Pot a krev (2013)

Zábavná komédia vytvorená pomocou absudity, irónie, sarkazmu a aj pravdy?? No zaiste kúsok skutočnosti tam určite bol, ale zároveň som si aj istý, že minimálne 80% si americkí tvorcovia ako vždy prikrášlili v prospech filmu. Aj tak ide o pozerateľnú komédiu. Ale na druhej strane sa nejedná o nijak závratný film.

Hanebný pancharti (2009)

Mnohí ma odsúdite za tento komentár, ale ja nechápem obľúbenosť Tarantina. Tie nepodstatné scény vo filme, kde Tarantino hodí spomaľovačky a dramatickú hudbu ako keby sa lámal dej ja fakt nemusím. Podľa mňa sa absolútne nehodia. V tomto filme to takisto tak je. Niektoré veci však musím pochváliť. Skvelý Waltz, Pitt a v podstate všetci prítomní. Geniálne zábavná scéna, kde sa Pitt a spol. vydávajú za Talianov. Avšak to je dosť málo na ohodnotenie filmu ako fantastického. A že tam vždy tarantino hodí brutálne scény? Áno je to plus, ale to takisto nedáva filmom extra nádych keď to potom zareže nejakou prehnane nelogickou alebo absurdnou scénou. Čakal som od tohto filmu viac. Sorry

Nespoutaný Django (2012)

Ja Tarantina veľmi nemusím a čudujem sa kvôli čomu je taký obľúbený. Ale je pravda, že Django ma celkom zaujal. Jednak skvelými hercami v ich rolách a takisto celkom zaujímavým dejom a pár zábavnými scénami. Avšak čo ten záver? Myslím moment odkedy ide Waltz podať ruku DiCapriovi. V tomto momente mi to príde ako keby Tarantino nevedel ako dôstojne film ukončiť a vloží tam krvavé jatky s nelogickým konaním. Od tohto momentu sa film zvrtne, čo je veľká škoda. Takýchto momentov v jeho filmoch nachádzam veľa. Niektorí povedia, že originalita..ja tomu hovorím nedostatok nápadu. Avšak stále je tento film jeden z tých lepších od Tarantina.

Sherlock (2010) (seriál)

Človek by neveril, že sa dá zasadiť príbehy Sherlocka Holmesa a doktora Watsona do dnešnej doby. A predsa to v súčasnom Londýne ide a dokonca geniálne. Výborné zápletky, skvelé herecké výkony charizmatických hercov Benedicta Cumberbatcha a Martina Freemana. Aj keď sa priznám, že spočiatku neohrabaná postava a tvár Benedicta Cumberbatcha mi totálne vadila, no napokon uznávam, že práve on bol správnou voľbou pre postavu Holmesa. To v čom Guy Ritchie totálne zlyhal pri filmových adaptáciách je tu takmer dokonalé. Už sa teším na novú sériu. Jasných 5*

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Famózne ukončenie najlepšej trilógie všetkých čias. Výprava sa končí a každému priaznivcovi pána prsteňov je v okamihu záverečných tituliek ľúto, že cesta sa skončila. Opäť v tejto časti majú všetky postavy svoju úlohu, svoj podiel na príbehu, vrátane najmenších. Opäť vynikajúco spracovaná bitka tak ako v dvoch vežiach. Rozšírená verzia je neprekonateľná. Sarumanova smrť, či Sauronov posol pred bránou Mordoru..to snáď aj museli vystrihnúť, pretože by inak mohli povoliť vstup len ľuďom od 15 rokov. Avšak tieto scény sú výborným a nezabudnuteľným doplnkom. A prepáčim aj ten viackrát omieľaný záver, ktorý mohol byť minimálne štvornásobne kratší. Napočítal som asi 3 momenty, kedy film už mohol skončiť. Avšak beriem to tak, že jednoducho takáto fantastická trilógia sa nedala ukončiť jednoducho za 5 minút. Nezaslúžila by si to.. Síce stále je pre mňa spoločenstvo top..avšak pod 5* ísť by bolo hriechom.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Príjemný návrat do Stredozeme a k nezabudnuteľným postavám ako je Gandalf, či Glum, či k príbehu, ktorý predchádzal Pánovi Prsteňov. Priznám sa, že moje očakávania boli po majstrovsej trilógii Pánovi Prsteňov obrovské. A to bolo možno na škodu, pretože tak výnimočný film sa nedá natočiť len tak dvakrát. Dej nie je tak bohatý čo sa už aj podľa knižnej predlohy dalo čakať. Oproti pánovi prsteňov ide viac o pekne natočenú rozprávku. Po všade sa rozliehajúcej temnote ako to je v pánovi prsteňov ani chýru. Avšak je to stále pekná rozprávka s fantastickými exteriérmi, výborným hudobným doprovodom a istou dávkou tajomna (nekromant ktorý kriesi mŕtvych asi predpovedá veľa).. Ja som určite zvedavý na zvyšné dva diely najmä z dôvodu zrodu Zla, ktoré predchádza Sauronovi ako ho poznáme:)

