Přeběhlík (2020) (TV film)

Film, ktery jsem polykal plnymi dousky. Je o skutecnych lidech s jejich chybama, majici rozdilne mysleni a nazory na politickou situaci. A tak se taky chovaji vc. akci, ktere provedou. Presne takhle je potreba se koukat na valky, a vubec na hromadne ucinkovani na vsemoznych akcich. Ne kazdy je stejny, ne kazdy ma totozny nazor. Skvele nahlidnuti do vlastni minulosti a doufam, ze se takovych filmu se sebereflexi objevi vic. Ovsem z vychodu to zatim neocekavam.

Enola Holmesová (2020)

Millie - zpitvorena v kazdem zaberu, kazda scena jakoby s nadsazkou, ale je toho moc, neverite nicemu nic, dej rekl bych az debilni. Co to ma byt? Neumim si predstavit, pro koho je to vlastne natoceny, komu by se to mohl libit. Ja cilova skupina rozhodne nejsem.

Mladý Winston (1972)

Od Attenborougha jsem cekal velkolepejsi vypraveni. Takto tak skvely recnik nikde nemluvi, ale pak v parlamentu mel takovou skvelou rec, ze takhle to asi trosku je blbost. Musel si rozhodne tribit sve recnicke umeni. Nekdo to ma tezke, nekdo lehci, ale i ten Hitler se k tomu musel propracovat. Takze mnoho veci jsem se dozvedel, nekde ale nebylo dotazeno. A ze bych se u toho bavil, a Winston nejspis mel smysl pro humor, tak to bych taky nerekl. Takze me pri sledovani drzel vyvoj nemoci jeho otce. A tomu se zase tolik casu tvurci nevenovali. Takze trosku jsem mel problem dokoukat.

Poslední z carů (2019) (seriál)

Ma to obrovskou hodnotu o historickych faktech a je to hrane, sem tam nejake slovo historika. Vliv Rasputina na carskou vladu jsem neznal v takoveto mire. Kazdy by mel vedet, tady zacal rudy mor s rudym terorem. Skoda, ze to nedokazi natocit sami Rusove, rusky mluvici a s ruskymi realiemi a ruskou filmografii to mohlo byt za pet. Ale to asi az v dalsim stoleti.

Dva papežové (2019)

Nemam s cirkvi nic spolecneho,ale po shlednuti filmu bych mozna se i nechal premluvit. Je to takova agitka, ktera na vas vazen zapusobi. Je nutne byt nad veci a nenechat si zblbnout hlavu filmem. To bych videl jako to, co se mi na nem nelibi - idealizuje hlavni protagonisty. Ono to je troschu jinak. Ovsem Hopkins skvely, ale uplne dokonaly byl J.Pryce. To je hvezda!

4 latas (2019)

Jean Reno je skvely,radost ho zase videt. Utahne hlavni figuru,ale Hovik Keuchkerian je taky skvely. Film je radost, ma to spad, spousta humoru. Me to skutecne zabavilo, potesilo. Jen na konci to trosku stavu ztracelo smrnc. Nadprumer.

Projekt Power (2020)

Prostredni cast filmu zacala fungovat, vse bylo jasne, schopnosti ohraniceny a uz jste mohli vedet, co lze a co nelze. A s tim v deji pocitat. A fungovalo to dobre. Ovsem to by pak banda scenaristu, kteri maji asi naordinovany konce filmu, to tak nezcubila. To bylo nejhorsi a tomu filmu to tak strasne ublizilo. Na tyhle konce snad slysi jen skupina, co uz nekouka na Krtka, ale do Harryho ma jeste daleko. A to je strasne malo. Dobrej napad, slusne rozjeta akce a scifi svet a takhle tomu dat na rit. Skoda.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Farrell jako zaruka pitominy. Crazy comedy prvky likvidujici caste zarodky normalniho filmu. Ale pozor, komedie to taky moc neni. Ani ryba, ani rak, ale kravina.

Maratónec (1976)

D.Hoffman je ten, na kterem to cele stoji a ti ostatni jsou nejaci neuveritelni. Rekl bych, ze i cely scenar je dost pritazeny za vlasy a pak to nemuze byt nejak dobry, pak uz to jen tak neco nezachrani.

Neznámá bitva (2019)

Zacatek propagandisticky az hruza, kdyz sovetskij saldat drzi v ruce milovanou rudou hvezdicku a zehra, ze mu upadla z cepice. BCyla klika, ze v tehlech bejkarnach moc nepokracovali, i kdyz se sem tam neco taky najde. Co je rozhodne plus, ze se brzo naucite chlapiky z roty, sledujete jejich komunikaci, miulost odkud prisli apod. Tim se stalo to, co pro valecne filmy je velmi uzitecne, ze vnimate rotu jako partu chlapu, co se znaj, zasmejou se a proste ty vzajemny vztahy fungujou. Valecny filmy rusove umeli vzdy tocit a tenhle neni vyjimka. Bojova vrava tu je skutecne realne natocena. Ovsem, co je nejvetsi minus, ze nemci se chovaji tak, jak v pocitacove hre, kdyz si nastavite uroven protivnika easy nebo zelenac. Kazdy nemec ceka bez odporu, az ho muzik picne. To je hodne nepovedeny a nejspis to ma ukazat nadvladu ruskych schopnosti nad tema nemeckyma. Ale tak to preci rozhodne nebylo. Dobri vojaci byli na obou stranach. Rozhodne ale nadprumer.