Lion (2016)

Pokud bych mel nejit neco, co se mi uplne nelibilo, tak je je piplani se scenama, ktery nejsou zajimavy. Vubec treba neni videt, jak vyrustal v australske rodine se svym bratrem, ktery uplne nebyl to, co on. Misto toho je tam rozebrana aferka s holkou, coz je fakt jen vlaha omacka. Tzn. takhle dve hodiny a suma sumarum, deje malo, i kdyz by ho tam mohlo byt vic a Nicole by se mohla vic vyradit. To je skoda, jinak vazeni nadprumer!

Bohéma (2017) (seriál)

Nechapu, dej je dost neprehledny, diky kupe figur - a vy stale tapete, kdo je kdo, tak tvurci tam namatlaji jeste dalsi dej v roce 1968. To bych je vzal klackem, fakt. To vubec nebylo potreba. Jinak rozhodne obohacujici serial, ze ktereho vyplyva jedno. Vlasta Burian si zaslouci celovecerak. A to bez debat. Za druhe, medalili za herecrtvi si odnasi J.Plesl, ktery snad mel nejlepsi filmovou roli, co jsem kdy videl a pan Javorsky, ktery na co sahne, to je skvele. Ale nakonec stale si rikam, mnoho psu, zajicova smrt. A je to skutecnost, nebo fikce? Umeni... to neni.

Bitva o Moskvu (2016)

Mydluňk az do totalniho proridnuti sovetskych vojaku. Je tu patos, je ho tady dost. Ale je to daleko lepe skryte, nez v americkych filmech. Zadna vlajka, zadny politruk. Nikdo se tu nerozplyva nad tim, co ho ceka doma, z jakeho zivota byl vytrzen. Jen a jen Za roodinu. Chybi tomu lidsky rozmer, je to hodne povrchni, prvoplanovite. Je vam uplne jedno, kolik jich nakonec prezije. Je jedno vam i tem na platne, kdyz nekdo je zabit. Je to v poradku? Jinak pocit, ze koukate na skutecnou valku, rusaci umi a tady se jim to podarilo taky.

Maska (1994)

Jim Carrey ma rozhodne tady takovy prostor a dokazal ho beze zbytku vyplnit. K nemu se ty triky tak dobre hodi. Je to skvele vymyslene, skvele udelane. Jen trosku ta omacka s temi padouch je trosku slaboucka, vcetne tech padouchu. To je vsechno tak strasne laciny, az je to uplne blby. Ale zabava to je. Hodne dobra. Jak to ze nikdo nenatocit odpovidajici pokracovani? Dost zazrak. Ale asi na to taky nakonec dojde.

Králův nesouhlas (2016)

Jestli je neco potreba vyzdvihnout, pak jak je to naprosto skvele zahrane. Ode vsech. Ovsem co predvedl Karl Markovics, to se jen tak nevidi. Uzasne, skvele! Co se tyka deje, skutecne film ma spad, i kdyz je to spise rekonstrukce historie a dost to zavani dokumentem. Ale nenudite se, koukate a nevite, co se bude dit za chvili (ja teda norske dejiny neznam).

Příchozí (2016)

Myslim, ze nejvic tomuhle filmu ublizuje ta klasicka sablona, ze hlavni hrdinove to mysleji dobre, lidsky, pratelsky, vroucne, empaticky a vsichni kolem jsou dravi, neprispustni, nekompromisni a zli. Kolikrat jsme to uz videli? Myslim, ze temer ve vsech emerickych filmech podobneho razeni. Stale koukame na to same, jen to trosku meni kabatek. Atmosferu to ma dobrou, zahrane zivotni nestesti taky, digitalne je to zpracovane skvele. Rozhodne, pokud mate radi casosmycky a sci-fi, musite videt. A jeste jednu vec, ktera je dulezita - ac jsem sledoval v dost pokrocile noci, neusnul jsem. To se kazdymu filmu nepovede....

Obr Dobr (2016)

Mam problem s dvema vecma. Za prve jsem nezkousl naprosto nezajimave obsazenou hlavni roli. Holcicka hraje dobre, ale je naprosto nezapamatovatelna, nema alespo trosku vyrazny a zajimavy oblicej vcetne nejakych mimickych pokladu. Vim, neni to to, kolem ceho by se melo to cele tocit, ale to devce nesleze za celou dobu z platna, mozna by to chtelo. Dalsi vec je, ze scenarista v zivote nevidel ani Bolka a Lolka, protoze ten pribeh je slabej a je tu mnoho mist, kde se nekonecne zvani. To bych rekl, ze je kamen urazu. Me deti se po hodine filmu staveli na hlavu, protoze je to proste nůďo. Obrazove dokonale, naprosto dokonale. Presne tak, jako Valecny kun, obrazove dokonale, vidite kazdou scenu jako rezisersky naprosto vymaslenou, lec to uz nejak nestaci. Skoda, skoda.

Baahubali: The Beginning (2015)

Nejdriv mate pocit, ze to asi nemysleji vazne. Pak neverite ocim, ze nekdo neco takoveho natoci, protoze to fakt dobre vypada. A pak to hranici az s kycem. A vsechno dohromady? To je proste nadstandartni zazitek s obrazovymi dokonalymi orgiemi, velmi zajimavym dejem a taky se zpivanim a tancenim. Je to nejspis typicky produkt Bollywoodu, ktery ja moc neznam. Ale uz se tesim na pokracovani. Ma to svoji ojedinelou atmosferu a ducha.

Trpaslík (2017) (seriál)

Kdyz to povedene ma navrch nad tim horsim obsahem, do urcite urovne jste schopni mu to odpustit a prenest se pres to. A to je presne u Trpaslika. Nektere sceny jsou uplne skvele, nektere jsou uz za hranou prehnanosti a to uz nejspis od scenare. Ale rozhodne nic tak originalniho ceskeho na nasich televizich (krome HBO) ani nahodou nemate sanci potkat. A Martin Hofman je hvezda tohodle serialu, ktera je velmi dobre nasledovana M.Suchankem, M.E. Kysperskym a uzasnym J.Abrhamem.

Liberace! (2013) (TV film)

Omylem jsem videl a nemohl od toho odejit. Skutecne poutave vypraveni a velka skoda, ze to v televizi slo tak nejak mimochodem. Zkratka, kdyz je jinak orientovany hlavni hrdina, do hlavniho vysilaciho casu se to nehodi, tzn. too gay. Co me vadilo, je ze se pomerne malo seznamite s tim, co Liberace umel a cim se proslavil. Toho tam je skutecne malo, pramalo. To je vecna skoda, protoze vetsina divaku netusi. Ja jsem take neznal. M.Douglas skveky, stejne i M.Damon.