Vlastníci (2019)

Tak poporade: Dagmar Havlova, Tereza Ramba a Jiri Labus. Parada! Radost se podivat, co ti herci zahraji. Krasna sonda do diverzity lidi, kteri se nahodou sejdou a maji se na necem shodnout. Klika, ze na vojne byl taky skvely vyber, ale tam se muselo poslouchat a nevymejslet bejkarny. Myslim, ze kazdy, kdo bydli v SVJ, zna. Nekde je lip, nekde je hur. Diky za film, tohle byla lahudka.

Piknik (1967)

Takova sonda do skupiny vojaku, kde valecny stres dela s lidmi sve. Podezirani se strida s nevrazivosti, radosti z chlapeckych hratek. ktere trosku nechaji zapomenout vojaky, kde vlastne jsou, ponorkovou nemoci, radosti ze znamych pisni a steskem po domove. Skveli herci.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Chvilemi si zpusob vypraveni libujete, chvilemi vam prekazi. Je stale stejny, nebo se meni? Sam nevim. Nuda to neni, jak jsem kdesi zaslechl. Je to zajimave vypraveny pribeh o moznem konci jednoho herce. Co se mi libilo nejsvic, jak si Leonardo hrani v tomhle filmu uzil a jak to skvele odehral. Panecku, to je trida.

Holmes a Watson (2018)

JC Reily je skvely, jeho komedialni herectvi je spisckove, do vazne polohy da tolik komedie, ze je to presne to, co film potrebuje a chce. Ovsem jeho kolega je "jen" prvoplanovity komediant, kde on sam toho moc nezachrani. Diky tomu je to casto skutecna fraska, blbost, ptakovina. Ovsem nutno rici, ze je tam skutecne dost momentu, kdy vystaveni foru je tak skvele, ze jsem se skutecne rezal smichy. Naprosti tomu za chvili kroutite hlavou, proc je tot ak strasne blbe. Znacne nevyrovnany snimek, kde smich strida "humor za hranou srandy". Na scenu s houslemi nikdy nezapomenu.

Kluci z hor (2018)

Jsou mista, ktera funguji dobre a jsou mista, ktera jsou k neuvereni, ze je tvurci takhle nechali. Nedatazene, nedohrane (Dejdar) dialogy takove, jak by je nikdy ni´kdo nerekl. Pohravani si s atmosferou se tvurcum moc dobre nedari, zatlacit na pilu se nedari. A je to moc videt. Na druhou stranu dejove pestre, radost videt pana Labuse v tehle roli. Kupa hercu, kteri uz ve filmu nejsou casto k videni jsem videl moc rad (Vejmelkova, Korn). Do televize velmi slusne. Jsou tvurci, co by mohli zacit uz i zavidet takove tema.

Nabarvené ptáče (2019)

Coze, to je cesky film? Tak to je parada. Prvni tri pribehy jsem si zvykal, pak jsem propadl nadseni a posledni puhodinu jsem jako divak zase zvadl. Co mi tam naprosto chjybi je vtazeni divaka do deje. Stale pozorujete emocne prazdne vypraveni, kdy mate pocit z dokumentarniho filmu, i kdyz ten nekdy umi zacilit na emoce daleko vic, nez tenhle snimek. Co s tim naprosto souvisi jsou chlapcovy pocity. Krome toho, ze obcas pobrekava a obcas mu slzy stekaji po tvari, proste nepoznate nic. Je-li to zamer skutecne nevim, ale me to tam chybi. Chybi mi tam to pojivo, ktere poji vsechny casti vypraveni do jednoho. Pres to, prese vsechno neco, co je zazrak. Vaclave Marhoule, jste odvaha ceske kinematografie a drzim vam palce.

To Kapitola 2 (2019)

Co nema smrtici chapadla, nemuze byt dostatecna hruza. Ovsem to je omyl. Vubec to nefunguje. Hruza snad jen jde z takovych tech drobnych nevysvetlitelnych fantazii a desu. Tam to ovsem zacina a konci. Pribehove nudne, nudou jsem se u televize prezral. Snad nebude trojka, to by byl vubec zbytek filmarske invence.

Dumbo (2019)

Kdyz pominu, ze nametem je uplna kravina, tak jeste tvurci vycucli z mouky stavu. Mozna v tom ma prsty Burton, ktery s atmosferou umi a ta tomu asi velmi pomohla. Ale do Tv s detma se to zvladnout da a usnete jen na chvili.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Proste popcornovka, delana skutecne jen na tu hodku a pul v kine ci u TV. Budete se velmi slusne bavit, je tu mraky skvely digitalnich figur a opet jsou i legracni. Dej nijk prevratny, ale ti u MIB nikdy nebyl. Vymena hlavnich predstavitelu nijak filmu neublizila, tito to davaji taky velmi slusne a popravne v hlavni roli jsou zde priserky, sranda a trosku taky dej. Prijemna zabava.

Irčan (2019)

Scorsese a De Niro opet spolu a opet slibuje peknou kjlasickou podivanou. K tomu jeste Al Pacino a neni potreba k tomu nic dodavat. No, vypadalo by to tak, ale dodat neco musim. Proc je to tak silene dlouhe? Nemuzu si pomoct, ale omacky je tam dost, je to skoda unikat a delat odbocky od takovyho deje. Ale holt panove umi, jen uz to trosku je vyvareny cajovy pytlik s kvalitnim cajem, ovsem ty prvni varky chut uz je bohuzel pryc.