Star Trek: Do temnoty (2013)

Tak ako pri jednotke ide o pozerateľný film na vysokej úrovni. Dokonca by som povedal, že ešte o trochu lepší vďaka snahe o pár prekvapivých zvratov a charizmatickému Benedictovi Cumberbatchovi v záporáckej úlohe. Škoda len, že jeho postava nebola viac rozvitá a nedostal možno trochu viac priestoru. Opäť sa v tomto filme môžte spoľahnúť na dobrú hudbu, akciu a vizuálne orgie... O megafilme sa nemôžme baviť ani náhodou, ale rozhodne nesklamal a na 4* stačí..

Star Trek (2009)

Nie som nejaký fanúšik star treku, ale tento film ma celkom bavil. Nič zázračného to nebolo, žiadne rozvíjanie postáv, prekvapivé zvraty ani nič podobné.. avšak potešili sympatickí herci, dobre ladená hudba, pár vtipných scén a hlášok a samozrejme akcia..4*

Ctihodný občan (2009)

Zaujímavý a napínavý triler od začiatku až do samotného konca. Gerardovi Butlerovi sa snáď ani nedá nefandiť v takejto úlohe trpiaceho otca, ktorý je nahnevaný na celý svet a berie všetku spravodlivosť do svojich rúk. Pekne premyslený príbeh s (pre mňa osobne) trochu prekvapujúcim záverom. Spolu s pointou trošku pritahnutý za vlasy(aj preto ma asi prekvapil)...je to jediná malá výčitka k tomuto filmu. Ale budiš.. zase nejak závratne mi to nevadilo.. Inak dvojica Jamie Foxx, Gerard Butler si idú svoje a dobre sa na nich pozerá..

Záhada Blair Witch (1999)

Mnohí to tu odsudzujete a pritom ste to videli 10 rokov po premiére.. Tento film písal novú históriu hororu. Stal sa klasikou. A marketingový ťah okolo toho, ktorý spravili tvorcovia je jednoducho originálny. V tom období ísť do kina na takýto znepokojivý záznam pásky, o ktorej si všetci mysleli, že je reálna.. no nemaj strach pri návšteve lesa po zhliadnutí.. Každopádne po ozrejmení pravdy a po rokoch už to taký filmový zážitok nie je ani zďaleka. Ale vo svojej dobe neprekonateľný horor..

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jeden z najlepších novodobých westernov, ba dokonca zrejme najlepší. V hlavnej úlohe tradične svkelý Russel Crowe a Christian Bale a takisto nesmiem zabudnúť na výborného Bena Fostera, ktorému táto rola sadla ako uliata. Dej síce nie je nijako zložitý, no atmosféra v ňom má ten správny nádych spolu s vykreslenými postavami. A ten záver? Áno, je možno menej uveriteľný.. ale veď práve k tomuto celý film speje či nie? Mne osobne nevadil, ba naopak pri východe z hotela som si to najviac užíval za skvelého zvuku rýchlych guliek, vypadávajúcich nábojnic a kvalitnej hudby Marca Beltramiho. 5*

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Film, ktorým sa začala písať história.. Film, ktorý sa stal klasikou.. Spolu s malým unaveným joeom najlepší počin dvojice Bud Spencer a Terence Hill.. Takúto dvojicu snáď neide lepšie vymyslieť..bratia, z ktorých jeden je nekonečný provokatér a druhý stále mrzutý.. no obaja pekelne rýchli so zbraňou v ruke a silní v bitke bez nej..lMohol by som tu do rána písať tie nezabudnuteľné hlášky, komické scény, bitky, či len prosté vrčanie Buda Spencera, ktoré je samo o sebe zábavným.. Natočiť v roku 1970 westernové komédie, ktoré sú rovnako zábavné aj v dnešnej dobe, to si zaslúži mimoriadnu úctu a nič iného ako 5* odomňa

Malý unavený Joe (1972)

Spolu s pravou a ľavou rukou diabla to považujem za vrcholné diela s Budom Spencerom a Terencom Hillom. Ich hlášky a scény sú nezabudnuteľné. Scéna v salóniku pri kartách, spoveď, či obed v luxusnej reštaurácii..to sú veci, ktoré človek len tak nezabudne. Tento film je klasikou a nemožno mu dať iné než plné hodnotenie. Na týchto komických scénach sa môžem baviť dodnes a aj sa bavím..

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Typická oddychovka, ktorá nemá čím uškodiť.. Na druhej strane je dej jednoduchý a bez zápletky až tak, že na konci som ľutoval premrhanej šance.. pretože inak to bolo veľmi dobré.. herci sympatickí, akčných scén dosť, výtvarne pekné.. ja som sa celkom bavil..čert(alebo čarodejnica?) to ber 4*

Gladiátor (2000)

Famózny veľkofilm... aj keď miestami až gýčovitý.. ale napriek tomu stále famózny. Film, ktorý môžte pozerať do konca života a stále si ho vychutnávať. Skvelá hudba, vynikajúci herci (bravúrny najmä Joaquin Phoenix), výborná atmosféra, strhujúci príbeh a koloseum. Klasický nezabudnuteľný megahit z Hollywoodu..aj keď s chybami.. ale tie sú pohltené všetkými pozitívami..

Argo (2012)

Ben Affleck príjemne prekvapuje. Napriek tomu, že nepatrí medzi mojich obľúbenejších hercov, režisérsky a takisto aj herecky tento film zvláda na jednotku. Prvá polovica sa viac podobala na film o hollywoode než o CIA, aby sa to v druhej zvrtlo na napínavý útek zo zeme plnej nenávisti.. Atmosféra doby je skvelá, filmu nechýba dramatickosť a napínavé scény.. Nechýbajú ani nedostatky, ale tie sú pokojne zanedbateľné.. 4*