Poslední samuraj (2003)

Jeden z vrcholov Edwarda Zwicka, ktorý vás vtiahne do deja zasadeného v rajskej japonskej prírode. Ničím originálny príbeh, no aj napriek tomu si vás podmaní krásnymi exteriérmi, skvelými hercami, emotívnymi momentmi a Zimmerovou hudbou, ktorá sadne ako uliata. Tom Cruise je vo svojej úlohe výborný a jeho charizma posúva film ešte vyššie. Očarujúci veľkofilm so všetkým, čo k tomu patrí.

Zmizelá (2014)

Jeden z lepších filmov tohto roka. Pekná zápletka a zobrazenie psychológie postáv. Ale nemôžem sa ubrániť pocitu sklamania. Možno práve kvôli hodnoteniam a kritikám k tomuto filmu som mal veľké očakávania a tešil som sa. No videl som "iba" nadpriemerný film, ktorý ničím výnimočným ani len zďaleka nebol. Najviac mi vadilo tempo, ktoré namiesto gradovania nabralo v poslednej pol hodine až hodine opačný smer a ja som sa v kine dosť nudil poslednú pol hodinu, ktorá sa vliekla bez napätia..rozuzlenie takisto nebolo prekvapujúce, ani pátranie nebolo také napínavé ako trebars v Prisoners pred rokom.. Bohužiaľ odomňa iba 3*.. Na filmy ako Se7en sa rozhodne tento nehrabe..

Equalizer (2014)

To, že to bude film o tom ako Denzel vytrieska všetkých som vedel už pri ceste do kina. No to akým spôsobom ma trochu sklamalo. Príliš jednoduché, príliš dokonalý hrdina.. a tým sa stráca potrebné napätie v akčnom filme. To, že to robí Denzel štýlovo je vec druhá.. klasická jeho rola so všetkým čo by ste čakali.. 3*

Spáči (1996)

K dokonalosti tomuto filmu chýba len veľmi málo. Výborne obsadený film, ktorý bez servítky ukazuje to, aký svet vie byť krutý. Príbeh 4 chlapcov, ktorí sa zahrávali s ohňom až sa im to v neprimeranej miere vypomstilo, chytí každého za srdce. K 5* chýba už len pár detailov, možno lepšia hudba a väčšia prepracovanosť.. Ale aj bez toho je film skvelým

NON-STOP (2014)

Prvá polovica filmu veľmi nápaditá, napínavá, s dobrým tempom a charizmatickým hrdinom. No potom začne byť film až priveľmi stupídny a pritahnutý za vlasy. A to ja nemám rád. Agent ihneď hodený cez palubu vlastnou vládou a označený za teroristu a nik mu neverí bez toho aby mu dali čo i len šancu to vysvetliť, cestujúci sa to mimochodom dozvedia hneď v lietadle v hlavných správach, aby napokon si ich pritiahol na svoju stranu citlivým príbehom.. toto nie. škoda lebo prvá polovica filmu mala nabehnuté na viac ako len priemerné hodnotenie..3*

Coherence (2013)

Dobrý námet, slušní herci a vykreslené postavy a takisto výborná atmosféra prvú pol hodinu. Tak prečo dávam len 2*? Asi po pol hodine filmu sa dej posunie na takú úroveň, že režisér si môže robiť s filmom čo sa mu zachce, bez akejkoľvek logiky, či rozmýšlania. Keby tam zrazu stál slon s motýlikom okolo krku, tak nikto by sa zrejme nečudoval. So záverom si takisto nelámal hlavu a jednoducho ho nechal tak., Na toto talent netreba..

Profesionál (1981)

Jeden z najimpozantnejších filmov európskej kinematografie a to najmä vďaka vynikajúcemu Belmondovi a ešte lepšej hudbe od Morriconeho. Cesta neľútostnej pomsty a odplaty a vôbec príbeh samotný a jeho spracovanie s dvoma mnou uvedenými hlavnými faktormi robia z filmu napínavú akčnú drámu so všetkým čo k tomu patrí. Belmondo na vrchole svojej slávy exceluje v jeho najlepšom filme s fantastickou atmosférou...jasných 5*

Wolf Creek 2 (2013)

Nič viac len ďalšia klasická vyvražďovačka so scénami, kde je aj traktor rýchlejšie vozidlo ako bmw pokiaľ v traktore sedí záporák, ktorý vás naháňa..

Tenká červená linie (1998)

Mnohí to tu porovnávajú so Spielbergovým Ryanom. A taktiež možno práve v dôsledku toho, že som videl Spielbergov skvost skôr ako TRL, dávam tomuto filmu takéto nízke hodnotenie. Po technickej stránke tomuto filmu nie je čo vytknúť, hudba od Hansa Zimmera je vynikajúca, tak ako aj herecké výkony. Nejaký zauzlený príbeh tu absentuje, no možno bolo cieľom skôr zobraziť vojnu ako takú. To by som bral, avšak nejako to na mňa nefungovalo. Monológy sa chceli tváriť filozoficky a mať výpovednú hodnotu.. bohužiaľ takými neboli.. a napriek snahe o rozpracovanie postáv som si k nim nevytvoril žiaden vzťah.. na prekvapenie to u mňa viac fungovalo v Ryanovi.. výsledný dojem bol napokon taký, že som sa miestami nudil.. 3*

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielberg opäť zase raz ukazuje svoju obrovskú genialitu. Úvod filmu a vylodenie v Normandii tu všetci ospevujú právom. Jedna z najlepších scén v histórii kinematografie..a to najmä vďaka skvelej kamere, ešte lepšiemu zvuku a naturalistickému zobrazeniu masakra na Omaha Beach. Film sa však môže pýšiť aj ďalšími asi 130 minútami. O hereckom obsadení asi nemusím hovoriť, príbeh je fajn, vizuálna stránka je, ako už u Spielberga býva, skvostná a ku všetkým postavám si divák vybuduje isté puto.. Popri všetkých kladoch sa dá prepáčiť aj to trápne čítanie listu Abrahama Lincolna a nie príliš u mňa obľúbený Tom Hanks(v tomto filme inak bez výhrad)..