Krvavý diamant (2006)

Po viacerých zhliadnutiach zvyšujem na 5*.. výborné akčné dobrodružstvo na pozadí politických špinavostí.. násilné, krvavé, občas trochu samoúčelne ale predsa dojímavé..samozrejme s výborným hereckým obsadením a skvelou hudbou od Jamesa Newona Howarda... Ďalší skvelý počin od Edwarda Zwicka

Faunův labyrint (2006)

Pekná rozprávka, avšak zdá sa mi príliš nadhodnotená...pár drsnejších scén, niektoré nezmysluplné konania (napr. dievčatko nepochopiteľne zdvihne ruku a nechá kriedu na stole ,len aby si to niekto všimol) , tri úlohy, pri ktoré príliš nezaujali a štipka (dosť veľká štipka) fantasy prekrývaná s vojnovým Španielskom.. neviem no.. vo mne až taký dojem tento film nevyvolal.. dejovo, výpravou a všetkým ostatným poznám mnoho lepších filmov..preto dávam priemerné 3*

Hotel Rwanda (2004)

Ďalší z filmov, ktorý ponúka príbehy zverstiev ľudí, nad ktorými ostáva rozum stáť. Samozrejme, že ide o vďačnú tému pre režisérov, ktorou zrejme nik neopovrhne, ale napriek tomu si myslím, že práve pri takýchto filmoch je o to ťažšie dať tomu filmu dušu.. a to sa Terrymu Gergeovi podarilo.. správne ukázaná tvrdá realita, ktorá sa odohrávala v Rwande v roku 1993.. kedy sa celý svet otočil chrbtom k všetkým, na ktorých boli páchané svinstvá a zvrhlosti... skvelo dojímavé a zároveň naturalistické.. scéna, kedy zásahové jednotky prídu na pomoc iba bielym zahraničným návštevníkom a nechávajú zvyšok hotela na pospas smrti, dojme nejedného diváka..herecké výkony výborné.. najmä Don Cheadle v hlavnej roli..ale aj trebars Joaquin Phoenix v jeho maličkej roli.. jasných 5*

Nevědomí (2013)

Priznám sa, že takýto druh sci-fi ja veľmi nemusím. Práve v dôsledku toho som pri prvej pol hodine filmu nebol až tak unesený ako poniektorí.. Film bol však výborne zrežírovaný, príbeh pekne premyslený a vygradovaný do úplného záveru...vizuálnu stránku netreba hádam komentovať. Výborná bola výprava...menej hercov v prostredí ticha, zdevastovanej prírody a tušicej hrozby okolo... Ďalším skvelým počinom je hudba, ktorá sa k filmu náramne hodí. No a nakoniec mi nedá nespomenúť opäť skvelého Toma Cruisa. Ten herec je ako víno. Čím je starší, tým viac ho mám rád na plátne. Nezaobišlo sa to bez nedostatkov, tie sa však dajú ľahko prepáčiť... Po druhom zhliadnutí hodnotenie zvyšujem na plný počet. Sú tam emócie, akcia, pár prekvapivých zvratov, a k tomu náramná hudba s peknými exteriérmi a sympatickými hercami. To všetko dokopy dáva vynikajúci filmový zážitok..

30 dní dlouhá noc (2007)

Výborný horor so skvelými hercami.. atmosféra je perfektne hustá a po celú dobu filmu som sedel prikovaný k posteli kedy kto vybehne na hlavných hrdinov.. Upíri už dávno nevzbudzovali toľko rešpektu a strachu vo filme ako práve v tejto snímke.. Sú rýchli, silní a čo je horšie...takmer nezastaviteľní... desivo napínavý film, v ktorom si prajete Slnko ako nikdy predtým..možno aj práve to, že slnko celých 30 dní nepríde a drži sa nad mestečkom tma, vás drží celý film v napätí.. takisto to umocňujú zvukové efekty, ktoré sú na vysokej až priam geniálnej úrovni... mimochodom.. Ben Foster opäť geniálny...

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Pekná oddychovka a rozprávka v zábavnej forme.. Kvalitu hereckého obsadenia nie je potrebné hodnotiť.. dej je síce jednoduchý, ale v ktorej rozprávke nie je? Myslím, že na nedeľnajšie poobede vhodný film.. To, že je na csfd vedený tento film ako akčný či romantický si treba odmyslieť..na to sa tento film nehrá..je to čisto film pre oddych, kde treba vypnúť hlavu a zabaviť sa..

