hůř.

Bohové smrti (2008) (seriál)

Výborný nápad, skvělé bojové scény a slušný soundtrack. Tady už mě ale superlativy došly. Spousta dílů je slabších a některé postavy jsou opravdu trapné. Nejvíc mě tam štval Šinigami a tatík Maky. Dalším mínusem je spousta hluchých míst, kde člověk vysloveně trpí nad debilními dialogy a těší se až to bude mít za sebou. Občas mě to přišlo, že si seriál hraje na komedii a snaží se být až moc vtipný. No na mě to mělo opačný účinek (i když musím přiznat, že jsem se taky hodně nasmál). Na druhou stranu děj postupně vrcholí a poslední díly stojí za to. Nesmím také zapomenout na moji nejoblíbenější postavu Black Stara. Myslím, že bez něj bych to nevydržel sledovat až do konce, neboť on jediný v tomto seriálu opravdu stál za to.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Oproti původnímu FMA z roku 2003 mnohem lepší a logičtější. Zkrátka někdy se vyplatí jet víc podle mangy a nepřidávat tam své nápady. Výborná předělávka.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Škoda, že se Hledač nedočkal 3. série a velká škoda, že byl pouze jen na motivy knihy Meč pravdy, neboť některé momentky v seriálu jsou velmi nelogické a někdy i trochu zoufalé. Na druhou stranu musím říct, že v současnosti není moc fantasy seriálů tohoto typu, a proto ho mám asi tak rád, a i proto se přikláním k lepšímu hodnocení (velkou zásluhu má na tom skvělá Bridget Regan). A zároveň bych chtěl tomuto seriálu poděkovat, neboť po jeho zhlédnutí jsem se donutil přečíst knížky a tento příběh se stal jedním z nejlepších jaký jsem kdy četl.

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

Tak na todle bych se mohl koukat pořád dokola. Brilantní humor v podání skvělého břichomluvce. Nejlepší je určitě Peanut a Jose Jalapeno "on the stick", ale ostatní postavičky jsou taky boží. Kdo nevyděl o hodně přišel, neboť toto vystoupení je nesmrtelný.

Zážitky Jeffa Corwina (2001) (seriál)

Škola hrou s Jeffem Corwinem v roli třídního učitele a třídního šaška. Asi nejlepší seriál o přírodě, jaký jsem kdy sledoval.

Lovec krokodýlů (1996) (seriál)

Co se týče přírody a těch jeho bláznivejch kousků, tak je to skvělí, ale bohužel mi tento člověk přijde absolutně nesympatický, takže mě bohužel tento pořad moc nezaujal.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Velké očekávání a ještě větší zklamání. Jsem asi zaujatý, neboť jsem četl knížku, a prostě si myslím, že podle tak dokonalé předlohy natočit takovýhle brak je fakt otřesný. Kdo nečetl knížku, tak se ve filmu občas neorientuje, neboť vynechali pár důležitých částí (pár zbytečných zase přidali), děj má ohromně rychlí spád a občas je zmatený. Moc se mi tady nezamlouvá ani Tom Hanks v roli hlavního hrdiny (přijde mi až moc profesorský). Ale dost bylo kritiky. Naopak se mi zde líbila Audrey Tautou, představitelka Sophie. Také bych chtěl vyzdvihnout hudbu. Jako obvykle když se do toho vloží Hans Zimmer, tak to stojí za to. Jako malé plus bych doplnil, že si miniroličku ve filmu zahrál i sám Dan Brown, což mě příjemně překvapilo.

Gulliverovy cesty (2010)

Filmy s Jackem Blackem v hlavní roli zrovna moc nevyhledávám, ale tentokrát to nebyla taková velká pohroma, kterou jsem očekával. Místy je to docela vtipné a většina filmu příjemně plyne. Velice se mi libí moderní pojetí této pohádky. Jen bych vynechal tu závěrečnou scénu se songem War od Edwina Starra (ačkoliv tu píseň mám docela rád). Absolutně se tam podle mě nehodí a tak trochu mě to zkazilo dobrý pocit z filmu. Jo a ještě mohli vynechat Transformery. 55% je podle mě adekvátní hodnocení.

Serenity (2005)

Výborné zakončení mého oblíbeného seriálu Firefly (je ho velká škoda). Dovysvětluje vše co v seriálu nebylo zodpovězeno a dořeší vztahy mezi jednotlivými postavami. Pro film to však může být i na škodu, neboť kdo neviděl seriál asi pár věcí nepochopí. Ale ti co seriál viděli určitě musí být nadšeni, tak jako já, že se seriál dočkal důstojného zakončení.