Thor: Temný svět (2013)

Me to teda naprosto minulo. Od niceho k nicemu. Pro me skoda casu. Tvurci ziji ze slavy jednicky, a timhle cucaji zbytky v penezenkach.

Vlk z Wall Street (2013)

No zase na jednu stranu bych nerekl, ze bych nic z toho jeste nevidel. Ovsem s Leonardem je to skvele, je to obrovsky tahoun. Dej uzasny, prekotny, ovsem na pestrosti po prvni pulce zacina ztracet a dost i na zajimavosti. Umel bych si predstavit film min. o tricet minut kratsi a vubec by to nemuselo vadit. Podle me ale zhyralost, prachy, sex, chlast a drogy uz tu byly mnohokrat a rekl bych, ze parkrat me to strhlo vic....A na Jonaha Hilla nezapomenete.

Lásky čas (2013)

Obycejna, dobre natocena romantarna, ozivena jednim casoprostorovym napadem, ktery filmu da punc originality. Jo, to je dobry napad. K tomu se pridaji vyborni herci (Nighy, McAdams, Gleeson) a je podivana hotova. Ve filmu taky funguje dost humoru, takze oznaceni komedie neni plane. Fajn podivani.

Enderova hra (2013)

Tak tohle je podle me becko jak vysity. Me se tam snad nelibilo nic. Vsechno spatne.

12 let v řetězech (2013)

Tak to je majstrstyk! Zkratka tri veci delaji film : dej, dej a nakonec dej. Kdyz predlohu napise sam zivot, je to predevsim zaklad, ktery vetsinou je daleko silnejsi, nez cokoliv smysleneho. Na tom se da velmi dobre stavet a pokud nejsou tvurci paka, da se z toho vytezit. Steve M. se uz nekolikrat prozradil, ze je to vyjimecny tvurce. A je klika, ze tuhle latku natocil on. Skvele!

Ona (2013)

Ha! Naprosty herecky koncert Joaquina Phoenixe. On totiz nesleze z platna ani na chvili, a tak od nej dostavate veskere mozne emoce, co jsou mozne a co scenar dovoluje. A dovoluje skutecne hodne, co se tyka lidskych citu a zamilovanosti v konfrontaci s pocity, ze je neco jinak a ze to neni uplne spravne a uplne ono. Musim se priznat, ze po hodine a pul uz bylo tema dost vycerpane, nastesti prislo rozuzleni a pak bohuzel, scenarista nevedel kudy kam a tak udelal jakousi rychlou tecku. To se mi nelibilo. Ale takovych filmu je hromada. Rozhodne ale velmi napadite a neokoukane.

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks asi neumi byt spatny a to je jeho velka vyhohoda a konec koncu taky divakova. Naprosto skveli byli somalsti unosci. Tem jsem veril uplne vsechno, zadne zavahani. Jedine, co me trosku na filmu stve, ze je to opet americky patos o hrdinstvi a nejlepsi armade na svete, ktera nenecha jedineho sveho obcana va stychu. A to me teda nevonelo. Nebyt toho, bylo by to skvele.

Gravitace (2013)

Nefungovaly na me jakekoliv emoce az snad na jednu chvili. Ovsem presto je to snimek, ktery vas okouzli neznamym svetem a hlavne neznamymi zakonitostmi. O tech jste mozna neco slyseli, ovsem doposud nevideli. Rekl bych, ze je to zlomove dilo, podobne jako Avatar, ackoliv v trochu jinem. Nenudil jsem se, hltal jsem dej celou dobu. Skvele.

Zlodějka knih (2013)

Skvely dej a pribeh, ktery jak plyne, zacnete s figurami zit a bojite se, aby to jen tak neskoncilo. A tohle umi malo ktery film. Ja byl smutny, ze film skoncil. Oblibil jsem si styl vypraveni, kameru, herce, proste kde co. Hlavni predstavitelka je talent, jak ma byt a o to to bylo lepsi, kdyz mela vedle sebe tak skvele herce (Rush, Watson). Skvele, skvele. Dlouho me zustane tenhle snimek v hlave.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Nemuzu si pomoct, ale kdyby tam nebyl Sam Rockwell, dost by film ztratil. Jinak zadna velka slava to ovsem neni, par zabavnych hlasek, ale jinak by se z toho dalo vycucat daleko vic. Zadny prusvih, ale jen takovy prumer.