Mladý Sherlock Holmes (1985)

Mela to byt detektivka? Nebo akcni film? Nebo dobrodruzny film? Bohuzel, od kazdeho neco, ale dohromady nevyladeny snimek, kdy tvurci ne a ne se rozhodnout, co to vlastne ma byt. A tak vidite slabou detektivku, slaby akcni film a mozna trosku lepsi dobrodruzny film. Ani v TV se nepodarilo mizerii schovat a tak hodnotim jako slabe tri hvezdy za snahu v prvni pulce. Druha byla skutecne jasne becko.

Nekonečné zákopy (2019)

Franco byl asi autoritativni zmetek, co lidem otravoval zivot. Bohuzel, vic toho nevim a ani se z tohodle filmu vic nedozvite. Dozvite se jen to, jak se jeden z jeho odpurcu schovava v domech rodiny a schovava a schovava. Kupodivu mu z toho po dlouhych letech nesibe a az na par drobny vyjimek je docela normalni. Nevim nevim, jestli by to takhle slo - lehce. Myslim, ze je skoda, ze se tvurci trochu nevenovali bud tomu, co se stalo, nebo co se prave deje v politice a s Francem. Misto toho se tak dotykaji toho, jak se vztah muze a zeny meni. Ale opet jen povrchne. Skoda, ale rozhodne to bylo koukatelne na jeden zatah.

Král psanec (2018)

Prvni pulka byla omacka, co byla neslana nemastna a moc jste o ni nestali. V ted ruhe uz zacalo o neco jit a taky to bylo daleko lepsi. Ale zachranit film tim, ze se tam patnact minut rezou chlapi, strika jim krev ze vseho moznyho, to sice podarene bylo, ale lepsi film to proste nevytvorilo. Prumer.

Sherlock Koumes (2018)

Vcelku slusny animak, jen tu temer uplne schazel humor a zapletka byla skutecne slaba. No a cely pribeh na tom nemohl byt lepe. Skoda, animace skutecne povedena, jen naprosto zpackany pribeh.

Stranger Things (2016) (seriál)

NIkdy jsem nebyl schopen divat se na nekolik rad serialu a vzdy me to prislo jako neskutecny pro*ebani casu. Dlouha leta jsem tomu odolaval a radsi sjizdel film 50+ (50 let a vice stare). A dalo se casto najit to, proc jsem se serialem nikdy nezacal. Az do te doby, co muj syn mi rekl, podivej se na tenhle serial. Zhltnul jsem vsechny tri rady. V serialu se snoubi dve veci, ktere bych nikdy nerekl, ze budou na divaka dobre fungovat - detsky svet - youngteen a skutecne sci-fi, ktere ale neni detske. Je to scifi, ktere by mohlo fungovat v nekde jinde uplne bez problemu samo o sobe. Na prvni pohled se zda, ze dospeleho divaka musi odradit ten detsky svet her, domacich vysilacek, mestske cyklistiky a jejich vekove umernym problemum. Ale kdepak, na dospelaka to funguje skvele. Styl rezie, ze kdyz zacne tvurce tlacit na pilu, tak v min. trech dejich najednou je perfektne funkci a piste si, ze proste od TV neodejdete. A kdyz, tak se budete tesit na to, az se k TV vratite. Druha a treti rada neztraci nic proti te prvni, tvurci pochopitelne pritlaci neco noveho, ale to je jasne a dobre to slouzi. Je tu jeste jedna vec, co dela serial uspesnym - a to je pomerne dost scen, kde neleznete sikovny humor, ktery sice hlasity smich nevyvola, ale usmev ano. To je prosim skutecne dobre zvolene koreni. A Millie BB? Tu si zamilujete. To je herecka s velkou budoucnosti. Udela si s vami, co chce.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Nebyt Marka W., tezko byste hledali ve filmu neco, na co byste si po trech dnech vzpomneli. Skutecne je to naprosto prumerny film o spine mezi policii, ktery jste v jinem obsazeni a z americkych mest videli uz mnohokrat. Proc tyto filmy vznikaji vlastne poradne nevim - nejspis jako vata, ktera urcite vrati vlozene penize do projektu a Markovi prinese praci. A to je proste hodne malo.

Fotograf z Mauthausenu (2018)

Vzdy, kdyz koukam na film z KL, vzdy ho porovnam s knizkama, vypovedma skutecnych prezivsich. Je to tak, ze nikdo z filmaru nechce ty hruzy natocit tak, aby byly tim hlavnim tematem ve filmu. Nejspis by to dopadlo tak, ze by se na to nechtel skro nikdo divat. Takze i tady byl dej - vzit negativy fotografii tech vsech hajzlu, co tam delali peklo jako dukazni material, az bude po vsem. Obdivuju ty skutecne hrdiny, co tohle dokazali - dokazat odhadnout, ze to jednou skonci v jejich prospech, bylo asi hodne tezke a myslim, ze se to pojilo i s urcitym druhem blaznovstvi, naivity a neskutecneho optimismu. Pribeh ale skutecne je zajimavy, neznamy a tim i poutavy.

Hnüs (2019)

Musim rict, ze Netflix poznavam a zatim jsem fakt spokojenej. Tohle je bijak, kterej jsem si jen tak pustil, ze uvidim, ale ocekavani nebylo zadne. To je to nejlepsi, co se muze divakovi stat. Nevi nic, sedne si pred bednu a hrn to do me pane Netlixi. Nejen, ze to k TV prikovalo me, ale i moji zenu, ktera zrovna tohle nemusi. Byla to paradni jizda, ktera se nestydela za to, co popisuje a hezky pekne tak, jak to nejspis asi bylo. Konecne nekdo natocil skutecny film o kapele. Uveritelny, bez podsouvani ucesany historie a delanim se lepsim, nez to ve skutecnosti bylo. Jeden z nejlepsich filmu o vzestupu a slavy kapely.

Čtyři neapolské dny (1962)

Musel jsem si zvyknout na ukricene postavy. Ano Italove proste takovi jsou. A pak me to nacuclo a vyplivlo u konecnych titulku. Valecny film jak bic, nesmi fanouskovi uniknout.