12 let v řetězech (2013)

Mňa tento film veľmi neberie.. len preto, že ide o černošsko-otrokársku tématiku, si to nezaslúži hneď plné hodnotenie. Áno, je to filmársky celkom zručné, hudba od Hansa Zimmera opäť nadštandardná, herecké výkony skvostné.. ale nič to nemení na tom , že sa počas celého filmu nestane nič neočákavané alebo zaujímavé natoľko, aby s vami film pohol..dokonca ani emotívne..a to už by sa od takéhoto filmu aj mohlo očakávať.. 3* kvôli spomínaným kladom, ktoré som uviedol..

Umučení Krista (2004)

Vynikajúce... Mel Gibson opäť ukázal, že režisérska taktovka mu ide.. navyše vizuálne je to fantastické..a že je to brutálne? Veď predsa ide o historický film..tak ako v romantickom očakávate lásku a city, tak ja v historickom filme očakávam čo najvernejšie zobrazenie skutočnosti..a to sa mi dostalo(na rozdiel od iných spracovaní tejto udalosti).. a tí ktorí tu vyčítajú, že tu chýba príbeh či rozvíjanie postáv zrejme tento film nepochopili..je jedno či ste ateista alebo veriaci.. tento film nechce nič vysvetľovať ani predstavovať životy postáv.. ak by to chcel gibson smerovať týmto smerom, tak nezobrazuje len posledných 12 hodín Ježišovho života... inak..James Caviezel spolu s ostatnými podávajú skvelé herecké výkony.. pre mňa veľmi zaujímavý snímok..

Insidious 2 (2013)

James Wan ukazuje, že to vie.. pre mňa ešte lepšie než jednotka.. v tejto dobe, kde je už ťažké prísť s dobrým hororom Wan nesklamal ani tentokrát.. atmosféra dobrá, ľakačiek požehnane, tempo celkom dobré.. 4* si to určite zaslúži

Výměna (2008)

Zo začiatku obyčajná dráma o diskriminovanej matke, ktorej podhodili falošné dieťa a nik jej nemôže pomôcť.. po hodine však z ničoho nič Clint Eastwood šokuje brutálnym prípadom, ktorý súvisí s matkiným synom a vtedy film naberá na obrátkach a z nudného sa stáva šokujúcim,plným emócií a spletitostí.. Angelina Jolie celkom príjemne prekvapuje (je to asi jediný film kde nie je nesympatická) a aj napriek tomu, že by to chcelo vygradovanejší záver, tak pri záverečných titulkách nebudete ľutovať, že ste tento film videli..

Tajemný muž (2012)

Celkom podarený film, ktorý zo začiatku vyzerá na béčkový horor s klasickým námetom. Avšak dosť rýchlo sa to zmení.. nečakaný zvrat neprichádza až na konci ako vo väčšine filmov, ale naopak hneď niekde v polovici, kde som tomu ani nechcel veriť.. zrazu sa to "zvrhne"(v dobrom slova zmysle) a odvtedy už celý príbeh nemáte tušenie kam to vôbec môže dospieť.. a práve vďaka tomuto dávam nadpriemerné hodnotenie.. kde si režisér ťahá nitky tak ako sa mu páči..na druhej strane sa zas o nijaké veľdielo nekoná, vedel by som si predstaviť možno hustejšiu atmosféru a lepší záver.. ale za originalitu to na 4* stačí

Princezna Fantaghiró 2 (1992) (TV film)

Nie je to také dobré ako jedotka, ale stále vysoký nadpriemer, ktorý je pozerateľný (najmä pri úchvatnej hudbe)

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Rozprávka, na ktorej som vyrastal.. Ide o jednoduchý, ale aj úchvatný príbeh so sympatickými hrdinami natočený na peknom bojníckom zámku.. a nemôžem nespomenúť fantastickú hudbu, ktorá robí zo slušnej rozprávky prekrásnu.. Už len za tieto veci sa nebojím dať plné hodnotenie.. veď prečo nie, ak sa talianska rozprávka tak uchytí aj u nás, tak to niečo znamená..

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ako film výborný..stále to mám chuť porovnávať s pánom prsteňov..ale tomu sa ťažko niečo vyrovná..nie je to také veľkolepé, chýba tomu väčšia hĺbka.. ale aj tak druhé pokračovanie hobita je pre mňa príjemným prekvapením.. zatiaľ čo prvý diel bol rozprávkou pre deti, druhý je o 100% temnejší, dejovo bohatší, akcie je tu požehnane.. a konečne sa dostane aj na draka Šmaka, pri ktorom som si hovoril, že nemôže byť zaujímavým..ale scény s ním sú na vysokej úrovni..na zrod saurona som sa nesmierne tešil,ale napokon v tejto druhej časti sa mi línia so sauronom až tak nepáčila..síce to bolo správne temné ale mojou šálkou kávy bolo skor iba povrávanie sa o neznámom postrachu a neistote...takisto menšou škvrnou je o dosť starší legolas.. no tieto fakty aj tak nemenia nič na tom, že som sa v kine nenudil a sledoval som napínavý a skvelo spracovaný film..dúfam, že zavŕšenie hobita bude rovnako dobré..5*

3:15 zemřeš (2005)

Určite jeden z tých lepších hororov, ktoré sa oplatí vidieť. Neprináša síce nič nové a ide o klasickú tématiku, no napriek tomu má mnoho kladných stránok, medzi ktoré určite patrí atmosféra, napätie počas celého filmu, psychológia a solídni herci v neposlednom rade.. Vôbec to nie je tak stupídne ako u mnoho hororov. A ak mám porovnať s niektorými "horormi", ktoré nemajú ani hlavu ani pätu a majú tu omnoho lepšie hodnotenie, tak príde mi tu tento film veľmi podcenený.. U mňa na 4* stači..

Ils (2006)

Krátky jednoduchý film, ktorý vrámci žánrovky poteší a dokazuje ako málo stačí k natočeniu niečoho hodnotnejšieho.. Veď takmer žiaden príbeh tu neexistuje, počet postáv, ktoré sa vo filme objavia, napočítate na prstoch jednej ruky, odohráva sa to v jednom dome a okolitom lese..A predsa to ide.. herci sú sympatickí, postavy konajú vo filme celkom uveriteľne(aj keď pár blbostí tam nájdeme), atmosféra je dobrá (umocňuje ju najmä zvuk), budovanie napätia funguje a takisto celkom fajn záver a odhalenie.. Silnejšie 3*