Pompeje (2014)

Hodina a pul skvely zabavy, kde vas dokonce sopka zacne rusit, protoze i bez ni je dej zajimavy a velmi dobre natoceny. Nesundate oci z platna. A kdyz zacne sopka radit, tak to bohuzel zahuci do podobnych katastrofickych filmu a finalni scena uteku mezi padajicimi kusy rozhavenych sopecnych sutru a lavy me prijde tak nerealna, ze by to jednomu otravilo cely film. Skutecne, za to bych asistentum dal pres drzku a priste je poslal do TVP, at radeji dramatizuji Bolka i Lolka. Nebyt tehle sceny, pak by to byla petihvezda. Mj. Kiefer Sutherland je zde naprosto skvely, mam na nej vztek jeste ted :)

Zpátky do ringu (2013)

To je proste predevsim komedie, ale velmi vydarena, ktera ma dej a vse jde kupredu hladce a vy se tesite na dalsi minuty filmu. Tak to ma byt. Hlasky jsou uplne skvele, herci taky, proste tohle se povedlo. A svete div se, dabing taky. Prekvapeni. Dlouho jsem nevidel nic tak sikovne vtipneho.

Tři bratři (2014)

Rozhodne nadprumerny cesky film, ktery trpi nekolika neduhy a diky nim proste nikdy nebude eno nuno. Predevsim to je dej, ktery je pomerne neoriginalni, jen je originalni spojeni pohadek a jejich zkraceni, aby "se to tam veslo". To je vec, ktera mi dost vadila, protoze kde by se dalo kutat zlato ve scenach, tam tvurci odvadeji dej zase jinam, protoze je to zkratka cele ve fofru. Nechapu obsazeni tolika znamymi tvaremi a hereckymi hvezdami, ktere se jen v deji mihnou (Miroslav Taborsky,Ondrej Vlach, Oldrich Kaiser,Boleslav Polivka...). Dalsi nevykutane zlato. Velka skoda. Naopak hlavni roli dostane Tomas Klus, ktery kdyby se neslik do pul tela, nebylo by na nem zajimaveho vubec nic. Vojtech Dyk se ani nesvlik, ale zase jeho herectvi ma jiste kouzlo.Ovsem taky nic velkeho. Aby nebylo vse spatne, kamera je naprosto uchvatna. Zkratka takova, jakou si dokazal vykouzlit Jan Sverak ve svych filmech. A dalsi a asi nejvetsi kouzlo maji zpivane rymovanky, ktere jsou plne sverakovskeho humoru a tesim se, az je jeste uslysim.Ä to muzikalove smrnc docela vadil. Jinak nejlepsi bezpochyby Jiri Labus, ktery je naprosto svetovy a prekvapeni je Alena Dolakova.

Kluci (2014) (TV film)

Umim si predstavit daleko silnejsi snimek s touto tematikou, jako byl napr. Zivot Adele. Tady se tvurci naprosto vyhnuli choulostivejsim scenam, coz me velmi prekvapilo a nerekl bych, ze by to ve filmu nejak uplne schazelo. Ale dej byl v zasade droboucky. Coz je skoda. Skvele ovsem film vystihuje rozpolcenost hlavni postavy. On vi, jak by to melo byt, ale srdce ho tlaci uplne jinam a sam to dostatecne nechape.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Snad jen pro slusne akcni sceny za tri hvezdy, jinak v tomto filmu neobjevite nic, co byste uz nekolikrat nevideli. Opakovani toho sameho, mozna s trosku vetsim rozpoctem. Pro me to byla nuda a poslednich petnact minut jsem uz musel vynechat, nebot tech stejnostejnych scen po slavnem happyendu mam uz dost. Skoda.

Pouta války (2004)

Bohuzel jsem to videl s anglickym dabingem - hruza. Ovsem jinak obrovske prekvapeni. Dokonale valecne sceny, ktere trvaji az neskutecne dlouho. Jedine, co se mi nelibilo bylo vykresleni vztahu obou bratri, extreme romanticka doba miru pred valkou. To bylo velmi prehnany a dosti kyc. Jinak ovsem bomba!

Člověk Pátek (1975)

Nadrazeny vztah anglicana nad domorodcem je zde do podrobna vykreslen s peclivosti a nalehovosti, ze v nasem svete, potazmo byvalem, neni vse v poradku. Rozdil mezi nabozenstvim a predevsim lidskyma hodotama je propastny. A vy se pochopitelne priklonite na tu spravnou stranu. Film vas okamzite pohlti a vy se stanene soucasti ostrova a vztahu tech dvou. Herci skveli, tezko bych tomu mohl neco vytknout. Dokonce i dabing si myslim patri mezi ty podarenejsi. Videl jsem asi osmou kopii VHS a po te ripnutou. Coz byla velka skoda. Ovsem i teto kvalite me film dostatecne oslovil. Skvele.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Jako skutecne neuveritelny mix outsideru a jejich spolecnych zazitku, stejne tak zazitku hlavni figury. Skutecne se to hodne blizi k Forrestovi, ovsem neni to tak podmanive, tak roztomile, s tak uzasnou hudbou. Spis tady je hudba, nebo spise podbarveni scen, jak z televiznich sitkomu, coz filmu dost ublizuje. Hlavni postava je opet zbavena, diky latexovym doplnkum na tvari, veskerych mimickych pohybu, coz je skoda a dost tim hlavni postava trpi. Ovsem film rozhodne stoji za shlednuti, protoze takovy kousek jste nejspis jeste nevideli.

Noe (2014)

Metraz dost dlouha a herci co neco hrali byli jen dva. R.Crowe a Emma Watson. Dig. triky vcelku solidni. Ovsem dej nebyla zadna slava, takze vas to zrovna moc nebavi. Jen proste cekate, az prijde apokalypsa. A nez se to stane, to je doba! Slabe.

Husiti (2013)

A ja blbec pustil film detem, aby se dozvedeli neco o husitsvi, potazmo i ja. Davam jednu hvezdicku za animaci. Jinak obsahove nepochopitelne.