Chata v horách (2012)

Prockat se do druhe pulky je zaklad sledovani tohodle filmu. Pokud bych to neudelal, moc toho zajimaveho bych nevidel. Ale pak to najednou bylo neco, co najednou utikalo, jako kdyz slejzate po zebriku a rupne jedna spricle. Skoda, ze druha "pulka" byla tak kratka. Takze rozhodne se nenechat odradit a koukat. Je toho k videni skutecne dost.

Sněhurka a lovec (2012)

Nemuzu se nejak vyrovnat s hlavni roli a jejim obsazenim. Ackoli proti Kristen nemam vubec nic, sem se mi ani za mak nehodila a nerozchodil jsem to do konce filmu. Ani toho moc nezahrala - bud mela urputny vyraz a nebo slzavy udoli. To bylo velmi slaby. Co se tyka celeho deje, stale se to tvari jako pohadka, ale pustit to diteti nepripada v uvahu, nebot je tam dost mordu a surovosti. Takze ani ryba, ani rak, ani nic, co bych musel videt podruhy.

Muži v černém 3 (2012)

Vyvazene pokracovani, ktere neni slabsi, nez jeho starsi braskove. Zaplatbuh, ze tvurci nemeli ambice film natahnout co nejvic, jak se obcas stava a dost jim to pak ublizi. Will Smith si roli vylozene uziva a Tommy Jones je az ten druhy. Digitalni triky jsou dokonale, pribeh odsejpa a moc nenudi. Zkratka popcornovy etalon.

Tajemný muž (2012)

Dej se zvrati vcelku brzo a vy nevite, kdo je kdo, coz za par petiminut zjistite. Jedna scena zde byla velmi pekna a to je ta s hlavni postavou,psem a autem. To bylo skvele.Pokud nebudete davat pozor, tak se do toho zamotate jako ja - nevenoval jsem se filmu uplne, obcas jsem cucel zkratka jinam. Trosku jsem mel v deji hokej, ale nakonec vse dobre dopadlo.

Temné stíny (2012)

Bohuzel, Burton trosku polevil a tam kde nebyl moc pribeh, nebylo tentokrat ani to dokonale vizualno, ktere to vzdy zachranilo a nas uchvatilo, jak jsme u Burtona zvykli. A ackoliv herci jsou skveli a Eva Green se muze pretrhnout, jak skvele hraje, tak to stale nestaci. A na cervene hodnoceni to proste neda.

Kříž cti (2012)

Koukam, ze to je pry taky akcni film. To bych rad vedel proc. Film pojednava o lidske prirozenosti pratelit i pres sve ideologicke presvedceni, kdyz nejsou zrovna v dosahu ideologicti propagatori a zatemnovaci mysli. Pekne odehrane, vse je tak, jak ma byt. Neco malo tomu schazelo k naproste dokonalosti (hudby je tu jako safranu - je to tim?). Nejspis me to do deje natolik nevtahlo, abych to mohl prozit s nimi. Jinak vazne bez vyhrad. Castecne podobne naprosto neprekonanemu filmu podobneho zamereni Joyeux Noël..

Hvězdy na čepicích (1967)

Vylozene syrovy snimek bez hudby, kde se s jednoduchou uveritelnosti objevuji situace, ktere se v porevolucni dobe v Rusku dely. Schazi mi tu sledovana hlavni postava, ktera tu preci jenom je, ale dej se spis toci kolem jednotlivych situaci a jejich velitelu a hlavni figura tu je jen jakoby nahodou. Takze film ma pro me nejvice hodnotu vypovidajici o one dobe. Temer to hranici s hranym dokumentem.

Avengers (2012)

Proc se musim prokousat 80ti minutama omacky, ve ktere se obcas objevi nejake drobne akcni sci-fi sousto, nez se dostanu k poslednim 50ti uzasnym minutam, kde akce berou dech a jsou stvoreny skvele, dusledne, digitalne dokonale a nekdy se spetkou humoru (ktereho by tu mohlo klidne byt vic)? Nevim a je to velka skoda. Dokonce jsem se chystal od filmu odejit, nebot me ta prvni pul skutecne nudila, mistama byla neuveritelne ukecana, nezazivna a neprehledna. Kdyz prvni pul se budete venovat popcornu, osobe vedle a cole, a na druhou pul budete koukat na platno, bude to skvely zazitek.

Tady to musí být (2011)

Ja ve filmu nasel dve veci, ktere berou dech. Sean Penn, ktery pokazde, kdyz hraje vam otevre pusu naprazdno a vy jenom zirate. A pak kamera, ktera snima sceny netradicne a nebo jaksi jinym okem, ale je to parada. No a pak je tu styl vypraveni a dej - a tady to ruku v ruce drhne, az se prasi. Takova skoda.

Křižník Potěmkin (1925)

Nelibi se mi dej, nebot je to bezducha propaganda ruske revoluce a to je zkratka svinstvo. Pokud se mam odprostit od deje hlavne kvuli datu premiery, pak se mi libilo budovani napeti mj. rychlymi strihy. Nevim, jak na tom byla kinematografie v r.1925, ale asi to bylo prevratne. Taky velmi tomu pomohla hudba, u ktere si vubec nejsem jist, jestli nebyla k filmu dohrana Mosfilmem v roce 1950. Bez ni by totiz film byl rozhodne polovicni.