Spiknutí (1997)

Priznám sa, že nikdy ma tento film neťahal. Film s vyšnutým hrdinom, ktorý stále iba melie nezmysly, navyše po jeho boku stojí Julia Roberts, ktorú veľmi nemusím. Avšak dal som tomuto filmu šancu a oplatilo sa. Julia Roberts je v tomto filme neodolateľne zlatá a Mel Gibson tradične skvelý. Aj keď spočiatku film nejako nemá grády, tak po takej pol hodinke sa to všetko pekne rozbehne. Samozrejme sú tu aj nejaké nelogickosti, či scény pritiahnuté za vlasy. Avšak v konečnom dôsledku ide o dobrý akčný film so sympatickými hrdinami, malou dávkou humoru, štipkou tajomna či sci-fi a hlavne s dobrou zápletkou a podarenou réžiou. Na vytknutie nie je toho toľko. 4*

Očista (2013)

Najprv ku kladom tohto filmu..jednu hviezdu musím dať už len kvôli originálnemu námetu. Uletený, ale v skutku originálny a zaujímavý. Snaha o trochu zvrátený film je tu neodškriepiteľná a páči sa mi..Ďalšiu hviezdu za vodcu záporáckej bandy (jeho tvár bola zábavná a zároveň psycho) a za prekvapenie v podaní susedov. To je tak asi všetko za čo môžem dať pár hviezd. Zvyšok veľmi stupídne. Naozaj nechápem, prečo asi v polovici podobne žánrových filmov chýba postavám zdravé a rozumné uvažovanie. Myslel som, že asi po 25 minútach film vypnem ako ma rozčuľoval. Ak režisér musí využiť stupiditu postáv, aby bol film zaujímavejšim, tak zrejme veľmi talentovaný nie je. To je prípad tohto filmu. Bohžiaľ..škoda premárnenej šance.. Odomňa 2*

V zajetí démonů (2013)

V dnešnej dobe je už ťažké natočiť skvelý horor, pretože mám pocit, že studnica nápadov a originality sa v tomto žánri dosť vyčerpala. O to viac poteší takýto skvelý počin(aj keď ničím originálny). James Wan potvrdil, že stále sa dá prísť s niečim desivým a znepokojujúcim. Atmosféra funguje, herci zahrali solídne a čo si najviac cením na Wanových hororoch je to, že postavy sa nesprávajú stupídne len preto, aby to bolo zaujímavejšie (ako napríklad v Orphan). Po nadpriemernom Insidious prišiel James Wan s ešte lepším hororom. Príjemné prekvapenie. Nedostatky kľudne zanedbám a dávam 5*. Jeden z najlepších hororov poslednej doby..

Zrcadla (2008)

V tomto filme Alexandre Aja najmä od začiatku vôbec nebuduje žiadnu atmosféru.. Jednoducho vsadil na nočné smeny v robote, aby bola vždy tma, ľakačky, bez ktorých natočiť horor nejde a sem tam nejakú hnusnejšiu a drastickejšiu scénu.. Jednoducho takmer žiadne stiesnené pocity som nemal počas sledovania.. občas sa zľaknúť neznamená sa aj báť.. nakoniec sa však z toho vykľul v druhej polovici celkom napínavý film..triler..takže je z toho pozerateľný film..v žiadnom prípade nie horor! Preto pre mňa film tak na 60%