Chraň nás od zlého (2014)

Scott Derrickson to proste vie. Ja som sa v kine bavil. Zopár ľakačiek bolo iba samoúčelných, ale zvyšok fungoval výborne ako je už u Derricksona zvykom. Atmosféra hustá, príbeh takisto bol celkom fajn, zvuk na vysokej úrovni a záverečný exorcizmus bol pekným klincom na záver. Žiadne stupidity, ba naopak, prekvapenie v podobe pár slušných vtipných hlášok nie je na zahodenie.. Neviem či sa dá hovoriť o horore, lebo je to aj kvalitná kriminálka (čo hodnotím ako plus), ale v každom prípade funguje film skvele, aj keď na druhej strane treba povedať, že neide o žiadne majstrovské dielo..

Na hraně zítřka (2014)

Včera pri odchode z kina som premýšľal, či je tento film hoden takéhoto vysokého hodnotenia.. No nakoniec dávam aj ja plný počet. Neide o extra film, z ktorého padnete na zadok tak prečo vlastne?Asi preto, že len ťažko sa dá hovoriť o nejakých negatívach. V kine som sa výborne bavil.. Nie je to vôbec len akčné sci-fi. Mnoho scén je veľmi zábavných, Tom Cruise ( žiaden idelizovaný hrdina, ale do polovice filmu v roli zbabelca ) je skvelý, Emily Blunt vyzerá fantasticky. Akcie je požehnane, nenachádzame tu žiadne trápne americké hlášky alebo príhovory prezidenta a podobne ako je to napr. v dni nezávislosti. Určite vydarený a sympatický počin Douga Limana..

Street Kings (2008)

Filmov s podobnou tématikou je veľmi veľa, ale v dnešnej dobe sa mi zdá, že popri množstve sci-fi,ktoré sa točí, chýbajú. Tento film radím k špičke svojho žánru. Skvelý najmä štýlový a charizmatický Keanu Reeves v hlavnej úlohe, ktorý ani zďaleka nie je idealizovaným hrdinom, no každý divák si jeho drsný výraz a vystupovanie počas celého filmu musí obľúbiť. Príbeh je síce klasický, ale je našľapaný akciou a skvelou atmosférou okorenený vnútorným rozpoložením hlavného hrdinu. Záver mi prišiel slabší, ale aj napriek tomu dám 5*

Godzilla (2014)

Sklamanie..a to som sa po výborných traileroch na tento film tak tešil.. Bohužiaľ práve to, čoho som sa obával (že godzilla nebude jediné monštrum na scéne a celé sa to tým pokazí) sa potvrdilo. Výborný začiatok, kde sa správne navodí atmosféra z neznámeho, herci hrajú slušne, hudba k filmu je dobrá. No po zrodení Muta to začína byť bieda. Síce Emmerichova Godzilla bola stupídna, no predsalen mi viac vyhovoval boj ľudí voči samotnej godzille než súboj dvoch monštier. Film vrcholí ich bojom, a pravdu povediac, bolo mi úprimne jedno kto z nich vyhrá alebo prehrá, a tým sa to stáva príšerne nudné, nezaujímavé, nenapínavé. Sľubovalo sa realistickejšie poňatie Godzilly, vykreslenie katastrofy veľkých rozmerov s ľudskými príbehmi v nej či výborný vzhľad godzilly. No ani jedno sa mi nedostalo.. škoda..

Podfukáři (2013)

Film, ktorý sa hrá na viac, než má...Originálny námet, ale napriek tomu jedno obrovské klišé.. nielen že viete 10 minút vopred čo sa stane, ba dokonca viete aj akú frázu presne herci vypustia.. Už od začiatku to vyzerá na béčkovú volovinu, ale aj napriek tomu som po prvom triku čakal a tešil sa na ďalšie,nad ktorými by sme si spolu s detektívmi a fbi lámali hlavu.. No zvyšok je už len bezcieľna naháňačka bez poriadnej pointy (to "oko" na konci??? wtf???).. Navyše ten pokus o prekvapivý záver.. Tu fakt nie je čo hodnotiť..2* za Freemana, Harrelsona a Caina, že sa podarilo takýchto hercov dotiahnuť..

Noe (2014)

Co to za hovadinu nam Aronofsky pripravil??? Necakal som od tohto filmu vela.. ale ani tak malo.. Miestami mi to prislo ako postapokalypticky svet v roku 2600..miestami ako science-fiction.. miestami som ani nevedel na co to vobec pozeram.. A nechapem ako sa na to mohol dat nahovorit Russell Crowe.. Snaha urobit z tohto tu velkofilm absolutne nevysla.. a nemozem si odpustit este jednu poznamku.. videl niekto na platne aspon jedno realne zviera? To uz sa vsetko musi robit digitalne? Vyzeralo to velmi zle.. Pochvala za celkom dobru hudbu a hercov.. to je tak asi vsetko..

47 róninů (2013)

Film, ktorý nenadchol ale ani príliš nesklamal. Je škoda, že sa stal iba priemerným. Už len popis na csfd hovorí, že film mal výrazný potenciál. Príbeh je klasický, ale aj napriek tomu zaujme. Navyše ak sa k tomu pridá dobrá výprava(ktorá tu rozhodne bola), krásne japonské prostredie a Keanu Reeves s jeho charizmou, je sa na čo pozerať. Ale mne tam veľmi vadili animácie a to fantasy, ktoré sa do japonska, ktoré pre mňa vždy znamenalo kultúru a tradície, vôbec nehodí. Radšej by som to videl na reálnej nôte s realistickým poňatím. Škoda..aj keď prepadák to nebol..

Temný případ (2014) (seriál)

Atmosferický seriál, ktorému vládne Matthew McConaughey s Woody Harrelesonom. Ich dialógy s jemnou dávkou humoru nemajú chybu. Treba podotknúť, že seriál nie je len o prípade, ale aj o psychológii postáv. Na jednej strane je to nepochybne dobrý smer, ktorým sa seriál uberá, no na strane druhej je to na úkor lepšieho prípadu. Chýbal mi tam väčší kúsok vyšetrovania, sledovania, zápletky a podobne. Preto som musel pozerať viac častí naraz, keďže v jednej časti sa prípad nijako zvlášť nikdy neposunul.Sú to však len chybičky krásy,pretože temné je to dosť, atmosféra je hustá no a keď sa k tomu pridá Matthew McConaughey(podľa mňa v životnej forme), tak nemôžem to nakoniec hodnotiť inak než na výbornú..

Hra (1997)

Zaujímavý a celkom originálny film, ktorého zárukou už je len výborný režisér David Fincher... jeho réžia je tu opäť skvelá.. paranoja na slušnej úrovni..aj keď možno by sa dala spraviť ešte lepšou.. takisto mi trochu vadil záver.. ale inak nepochybne dobrý film

Čas zabíjet (1996)

Nemôžem si pomôcť..ale viac než priemerné hodnotenie dať filmu, kde ani len trochu nefandím hlavným hrdinom, je pre mňa neprípustné.. McConaughey mi prišiel nesympatický.. a Samuel ako chlap, ktorý zobral spravodlivosť do vlastných rúk? To znie šľachetne a bolo by to ok, ale nie pokiaľ spraví z nevinného človeka beznohého invalida.. no a rozsudok? :D to mi prišlo už príliš nereálne..navyše línia s klanom nefunguje ani trochu.. film, ktorý sa chcel hrať na veľkolepý, avšak na veľa nemal.. herecké obsadenie a ich výkony sú ale famózne...a je pravda, že pod 3* to nie je..ale veľké sklamanie..čakal som oveľa viac..slabé 3*