Kruh (2002)

Nepamätám sa na film, ktorý by mi privodil také stiesnené pocity pri jeho sledovaní..hlboko znepokojujúci film s geniálnou atmosférou, ktorý vás prikove k posteli a nenechá vás vydýchnuť..pre mňa jeden z najlepších hororov vôbec..tomuto filmu možno vytknúť fakt len málo, ak vôbec niečo...Atmosféra je vynikajúca, hudba od Hansa Zimmera skvelá.. herecky je to obsadené na jednotku.. a dejovo je to asi najlepší horor aký som videl (aj keď možno hovoriť aj o trilery a nie horore)..zatiaľ čo ostatné horory sa sústredia len na atmosféru, pár ľakačiek, tak tu sa to zvrháva takmer do detektívky so slušným vyvrcholením.. niektoré scény mi utkveli v pamäti a len ťažko na nich zabudnem. takisto skvelý počin režiséra, kde to už na konci vyzerá, že všetko dopadlo štastne, tak až vtedy začína šialenstvo a peklo na zemi.. skladám klobúk dole pred týmto filmom..a dávam jasných 5*

Orphan (2009)

Dobrý dramatický priebeh, napätá atmosféra funguje, pointa je výborná... počas celého filmu som sa tešil na to keď sa dozviem, čo je Esther zač.. a dostalo sa mi pekného rozuzlenia..toľko ku kladom tohto filmu.. Ale čo to správanie postáv???? To sa fakt nedá natočiť horor, resp. takýto mysteriózny triler, kde by postavy uvažovali ako normálni ľudia?? No uznajte..otca nenapadne ísť zachraňovať dcérenku, ale namiesto toho strhuje kresby zo steny a potom ide pozrieť elektriku..deti celý čas mlčia, že ich nevlastná sestra vraždí, pretože sa jej boja (aj keď nie je nablízku?!).. matka po takmer rozhodujúcom súboji nechá Ester len tak, aby ju Esther opäť mohla potom napadnúť zozadu..a manžel jej neverí ani keby traktory z neba padali.. mňa to tak vynervovalo, že som myslel, že ten film pol hodinu do konca vypnem.. pre mňa je to urážanie diváka zo strany tvorcov ak si myslia, že postavy musia mať IQ snáď pod nulou..a kvôli tomu strhávam hviezdy.. ak dokáže film natoľko diváka rozčúliť, asi nie je niečo dobre...silnejšie 2* za dobrý nápad a dobrú atmosféru, sympatický Veru Farmigu a zlatunkú Aryanu Engineer..

Statečné srdce (1995)

Vynikajúce.. jednoznačne najlepší počin Mela Gibsona v jeho kariére.. takto si predstavujem historický dramatický príbeh.. je plný lásky, emócií, odvahy, nenávisti, krutosti a zrady... Síce mi niektoré scény prišli ako keby rozpočet filmu nedovolil viac(komparz v bojových scénach)..avšak to bola malinká zanedbateľná trhlinka oproti všetkému ostatnému... príbeh o láske a pomste vyústenej do boja za vyšší cieľ doplnený krásnym a rovnako geniálnym hudobným doprovodom od Jamesa Hornera... záver a vlastne celý film emocionálne na vysokej úrovni.. 5 oscarov v správnych rukách..

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Myslím si, že vzhľadom na Harrisonov vek už nebolo možné očakávať vážny veľkofilm.. a je dobré, že sa o to tvorcovia ani nesnažia... ponúkajú nám ho najmä v zábavnej a odľahčenej forme.. narážky na Indyho vek sú takisto plusom. prečo by sme sa mali všetci klamať a robiť z Harrisona Forda mladíka keď ním nie je.. samozrejme dejovo to nie je tak dobré ako predošlé časti..ale tvorcovia pochopili, že inak ako zábavu to brať nemožno, preto vsadili na jednoduchší dej s dobrými fórikmi.. vyskytujú sa aj nelogickosti v príbehu..avšak vcelku som spokojný.. na nedeľný večer dobrý film :)