Probudím se včera (2012)

Velke prekvapeni. Je tu hromada skvelych vtipnych scen, ze kterych nekdy cisi zaklad z anekdoty, ovsem je to daleko citliveji a civilneji podchyceno a vlozeno do deje, ne jako v Kamenacichl; ALE místama to preci jen mirne zakripe - ale to si vlastne uz vymejslim, protoze i takhle to bylo hodne dobry. PP byl nesmirne okaty, ale jen v pritomnosti :) Vyborne se to oprelo o skvele vykony Viktora Preisse, Filipa Blazka (netusil jsem, jak skvely komedialni talent v nem trime), fantasticky, rekl bych naprosto nejlepsi Miroslav Taborsky, skvely Svatopluk Skopal a taky Jirka Madl, ktery se ovsem k vyrovnanemu vykonu svych starsich kolegu se jeste lety musi prokousat, ale i tak se na nej dobre koukalo. Velke prekvapeni - Eva Josefikova - ta nemela chybu. A ve tride se tam objevilo nekolik neznamych mladych tvari, kteri se taky nemaji za co stydet. Skvele, velka radost.

Lovci hlav (2011)

Zkratka dobre, po pulce to chytne perfektne namichany dej ala Uprchlik, ovsem bohuzel tohle skvele tempo a pruzracnost to nakonec ztrati a konec zase pribrzdi a velka podivana je fuc. Ale vzhledem k tomu, ze je to evropsky film, coz by se temer nedalo poznat (az na ty herce - snad jsem znal jednoho), nebot je to natocene tak, jak jsme zvykli z Hollywoodu, tak je to zkratka nadprumer. Nekomu mozna bude chutnat to, nad cim ja tak trochu nakonec ohrnul noc. Vsak uvidite sami, protoze by byla skoda to nevidet. Videl jsem s naprosto prisernym anglickym dabingem - anglictinu neumim sice hlidat, ale intonacne to bylo vedle jak ta jedle.

Prometheus (2012)

Ja si film uzil, bavil me celou svoji dobu. Bylo tam par chvil, kdy jsem zacinal propadat hruze (scena, kde se nekolik lidi s nadsenim rozhodne, ze obetuji svuj zivot pro neco, o cem ani nevedi, jestli to neni blbost, ale nemuzou se dockat!) a ze se nekdo odkuli z pod padajici vezmirne lodi o dva metry a zachrani si tim zivot. To zkratka tam je a mozna, ze by se dalo najit vic takovych ve tvorbe uspechanych mist. Fassbender je kral tohodle filmu, ackoliv vlastne nakonec nevim, na jaky strane stal a co mel za ukol (dozvime se asi r.2014, kdy je premiera dvojky-mozna). Charlize Theron taky stoji za povsimnuti a nejen jako zena, ale jako herecka. U me chvalitebny a tesim se na dvojku.

Až vyjde měsíc (2012)

Film plny uzasnych obrazu, ve kterych je spousta nadsazky a taky vtipu, ale jsou tam jen tak mimochodem-nejsou ustredni motiv sceny. Natocene cele velmi nezvykle a ani clovek nevi, jestli je to uplne zabavne . Ovsem po nejake dobe zjistite, ze to zabavne je (pokud pristoupite na tvurcovu hru) a vlastne si to tak nejak uzijete. Rad jsem ale videl Willise, Murraye v nejake civilni roli. Byli vsichni skveli, Norton jakbysmet.

Králové ro(c)ku (2006)

Kravovina hodna Jacka Blacka, ktera bavi jenom chvilema a dohromady to je docela nuda. Docela jsem se tesil, ze vlastne ukaze neco, co skutecne umi (nebot jeho herectvi neni zadna velka slava), ale muzikantsky nemel moc sanci se ukazat a jedine co je videt jsou stale ty stejne grimasy a pohyby, ktere podle me improvizovane predvadi pred kamerou - to same uz dela spoustu let a nic noveho neni k videni ani k zabave. Takze nic moc, vlastne nic.

Mamma Mia! (2008)

Zpev hercu to naprosto zabiji a vlastne vubec nevim, proc tvurci tohle nechali takhle. Jinak pro padesatniky jiste roztomile, ale pro mladsi pomerne dosti slabe.

Láska nebeská (2003)

Je to hodne romanticky a propleteny naprosto krasnymi scenami a vtipy. Mockrat jsem se smal a to se malo kdy stava. Videl jsem film dost na kousky, ale vzdycky me dalsi minuty filmu dokazaly strhnout a vratit me do jeho atmosfery. Myslim, ze to neni uplne jen romaticky film, ale velmi pohodovy a urcite bych ubral na konci tech happyendu. Protoze co je na konci treba v ty spanelsky hospode za hepac, to je sila a je to dost zbytecny a hloupe okazaly. Ale jinak vyjimecny taky diky tomu uzasnemu hereckemu obsazeni. Herci vybornych kvalit a znamych obliceju je zde plny film. Diky za zabavu.

Piráti na vlnách (2009)

Muzika, ktera si vas okamzite podmani uz hned od zacatku a v pulce filmu uz jsem zacal premyslet, kde sehnat sountrack. A taky si ho sezenu. Film byla pohodovka, cisilo to z nej stale hlavne diky nadhledu a nadsazce, se kterou byl toceny kazdy metr filmu. Odehrano skvele, K.Branagh zde dostal bajecnou figuru a taky se s ni velmi dobre vyrovnal a ani dalsi role nebyly rozhodne slabe. Tvurci se stopazi prepeprili sveho vepre, nebot tolik deje nemeli a tak obcas michali uz docela vlahou a ridkou polivcicku. Ovsem vsechny figury vam tak prirostou k srdci, ze se nebudete branit film shlidnout jeste aspon jednou. Ale s poradnym zvukem!

Čtyři slunce (2012)

Rodinne drama jako remen se skvelymi herci, kde mam potrebu se podelit o zazitek z hrani Marka Šáchy, neboť ten to dal tak civilne a uveritelne, ze je to k neuvereni. Nechapu, proc film ma tak nizke hodnoceni, protoze vztahy jsou tam podrobne nakresleny a to, jak se meni, tak to taky a zijete dej s nimi. Konec, kde vas mrazi a ani nedychate byl pro me zazitek, protoze na me to skvele fungovalo. A tvurce nevyhraje, pokud bude hrat celou dobu prd a nakonec da dve esa. Tady byl paradne odehrany cely zapas. Kdepak, funguje to skvele.

Letka 633 (1964)

Neni to zadna velka pecka, ale slusnej valecnej film, kde jsou naprosto spatne udelany triky a myslim, ze v roce 64 se to uz umelo udelat tak, aby nebylo na prvni pohled videt, ze do skaly nenarazil maly modylek. To me cely dojem neskutecne znehodnocovalo. Videl jsem starsi valecne filmy, ale tohle tahalo za oci.