Babovřesky 2 (2014) odpad!

A jak jsem jednicce odpustil kde co a zil ze scen, ktere si vylozenen uzil pan Kikincuk s Janou Synkovou, tak tady Kikincuka bylo jako safranu. A vubec vsech dobrych hercu zde bylo malo, a kdyz, tak nemeli vubec co hrat. Tohle je uplne zbytecne pokracovani a ja poprve davam Odpad. Tak obrovska skoda takovych hercu, ale nikdo ze scenaristu jim nemel co nabidnout. Zdaleka nejvic je davan prostor naprosto nezvladnutym nehercum. Nehrali dobre? Nene, o to by snad ani neslo, ale ani oni nemeli co hrat. Obavam se, ze se scenar vesel tak na dva tri listy A4. Filmove peklo.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Myslim, ze bohate postaci k tomu, aby jste si zazili, jak to vsechno bylo debilni a zbytecny. A aby doslo vsem, ze v prvni svetovy padlo daleko vice cechu, nez v te druhe a presto se na ni naprosto zapomina a na pamatku padlych take.

Sin Nombre (2009)

Film me dal moznost nahlidnout tam, kam se mockrat clovek nedostane. Mezi mexicke gangy, lumpy a taky emigranty. Rozhodne kousek, ktery nenudi a ma co rict. Ovsem umel bych si predstavit, ze pribeh me do deje vtahne jeste vic, nebot se tvurci uplne presne nemohli rozhodnout, kdo je vlastne hlavni hrdina. Coz je skoda. Jinak ale herecky skvele, presne a nepochybujete o rolich ani chvilku, dokud se opet neobjevi priserny cesky dabing. Ten tomu zase dal....

Velká válka (1959)

Na me film nezafungoval. Neprozil jsem ho s hlavnima postavama, ackoliv byly pomerne dost vyrazne, predevsim Vittorio Gassman. Chvilema se zdalo, ze film bude velmi dobre odlehcen humorem, ovsem pomerne rychle me to vyvedlo z omylu. Skoda. Rozhodne z filmu je citit vypoved o tom, ze tahle valka byla marnost.

Zkáza lodi Gustloff (2008) (TV film)

Bohužel, přílišná televizní šeď se na vás lepí každou minutu tohodle filmu a totálně tomu nasadí korunu příšerný český dabing. Kdyby byla metráž filmu poloviční, no snad možná by to bylo zajímavější. A ještě by tomu musel scénarista hodně pomoct. Ovšem takhle je to stokrát viděné jedno klišé za druhým. Slabota.

Křídla Vánoc (2013)

Je to rozhodne prijemny cesky film o trosku az nadprirozene zmene v zivote hlavniho hrdiny. Dej prijemny, ale tady rozhodne hraje prim herecka skvadra, ktera je zde natolik prijemna a vyladena, ze vas mrzi, ze ta parta slezla z platna. Rozhodne jim ovsem vevodi David Novotny, ktery je skvely, Vanda Hybnerova a taky Vica Kerekes. Tahle trojice zvalcovala uplne vsechny. Fajn film.

Návrat domů (1948)

Hm, velmi nadstandartni kousek ceske kinematografie z dob, kdy ruiny jeste coudily a Klema uz byl poradne zadrapnutej, ale jeste nestihnul vsechno znicit. Dejem velmi silne, ale nemohu si pomoci, klidne to mohlo byt jeste silnejsi. Dal by se divak vtahnou do deje jeste trochu vice a vice by to mohl prozit. Ale nesmim zapomenout, z jakeho roku film je.

Africká Královna (1951)

Myslim, ze muj prvni film s temahle hvezdama. Ovsem, jake prekvapeni, ze on neni velky hezounek a ona zadna sexbomba. Dnes to je preci jen trosku jinak. Oba zahrali naprosto skvele, byl to koncert. 63let stary film a klido ho muzete dat, protoze vas nebude nudit snad ani chvili. Trosku jsem se musel prenaset pres filmove zpusoby z tech let, kdy vsechno znelo jako z krabice, pritom byli na sirem jezere. Ale nad tim se da bez problemu mavnout rukou.

Přežil jsem svou smrt (1960)

Jak to, ze jsem ten film tak strasnou dobu mijel? Rekl bych, ze je to Jasneho majstrstyk. Krome toho jsou zde sami skveli herci v cele s F.Peterkou, ktery je zde skvely. Pokud me na filmu vubec neco vadilo, tak urcite sceny s boxem, kterym se nedalo moc verit, ale tenkrat se takhle proste tocily, a komunisticke reci, kde vevodi posledni veta filmu "Proc jsem rekl, ze jsem komunista? Jen jsem se chtel vytahovat". Tak to bylo dost drsny a pata hvezdicka se zacala odlupovat. Ovsem, pokud se nad tohle nadnesete, film rozhodne snese srovnani se Stalagem 17, ackoliv zde nebylo zadne odlehceni. Parada.

Jan Hus (1954)

Jen jsem chtel okem zavadit v TV a neslo to jinak, nez ze jsem to musel, i kdyz v noci, dokoukat. To je dukaz o tom, ze je to proste skutecne neobvykle drama o muzi, ktery za sve myslenky byl ochoten zemrit. Skvele natocena scena po scene. Vyrazove prostredky nekdy pochopitelne dnes jiz malo pouzivane, ale presto velmi dobre funguji. Zdenek Stepanek uzasny. Skvost!