Národní třída (2019)

DOBRE RANO CU..... . Rozhodne nejzajimavejsi scena z filmu. Prumerny ceksy film, ktery nicim neprekvapi, chodi ve vyslapanych stopach jinych ceskych filmu. Scenar prumerny, dejem neprekvapivy. Po tydnu uz nevim, o cem to vlasne bylo. To hovori za vse.

Parazit (2019)

Jo, smali jsme se. Ale proc - obcas tam byl nejaka komedialni scena nebo spis dialog, a taky proto, ze to bylo neskutecne prihlouply, predevsim druha pulka, ktera se prehoupla do urovne neskutecnosti, kde se nedalo verit nicemu. Tvurci ukazali nejaky jiny neskutecny svet, kteremu jsme moc nerozumneli a logika sla stranou. No a konec tomu dal posledni ranu. Prumer naprosty.

Staříci (2019)

Co nejvic vystupuje z platna je naprosta nemohoucnost hlavnich postav se pochybovat byt jen po byte nebo par metru mimo nej. Ta zoufalost je zpracovana velmi realne, az bych rekl ze dokonale. Ovsem to hlavni tema, ktere "zene" hlavni postavy k cili je tak neskutecne opomijene, nebyt par vet nedozvite se nic, takhle teda aspon skoro nic. Oba hlavni hrdinove pochopitelne svoje postavy uhraji bez problemu. Diky sve nemohoucnosti hrdinu, kde jakykoliv posun v deji trva az moc dlouho, obcas film ztraci smrnc a spad. Televizni film, ktery v televizi se urcite bude vyjimat.

Joker (2019)

Joayuin Phoenix je velky, velky, velky. Musim rict, cely film stoji na nem a on je proste dokonaly. Slusny pribeh, prerod hl.hrdiny do psychopata by mohl byt propracovanejsi. Tady to je jako v mnoha americkych filmech - za sceny na druhou scenu se hrdina zmeni. Ale rozhodne silny nadprumer.

Terminátor: Temný osud (2019)

Musim se priznat, ze akcni sceny me bavily. Nacucly me, byl jsem jejich. Ovsem v tricich ta fyzika... vsichni skacou jak blechy, neda se tomu verit. To je indikator sikovnych ci uplne nezvladanutych digitalnich triku. A Arnold? K zamacknuti slzy mozna, jinak pokud tvurci chteji pokracovat, meli by udelat deadline a odstrihnout se od minulosti a zacit trosku jinak. Takhle je to po ctvrty vyvaren ta sama kost, ktera na sobe uz nema ani zbytky masa a morek je taky uz v riti.

Bitva u Midway (2019)

Pokud jste se casto objevovali na zidli u PC a bojovali v nejake hre, budete ve filmu jako doma. Jakmile se zacalo bojovat, nemohl jsem se odpoutat od toho, ze na platne vyskoci game over nebo pochvala za vstup do dasli casti hry nebo vyssiho levelu. Takhle to bylo? Me se to zdalo neskutecne efektu plne, vsechny strely byly videt, maloktera zasahla, letadla horela, svitila, kazdemu horelo kridlo. A kdyz se tyhle sceny ukoncily a nastoupil "pokec", ztracelo to stavu. A kdyz na tohle same koukate uz druhou hodinu, zjistite, ze to jako zabava prestava fungovat. Sorry, ja jsem nejaky napeti moc nezaznamenal, emoce, stesti - nic, nic. A k tomu americky patos, hrdinstvi s kycovitou muzikou jako vzdy. Tohle je skoda.

Le Mans '66 (2019)

Bale je skvely. Skutecne na jeho herectvi je postaven cely film, pochopitelne s velmi zrucnou kamerou, strihem a urcite rezii a scenarem. Skvela podivana, a kdo ma rad rychle auta a zavodni filmy, ten film nemuze minout.

1917 (2019)

Kdo ma v oblibe valecne filmy zjisti, ze z 1sv. valky je tohle vyjimecne dilo, ktere bude urcite v TOP3. Ty nekonecne a dlouhe sceny v bojovych liniich ci v tylu, v polni nemocnici nebo v bojove linii. A dej je asi tak maximum, co se da vyzdimat z teto doby a pritom ukazat co nejvic z valky. Podle me dokonale dilo, ktere kdybych videl v kine, mozna bych premyslel, jak tomu dat sestou hvezdu. Skvele!

Přes prsty (2019)

Tri a to jsem jeste hodnej. Sice Jiri Langmajer je uzasnej tak, jak byl treba jako vojak v Co pak je to za..., rozomilej a vtipnej, ale to nestaci. Dost casto se stane, ze koukate na plonkove a zbytecne sceny a cekate na neco lepsiho. Popravde, moje zena se bavila o dost vic, nez ja. Takze cilova skupina asi nejsem. A krome toho sportovni sceny proste neumime a neverite tomu nic.

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Paul Dano a hlavne Del Toro, jsou skvelou dvojici, ktera tahne cely serial. Del Toro je naprosto dokonaly. Dej je konzistetni a nestane se casto, ze byste se koukali na nejakou serialovou vatu. Vite, o co pujde a cekate na to pet dilu. No to je trosku moc, ale da se to vydrzet. Ale kdo je naprosto skvely je Patricia Arquette, ktere verite kazdy tik, kazdy pohyb ve tvari ci telem. Ale to ten jeji manzel byl taky skvely. Doporucuju.