Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Podivne deti ukazuji podivny film, ktery ale ma dusi, atmosferu a vy si ji odnesete a jen tak na ni nezapomenete. Fantasy filmu se da videt hodne, tenhle nijak vyrazne nevybocuje. Ma ale jednu dulezitou devizu - ze vse dava smysl, umite si dej oduvodnit a muzete ho pochopit. Eva Green se mihne, kdezto Samuel L Jackson se docela vyblbne. Ale rozuhodne nerikam, ze to byla skvela role - kdepak, tenhle film zadne poradne role nikomu nenabidl. Prijemny film, ktery nezapadne v mysli.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Krome sladky patnactiminutovy omacky jeden dlouhej chod naprosto vychytany chuti, kterej vas proste celou dobu bavi, syti a vy se spokojene cpete, co to da.Herci hraji skvele, digitalni borci odvadi svoji praci tak, ze verite vsemu. Tohle se hodne povedlo.

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Jit do toho a vlastne konkurovat serii ze sedesatych let je troufalost o to vetsi, kdyz se puvodni serie stala naprosto kultovni zalezitosti. Stejne, jako nejaci sileni tvurci se jednou pusti do noveho zfilmovani Svejka. Myslim, ze si to nikdo neumi predstavit. A preci to jde, jak nam ukazali tvurci noveho Vinetoua. Vzali to za jiny konec a hle, stejna latka, stejne postavy a opet si k nim najdete cestu, coz se nedalo moc cekat. Pred tvurci klobouk dolu, jak je to skvele zmaknute. Ani minutu jsem se nenudil. Dej me naprosto skvele natahnul do filmu. A dabing zdaleka neni tak spatny, jak byva zvykem v dnesni dobe. Jen jedine mam proti - je to televizni a to je jedine omezeni, ktere brani udeleni pate hvezdy ode me.

Perfektní den (2015)

Pro me predevsim konverzacka, ktera uzrala z poradneho deje fakt veliky kus. A toho tam nakonec moc nezbylo, coz je velka skoda, protoze o tomhle konfliktu na lokalni urovni by se toho dalo natocit dost, aby se nam huby nedokazaly zavrit. Herci ve filmu uzasni, co se tyce jmen, ale hrat nemeli moc co. Nechapu to hodnoceni kolem me. Za me vazne slabe, jen tak tak jsem se prokousal do konce. A asi na tom ma dost velkou ulohu nas cesky naprosto tragicky dabing, ktery jew korunovan dabingem maleho kluka, coz je vrchol vrcholu - za to bych rezisera ces.dabingu profackoval z obou stran.

Smrtelné historky (2016)

Prvni pribeh nema chybu, 5 hvezd, druhy 2 hvezdy, treti je odpad. Tzn.2 hvezdy postaci. Proc tvurci tak dokonaly pribeh nevedli cely film a ty dve zbyle vyplne nehodili do kose? Tak neskutecne promarnena prileziitost....

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Vtipne, vesele, zabava na vecer u TV s popcornem a neceho k piti. Ale pozor, musite ignorovat dve veci Renee si v mnoha scenach neni podobna, protoze ti pitomci na plastice zacali tvarovat holt jiny ksicht a tudiz i ta mimika pri hrani jde velmi casto do kopru a za druhe - nesmite u sledovaneho pribehu pouzivat mozek. Jinak totiz kroutite nad tim debilnim pribehem neustale hlavou. A klicova herecka figura je tu Colin Firth. Ten je skvely.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Proste mile, vtipne, s krasnou hereckou v hlavni roli. Reziserova ruka je stale znat, ovsem dost casto nevite, jestli nahodou jste mezi tim neprepnuli na nejaky nekonecny serial v soukromych televizich, protoze se tam dost casto, takove sceny spichnute horkou jehlou, objevuji. Ta atmosfera basnicka je stale pritomna, ovsem neni ji mnoho. To je velka skoda, ale presto je to hodina a pul velmi slusne a solidni zabavy, ktera se rozhodne nepodbizi (az na naprosto zoufaly product placement - to snad ani neni pravda-copak to jinak nejde?). Nesklouzava do nejakeho prihloupleho podpasoveho vulgarniho humoru, coz je jedna z nejvetsich deviz. Za me 70proc.

Flintstoneovi (1994)

Pribeh da na desetiminutovku puvodniho kresleneho serialu, tady se roztahl na hodku a pul. Hlavni roli zde hraji predevsim vtipne realine, prevedeny z kresleneho do realneho sveta vykreslene ve vtipnem obleceni. Jo, proc ne a taky to bylo to nejlepsi. To ostatni byla vlastne jenom omacka.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Myslel jsem si, ze to neni z rodiny hollywoodu, jak to cely film vypadalo. Zajimave vypravene, neokoukana atmosfera. Lec trosku zadrhnute, detem trosku nevstrebatelne, neprimocare, skoro bych rekl spise pro odrostlejsi. Presto s vizualni strankou a dejem nadprumerne.

Pustina (2016) (seriál)

Cely serial vazne skvely, herecky dokonale predevsim od J.Duska, P.Spalkove. Z.Stivinova se mi libila v prvnich trech, pak uz to byl ten stejny pohled, stejna grimasa. Atmosfera, dej, dej, dej. To jsou devizy tohodle serialu. A detsky herci - predevsim ti z pastaku. Abych ve finale napetim sedel jen na jedne pulce a u toho se kroutil, aby k "tomu" co vidim, nedoslo - to se mi u ceskeho filmu snad nikdy nestalo. Jeden z mnoha dukazu spickoveho serialu. Skoda, ze jsem nemohl nekde normalne zaplatit za shlednuti tohodle serialu.