Instalatér z Tuchlovic (2016)

Ja si myslim, ze film trpi jednou veci a to je hlavni predstavitel Kohak. Mame ho zaskatulkovaneho jako "kaspara", ktery umi proste srandu a kdekoliv se objevi, je standart, ze bude psina - vetsi ci mensi, ale bude. Ovsem tady se bez jakekoliv zmeny v obliceji ci na hlave (jen ma ksiltovku) objevi na platne a vy se mu stale pochechtavate, protoze jste zvykli na jeho srandy. Ale ta figura je vazna, resp. by mela byt, aby ten film dal divakovi to, co prebuje k vyssimu hodnoceni. Vse je rozehrano dobre, vedlejsi role klapou, vsichni hrajou, dej bezi a vy stale se v tom nevyznate a drhne to vzdy, kdy se J.Kohak objevi na scene. Moc sranda to neni a ani vazne se to brat neda, ta jeho figura. Je to fakt skoda.

Bohové (2014)

Skvely snimek o necem skutecnem. Jedine, co z toho snimku neni moc jednoznacne, je to omezeni rezimem. To mi tam chybelo, jinak skvela evropska filmarina z nemocnicniho prostredi.

Zlato (2016)

Rozhodne zazitek, dobrodruzstvi, ktery me kazil jen financni a akciovy trh. MM je skvely, rozhodne tady neplete hlavu holkam, protoze smrdi z platna. Ale herecky skvely. Pro me prijemne prekvapeni. Az jsem si rikal, ze je zazrak, ze dozil hlavni hrdina konce filmu s takovou zivotospravou. Fakt jsem myslel, ze to skonci nekde na hrbitove - takovy duraz na to tvurci kladli.

La La Land (2016)

Po letech v kine. Ocekavani nadprumerneho zazitku. A to jsem nemel. Muzikal? Tak to tezko, tanec? To nebyl zadny prvotridni zazitek, spis amaterska liga, a to jako ty tri kroky stepu na lavicce? Zpev? To zpivani septem? Romantika? Ta chemie vubec nefungovala na nikoho, slzy neprobehly (vsiml jsem si, v kinosale bylo max.40lidi). Hudba? Ano, ta byla skvela. Komedie? Jo, bylo tam asi pet vylozene dobrych vtipnych momentu. Ja mam spis pocit, ze tohle vsechno je jen pro Emmu Stone, ktera zahrala fakt skvele a mela k tomu mraky prilezitosti. Jinak vazne bohuzel slabe. Mouling Rouge? Nedostizena meta. Ale ani trochu.

Oko v oblacích (2015)

Pal! Nepal!... Pal! .... Nepal! Pal! Nepal! Tak tohle je prosim dej tohodle snimku. Zamerne jsem to zlehcil, protoze pokud odejmeme velmi slusny zpusob vypraveni a udrzeni pozornosti divaka, tak to je vlastne veskery nosny dej tohodle snimku. A muzu vam rict, ze to umi otravit. Je to prehnane. Neverim, ze se nekdo kouka na to, jestli tam je ten ci onen. Opet je to propagandisticky film, ktery tvrdi, ze ve valce zalezi na jedinci a vsichni jsou schopni se pro nej obetovat a toci se kolm nej veskere deni. Ja si dovolim nesouhlasit.

Pasažéři (2016)

Atmosfera skvela, chapete veskere rozpaky hlavniho hrdiny, velmi citlive natocene i ty dalsi mezilidske sramy a nejasnosti. Naprosto paradni barman (to je proste skvely napad - a vlastne to cele), ktery tam ma uzasnou roli. Dej a scenar - konecne neco, co jsem jeste nevidel a skoro se to nepodoba nicemu jinemu. Pratt je skvely, o neco mene Lawrence. A Michael Sheen? Ten se povedl snad uplne nejvic.

Pod rouškou noci (2016)

Fakt si myslim, ze Ben by mel zustat na reziserskym kresle, protoze co predvadi, resp. teda nepradvadi, je hruza bes a vysmech vsem, co umeji hrat. Nijak oslnivy film, zajimavy zasazenim do doby prohibice a nasledny prerod do oficialnich prodeju - ale to mohlo byt daleko daleko lepsi. O tom informace temer zadna. Spatne to nebylo, dobre taky ne. Myslim, ze na obrazovku odpadu v TV Nova se to bude docela hodit a upoutavky na to pobezi uz ctrnact dni dopredu.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Je az s podivem, ze se o takhle drobnem dejovem zakladu muze natocit hodinu a pul dlouhy film. Tohle me na filmarich fascinuje, jak umi vyplnit zbytek deje, kdyz se ten akt pristani odehrava tak pet minut. Je to skutecne hodne slusne ochucene omacky. Kdo ma ovsem rad hodne deje, tady si na sve preci jenom moc neprijde.

Buchty a klobásy (2016)

Vetsinou samoucelna vulgarita, ktera postrada, az na drobne vyjimky, vtip. Dej je skutecne strohy, nezajimavy a dost nudny. Zadna slava, dokonce jsem ani nedokoukal. Pisek v ocich.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Ja nevim, ale na me na vojne nikdo nerval z deseti centimetru do ksichtu. Bud je to klise z americkych filmu, nebo jsou proste jini. Rvali, ale ne takhle. Meli jsme tady hrdiny ostrelovace, pruzkumniky, spiony, tankisty, vojenske lekare, ale jeste tu hrdina nebyl zdravotnik. Musim rict, ze hlavni devizou filmu bohuzel pro me nebyl dej, protoze to nebylo nic moc zajimavyho. Spis zpusob, jakym je boj v druhe svetove valce zfilmovan (triky, fyzika lidi trefenych kulkou atd atd.). Americky patos prichazi s hrdinnym stahovanim ranenych z bojiste. Oni se tomu neumi vyhnout a me z toho boli oci. Je to stale podle jedne sablony. Dost me tu chybi nejaky dej, napeti (ktere trva dele nez 10 sekund). Ale kdo ma rad filmovou valku, najde si ve filmu sve.