Nabarvené ptáče (2019)

Coze, to je cesky film? Tak to je parada. Prvni tri pribehy jsem si zvykal, pak jsem propadl nadseni a posledni puhodinu jsem jako divak zase zvadl. Co mi tam naprosto chjybi je vtazeni divaka do deje. Stale pozorujete emocne prazdne vypraveni, kdy mate pocit z dokumentarniho filmu, i kdyz ten nekdy umi zacilit na emoce daleko vic, nez tenhle snimek. Co s tim naprosto souvisi jsou chlapcovy pocity. Krome toho, ze obcas pobrekava a obcas mu slzy stekaji po tvari, proste nepoznate nic. Je-li to zamer skutecne nevim, ale me to tam chybi. Chybi mi tam to pojivo, ktere poji vsechny casti vypraveni do jednoho. Pres to, prese vsechno neco, co je zazrak. Vaclave Marhoule, jste odvaha ceske kinematografie a drzim vam palce.

To Kapitola 2 (2019)

Co nema smrtici chapadla, nemuze byt dostatecna hruza. Ovsem to je omyl. Vubec to nefunguje. Hruza snad jen jde z takovych tech drobnych nevysvetlitelnych fantazii a desu. Tam to ovsem zacina a konci. Pribehove nudne, nudou jsem se u televize prezral. Snad nebude trojka, to by byl vubec zbytek filmarske invence.

Dumbo (2019)

Kdyz pominu, ze nametem je uplna kravina, tak jeste tvurci vycucli z mouky stavu. Mozna v tom ma prsty Burton, ktery s atmosferou umi a ta tomu asi velmi pomohla. Ale do Tv s detma se to zvladnout da a usnete jen na chvili.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Proste popcornovka, delana skutecne jen na tu hodku a pul v kine ci u TV. Budete se velmi slusne bavit, je tu mraky skvely digitalnich figur a opet jsou i legracni. Dej nijk prevratny, ale ti u MIB nikdy nebyl. Vymena hlavnich predstavitelu nijak filmu neublizila, tito to davaji taky velmi slusne a popravne v hlavni roli jsou zde priserky, sranda a trosku taky dej. Prijemna zabava.

Irčan (2019)

Scorsese a De Niro opet spolu a opet slibuje peknou kjlasickou podivanou. K tomu jeste Al Pacino a neni potreba k tomu nic dodavat. No, vypadalo by to tak, ale dodat neco musim. Proc je to tak silene dlouhe? Nemuzu si pomoct, ale omacky je tam dost, je to skoda unikat a delat odbocky od takovyho deje. Ale holt panove umi, jen uz to trosku je vyvareny cajovy pytlik s kvalitnim cajem, ovsem ty prvni varky chut uz je bohuzel pryc.

Danger Close: The Battle of Long Tan (2019)

No dobre, boj dobry. Ovsem to na celovecerni film nestaci. Vztahy mezi vojakama jsou zde tak strasne potlacene, ze to proste nevytvari zadnou atmosferu strachu sam o sebe, strach o toho druheho, strach o to vsechno nase. Pribehu zde neni ani za nehet a ac se to nezda, to proste film mit musi, jinak je to spis takovy dokument, ktery oslavuje hrdinstvi austalskych vojaku a ukoazuje je v boji, ale tim vazeni koncime. Skoda. Ale vrava je tu dobra.

Westworld (2016) (seriál)

Napad skvely, provedeni skvele, motani hlav divakovi az mnohdy zbytecne. Bohuzel, a to je problem snad jakehokoliv serialu, ktery ma vice nez 5 dilu, v kazdem dalsi dile nachazite vaty vic a vic, dejove natazeni citite na kazdem kroku a skoncilo to tak, ze z druhe rady prvni dva dily a druhy uz neslo dokoukat. Proste film by byl skvely, i kdyby mel trvat dve a pul hodiny, Tohle, at chcete nebo nechcete musi prestat bavit. Skoda, ale prvni pulka prvni serie byla skvela. A Evan Rachel Wood byla skvela.

Örök tél (2018)

Ja predpokladam, ze kdyz se toci film v z takoveho prostredi, ze to na divaci musi zanechat hlubokou stopu a ne ze je to jen prostor na nejaky dej. Tohle tvurci skutecne nezvladli dobre. Staci si precist nejakou knihu od prezivsich nebo od Solzenicyna a zjistite, ze film je o necem jinem. To je obrovske minus- to musi bejt zazitek takovej, ze se 14 dni na nic jinyho nepodivat. Ale tohle je hodny film, ktery si rozhodne divaka najde a to takoveho, ktery nevi, netusi a bude to jedna z prvnich infomaci o ruskem teroru na vlastnich (nejen) lidech.

Addamsova rodina (2019)

Spousta drobnych forku, ale dohromady naprosto prumerny animak, kde je nejvetsi past dej. Ono to je od niceho k nicemu. Animace skvela, ale to dnes uz je standart, ted uz se hledni na dalsi veci - na dej, na pribeh, na atmosferu.

Poslední aristokratka (2019)

A takovej to mohl bejt bijak. Skveli herci, skvele exteriery, skvely napad. Ovsem bohuzel jsem musel konstatovat, ze vse bylo spichnKdo delal proboha doprovody a hudbu? To snad je ten samy, co delal kamenak. To je Hruza!