Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Musim rict to same, co jsem napsal k t.napric Afrikou. Schazi tu ty lidskosti. A k tomu jeste je zde znat, ze dobrodruzi nebyli vybaveni slusnou videotechnikou.

Nymfomanka, část I. (2013)

Hah, to je tezky orisek o tomhle filmu neco napsat. Mistama velmi provokativni, ale behem casu casto prekvapive deni na platne. Chvilema jsem si rikal, na co to koukam. Ale nakonec jsem u toho stejne vydrzel az do konce. Myslim, ze nejakou rovinu filmu nejsem schopen uplne pobrat. Rozhodne to je ale neco, co tady jeste nebylo :)

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Vyborne, skvele, zabavne, nemuzete dockat dalsiho dilu. Podle me etalon cestovnich dobrodruznych dokumentu.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

At chci nebo nechci, vzdycky musim porovnavat s necim podobnym(Long Way Round). A urcite o tomhle dokumentu musim rict, s respektem k jejich akterum, ze film neni moc vtipny, neni moc zabavny, emoce tam temer nenajdete, jak to kdo z nich dava, jak se tesi domu nebo jen na telefonat domu apod., tenhle lidsky rozmer tam proste nebyl. A to mi tam dost chybelo, protoze to neni dokument o Africe, ale o tech lidech a cele te vyprave. Nechci, aby to vyznelo vylozene negativne, to si tenhle dokument presto nezaslouzi.

Klub poslední naděje (2013)

Parada. Jednim dechem shlednuto, deje plno, M.McConaughey naprosto skvelej, uzasnej. Uz ma za sebou taky vyzablou roli. Leto taky naprosta parada. Podle me se to strasne moc povedlo. Filmu o teto chorobe uz bylo natoceno pomerne dost, ovsem z teto doby, z pocatku leku podavanych pri teto nemoci a z tohodle prostredi asi zadny. Skvele.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Mno, V.Vaughn neni zkratka zadny komedialni tahoun, ackoliv jsem si to zkraje myslel. Pak scenarista se taky moc nepredvedl, protoze od pulky to ztracelo stavu, az to nakonec byla zabava velmi sucha, typicky americka, s prestastnym koncem. Proc nemel jen deset deti a tem se mohl daleko vice venovat a mohlo to byt preci jenom daleko vyzivnejsi? Jo, tohle je proste prisleply Hollywood, co dela filmy pro prisleple obecenstvo.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

BUd to tenhle druh vypraveni prijmete a je to pro vas to nejlepsi, a nebo nad nim budete pochybovat a nedate tomu vic nez tri hvezdy, stejne jako ja. Pomerne dost se nabizi porovnavani s Forrestem Gumpem, ale to porovnani nesnese. Tohle nebylo zdaleka tak dokonale, i kdyz nerikam, ze tam nebyly vylozene povede sceny. Ovsem jako celek to u me proste nefungovalo. Pro me to nebylo ani dobrodruzstvi, ani nadsazka, ani humor. Nejak vsechno mezi tim, ale nic poradne.

Vše je ztraceno (2013)

Tohle je proste uz vyssi divci. Jeden clovek hodinu a pul na mori. A porad je na co koukat. To proste dokazi jenom ti, co skutecne umi. A neni to jen Redford, ale i cely tvurci tym. Stale premyslim, co bych vytknul.Snad jen poslednich patnact sekund. Jinak skutecne nic. Obdivuhodne.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Prvni tretinou se prokousat bylo tezke, nic zajimaveho ani poutave natoceneho. Ovsem, jak to je ve filmu osvedcene, vezeni velmi dobre zabira a kdyz je natoceno tak, jako zde, nema to chybu. A pak uz to tvurci na vas valej a vy hltate a konzumujete a ani nevite, jak rychle se film blizi ke konci. Edris Elba myslim velmi dobry predevsim jako mlady Mandela. Jakmile ma hrat toho starsiho, nekde to tam trosku zadrhava a mam pocit, ze dost na vine je latexovy ksicht. Zkratka se veku Mandely hur veri, ale jinak tezko neco vytknout.

2 zbraně (2013)

To je proste ono. Akce, dobrodruzstvi, humor, lehkost. To jsou atributy, ze kterych vyleze film, u ktereho ho velmi dobre pobavite. Kdyz tam jeste hlavni figury jsou Washington a snad jeste lepsi Wahlberg, je to proste velmi dobre. Velmi spokojen.