Muž z oceli (2013)

Veľmi rozpačité pocity. Herecky vynikajúco obsadený film(snáď až na Amy Adams, ktorá sa mi tam ako Lois vôbec nehodí). Russel Crowe a Kevin Costner sú tradične fantastickí a posúvajú moje sympatie k tomuto filmu o veľký kus vyššie. Sympaťák Henry Cavill sa hodí do tejto postavy výborne. Podstatne ide o omnoho lepší film ako Singerov trápny Superman sa vracia. Najmä časť o objavovaní schopností a rozpracovania postavy Clarka. Po výbornom oživení Batmana (v ktorom sa snažil Nolan o čo najrealistickejšie poňatie) som dúfal, že týmto smerom pomôže Nolan aj Snyderovi v prípade supermana. Bohužiaľ pravdou bol opak. Áno, je jasné, že superman musí byť sci-fi. Ale práve takéhoto sci-fi som sa obával, kde v podstate všetko tvoria digitálne efekty vyznievajúce v súčte ako bordel. Ba čo viac ani vzťah Clarka k Lois, či súboje so Zoddom ma nejako nezaujali. Nedokázali byť natoľko pohlcujúce. Prevláda asi trochu pocit sklamania. Škoda, náramne som sa na tento film tešil a čakal som viac.. 3*

Hon na čarodějnice (2011)

Niečo okolo 1 hodiny a 10 minút som sa pozeral na prekvapivo slušný a vydarený film, aby sa to v posledných 20 minútach celé zmenilo na druhotriednú béčkovú(ba až céčkovú) fantasy. Po väčšinu filmu som si užíval nádherné prostredie a nechával sa unášať krásnou prírodou okolo hercov doprevádzanou peknou hudbou, temným zobrazením špinvavého stredoveku, celkom zaujímavou dejovou líniou a slušnými dialógmi medzi Nicolasom Cagom a Ronom Perlmanom. Režisér nás priam galantne necháva v pochybnostiam smerom k dievčine v klietke. Je vinná? Nie je vinná? Bol som príjemne prekvapený a tento film mal nadbehnuté na 4* minimálne u mňa. Záver to však zrazil oveľa nižšie. Prečo digitálni démoni a takáto fantasy fraška na záver? Škoda..napriek tomu však neide o žiaden veľký prúser. Dobrá popcornovka. 3*

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Špinavé, drsné a zároveň pútavé. Film nie je o ničom inom než o tom ako nejaký McCoy zabije Hatfielda, potom nejaký Hatfield z pomsty zabije McCoya, následne pomsta McCoyovcov netrvá dlho a takto dookola sa to opakuje po celé 3 diely. No natočiť to takto zaujímavo, že sa pritom nenudíte, je až prekvapujúce. Kevin Costner podáva opäť jeden zo svojich skvelých výkonov, no zároveň mu sekundujú aj ostatní herci v skutku dobre. Nezaobišlo sa to bez chýb, no napriek tomu je to stále nadštandardným snímkom. 4*

Fighter (2010)

Skutočný príbeh, ktorého dôveryhodnosť umocňuje veľmi realistické poňatie tejto drámy režisérom. Nejedná sa o nijak zvlášť filmový trhák, ale čo sa týka psychológie, drámy a charakteru je to to pravé orechové. Christian Bale je famózny, to nemusím ani komentovať. Čo však je príjemným prekvapením, je výborne sa snažiaci Mark Wahlberg, ktorý podáva vysoký nadštandard. Obaja herci sa dokonale zžili s ich úlohami a aj preto vyznejú jednotlivé scény(tréningy, zápasy..) veľmi uveriteľne(na rozdiel od iných športových hollywoodskych nereálnych trápností)..4*

Pařba na třetí (2013)

Po fantastickej jednotke a pre mňa veľmi biednej dvojke je toto príjemným ukončením Hangoveru. Nič extra sa nekoná, ale je tam dostatok akcie a humoru ako má byť. Stále je tu však fakt, že keby nebolo fantastickej jednotky, tak táto tretia kapitola zrejme taká úspešná nie je a asi ani ja by som o ňu príliš nezakopával. Avšak jednorázova zábavka dobrá..3*

Potomci lidí (2006)

Originálny námet..no aj napriek tomu však prvá polovica filmu nedokáže až tak zaujať ako som pôvodne čakal..film sa dosť vlečie a je tam istý pocit premrhanej šance. Po narodení dieťaťa sa ale všetko obracia presne opačným smerom..emócie sú veľkolepé, pribúda takisto akcia a vizuálne efekty sú natoľko brilantné, že vás to vtiahne priamo uprostred špinavých ulíc plných lietajúcich guliek, vojakov, rebelov.. Napokon z toho vzíde vynikajúci zážitok, ktorý nenechá chladným nikoho..4*

Batman se vrací (1992)

Málokto by tomu uveril, ale Batman Returns je ešte temnejším dielom ako prvý snímok Batmana od Tima Burtona. Záporáci, aj keď na Jacka NIcolsona nemajú, sú opäť náramne zaujímaví. Gotham je znova ponorený do tmy a Burton nám opäť predkladá jeho genialitu reality chytenej trochu do fantasy. Bruce Wayne síce už nie je takým stredobodom tejto časti, ale opäť má svoje čaro. Tentokrát tu pribúda skvelá Michelle Pfeiffer, ktorá to naviac pekne okorenila. Na svoju dobu(ba dokonca aj na túto) kultový film, ktorý si stále rád spolu s jednotkou pozriem. 5*

Batman (1989)

Ak sa vysloví pojem Batman, tak to znamená tento film. Tejto klasike od Tima Burtona sa nevyrovná nič. Áno, Batmanovská trilógia od Nolana je fantastická, ale ku komiksu sa len Timovi Burtonovi podarilo priblížiť tak dokonale. Gotham City je pekelne temný v jeho podaní, Michael Keaton výborne záhadný, Jack Nickolson ako Joker fantastický. Hudba od Dannyho Elfmana je nesmrteľná a snáď už aj neodškriepiteľná od Batmana. Batmobil legendárny, Alfréd takisto. Navyše ak k tomu pribudne Kim Basinger a dobrý príbeh, nie je čo riešiť. Nie je nad klasiku. Jasných 5*

Tři dny ke svobodě (2010)

Nijak originálny a ničím zvláštny, no napriek tomu dobre pozerateľný film. A to nielen kvôli štandardne skvelému Russellovi Croweovi, ale takisto slušne hrajúcej Elizabeth Banks, o ktorej som chvíľami pochyboval, na ktorej strane vlastne stojí a kde je v jej prípade pravda. A práve to robí film dobrým. Až dokonca vo mne režisér dokázal udržať nejaké tie pochybnosti. Samozrejme je to aj slušne napínavé. 4*

Star Trek: Do temnoty (2013)

Tak ako pri jednotke ide o pozerateľný film na vysokej úrovni. Dokonca by som povedal, že ešte o trochu lepší vďaka snahe o pár prekvapivých zvratov a charizmatickému Benedictovi Cumberbatchovi v záporáckej úlohe. Škoda len, že jeho postava nebola viac rozvitá a nedostal možno trochu viac priestoru. Opäť sa v tomto filme môžte spoľahnúť na dobrú hudbu, akciu a vizuálne orgie... O megafilme sa nemôžme baviť ani náhodou, ale rozhodne nesklamal a na 4* stačí..