Světová válka Z (2013)

Kvalitný a pozerateľný film..v žiadnom prípade nie horor, čo ma trochu sklamalo..aj keď viac menej sa to dalo čakať keďže bol avizovaný vstup od 12 rokov.. ale napriek tomu sú tam scény kde mi dokázalo biť srdce rýchlejšie ako za normálnych okolností..davová psychóza na dobrej úrovni.. privítal by som aj lepší výzor zombíkov.. dosť málo hnusný a málo strašidelný bol.. ale obsahovo sa mi film páčil, hudba bola veľmi dobrá.. skôr prevládajú kladné pocity.. rada pre tých ktorí film ešte nevideli.. v žiadnom prípade nechoďte na 3D.. je to úplná zbytočnosť..od 3D som si sľuboval oveľa viac.. inak dávam 4*

Valkýra (2008)

Keď som videl film Superman sa vracia, tak som si myslel, že neschopnejší a stupídnejší režisér ako Bryan Singer existovať ani nemôže.. no za Valkýru mu tlieskam.. dokonca postojačky.. Popravde.. film som začal pozerať s malými očakávaniami..veď predsa ako môže byť film dobrý ak poznáte jeho koniec?.. Bryan Singer nám však ukazuje, že aj takýto film môže byť neskutočne napínavý... od polovice filmu,keď sa to všetko rozbehlo som len zo zatajeným dychom pozeral na to, čo sa na plátne deje.. herecké obsadenie výborné..Tom Cruise je skvelý (nechápem tým výčitkám na jeho osobu).. Lepšie podané to snáď ani nemohlo byť..je tam napätie, emócie, neprekrútena história (na rozdel od iných "historických" filmov).. čo viac sme si mohli od tohto filmu želať..

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pekná oddychovka.. páči sa mi na tomto filme, že je trochu braný z nadhľadu a trošku pozvoľna oproti prvým trom M-I.. dej je celkom dobrý..samozrejme nie najlepší(na jednotku sa dejovo nehrabe žiadna časť)... natočené je to však geniálne.. scéna z mrakodrapu v Dubaji vyráža dych..pri prvom sledovaní ma táto scéna vytrhla z postele aby som Ethana chytal aj ja..herecké obsadenie výborné..a zatiaľ čo veľa ľudí nemusí Toma Cruisa.. tak mne sa čím ďalej, tým viac páči vo svojich rolách.. myslím si, že už dávno dozrel aj on na jedného z Top hercov..

Mission: Impossible (1996)

Mission Impossible je len jeden..a je to práve tento.. zvyšné pokračovania sú síce skvelé filmy, ale ak počujem spojenie mission impossible nevybaví sa mi nič iné ako práve tento film.. ide dá sa povedať o kultovku.. dej je zo všetkých "Huntoviek" jednoznačne najlepší.. príbeh je premyslený...herecká plejáda je skvelá.. napätie výborné.. síce scéna s helikoptérou mi príde až príliš pritiahnutá za vlasy.. ale.. za takúto nesmrteľnú klasiku.. 5*

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Samozrejme ako u väčšiny pokračovaní filmov ani táto dvojka jurského parku nedosahuje kvality jednotky.. v každom prípade aj napriek tomu ide stále o nadpriemerný film, pri ktorom sa nudiť určite nebudete.. výborne akčné a napínavé, vizuálnu stránku u Spielberga snáď ani hodnotiť netreba..odomňa slušné 4*

Jurský park (1993)

Genialita Stevena Spielberga v plnej kráse.. efekty a triky sú na rok 1993 až neuveriteľné.. niektoré filmy aj po 20 rokoch nedosahujú takú vizuálnu kvalitu ako tento film a to už je čo povedať.. Zvuk je ďalšou perličkou tohto filmu.. ide o klasiku, ktorú musel snáď každý vidieť.. revolučný film ako sa patrí.. a dejovo takisto veľmi dobré.. film nenecháva diváka vydýchnuť až do samého záveru.. pri takomto filme zbehne 127 minú ako voda.. odo mňa 5*

Solomon Kane (2009)

Viacerí to tu porovnávajú s Van Helsingom... na Van Helsinga to zrejme nemá..čo si budeme klamať..čo na tom že za Van Helsinga boli vyhodené veľké peniaze.. Priznám sa, že po prvom pozretí som mal chuť dať Solomonovi Kaneovi 2*.. no pri druhom sa mi to celkom páčilo.. vo filme mi najviac imponuje skvelá hudba.. takisto temné prostredie má svoje čaro.. Avšak dej mohol byť trochu prepracovanejší.. trochu menej fantasy by som prijal.. ale inak OK..má to odo mňa 3,5*

Žena v černém (2012)

Atmosfericky výborná záležitosť.. Prostredie, temnota, záhady..Veľmi dobré.. Trochu mi to prostredie pripomínalo Tima Burtona.. V každom prípade James Watkins sa toho ujal skvele. Príbeh ničím zvláštny, no spracovanie je skvelé. Jeden z mála hororov posledných 2-3 rokov, ktoré mi dokázali spôsobiť stiesnené pocity..

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pri prvom zhliadnutí som to považoval "len" za výborný film..po viacerých zhliadnutiach opäť hodnotím tak ako pri jednotke..a to, že ide o geniálny počin..a že tento film čím viackrát vidíte, tým viac si ho užívate..na prvýkrát sa to tak rýchlo nevstrebe všetko...síce dejovo to nie je až také skvelé ako jednotka, ale je tu rad iných fantastických vecí.. famózna bitka, hudba, akcia..a tá beznádej dávajú filmu silné emócie.. Gandalfov príchod na konci bitky, Thedoemov monológ, či Samove rozprávanie na konci.. to sú tak nezabudnuteľné a famózne scény, že mi ostanú v pamäti snáď do smrti..už len pri cválani Gandalfa,Aragorna a spol do Edorasu pri znení skvelej hudby a pozeraní na krásne exteriéry, v pozadí ktorých sa týčia zasnežené hory má človek zimomriavky..na toto ma Peter Jackson talent...nič iné okrem 5* nemôžem dať..

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tento film(a vlastne vôbec celá trilógia) sa asi ani nedá popísať slovami. Ak by som mal označiť nejaký film ako dokonalý, tak si vyberiem práve tento. V rozšírenej verzii priam siaha trilógia pána prsteňov k dokonalosti. To sa nedá len pozrieť, tento film si musí človek užívať.. tie herecké výkony, to prostredie, tá atmosféra, tá hudba, ten príbeh, tá temnota... jednoducho fantastické.. spoločenstvo prsteňa je pre mňa top z tých troch častí, aj keď samozrejme dve veže a návrat kráľa sú rovnako famózne.. Vynikajúca jazda počas celých okolo 200 minút.. O to väčší dôkaz o kvalite tohto filmu je to, že čím viackrát ho vidíte, tým viac si ho užívate.. mňa pán prsteňov od petera jacksona snáď asi nikdy neomrzí..