Mlha v srpnu (2016)

Nesmirne narocne tema, u ktereho mate chvilema pocit, ze musite odbehnout a dat si pauzu, protoze tohle kafe je velmi silne a taky dost horke. Doslova obdivuju detske herce, kteri zahrali naprosto skvele. Krasne zobrazena priposranost cirkve a naprosty cynismus pracovniku zarizeni. Hraji si s detmi a behem par minut planuji jejich smrt. Kdo nema filmove zkusenosti takovehle problematiky, musi mu stat vlasy na hlave i po ostrihani. A Karl Markovics? Ten, kde se objevi, tam zasnete.

Mamon (2015) (seriál)

Tohle je skutecne velmi obsahle a trochu kriminalne zamotane dilko, ktere ale nenabizi zadnou nejakou uzasnou zabavu. Urcite nenajdete nic, proc byste se meli na serial podivat znovu. Je to naprosta jednorazovka, protoze krome kriminalniho pribehu a otazek, jak to vlastne je, tam neni ani trosku nic navic, co by vas mohlo bavit. Mozna styl, ktery je okoukany odjinud. Matej Hadek skvely, pro me objeveni Igora Ondricka a prekvapeni, jak dobry to je herec. Je zajimave, ze at se dnes podivate na jakykoliv novy televizni film ci serial, vsude jsou Maly, Sitta, Vyoralek, Novotny, Bares, Dlouhy a vy v tom mate takovej gulas, protoze vsude vypadaji stejne a vy nevite, jestli je to tenhle nebo ten druhy serial.

Zloději zelených koní (2016)

Co ja bych tomu vytknul.... Pavel Liska skvely, Jenovefa velmi dobra. Dej velmi dobre odvypraveny, nedrhne, stale se tesite, co bude dal. A co je vlastne hnaci silou celeho filmu vlastne nevite a neda vam to, dokud se odpovedi nedockate. A to je celesikovne stupnovane az do samotneho finale. Asi jsem prvni, ale film zaslouzi 5hv. Skvele natoceny akcni sceny, rekl bych az necesky. Tohle se mi fakt libi.

Doktor Strange (2016)

Benedict Cumberbatch konecne vyleza ze sveho stinu a zacina hrat neco jineho nez Sherlocka. Na teto marvelovske podivane je plusem predevsim naprosto srozumintelny pribeh, ktery neni temer vubec pitomy. Dej je jasny, vse ma sve pravidla. Dalsim plusem jsou skutecne vizualni orgie (pohyblive horizonty, zastaveny cas, cas otoceny zpet). Co chtit vic.

Legenda 17 (2013)

Za prve - rusove umi delat filmy na vysoke akcne dramaticke urovni - skvele funguje, az se divite a pres to to neni Hollywodsky zpracovane, za druhe - kde se objevi Mensikov, tak to bude stat za to - a stoji, za treti - a to me mrzi nejvic - ruska propaganda dnesnich dni je z toho citit az moc a ruska slepota, ktera vykresluje tehdejsi rezim jen velmi velmi opatne kriticky - ukazuje tehdejsi zivot jako srovnatelny s tim na zapade. To je strasny omyl a tomu filmu to strasne vycitam, protoze to hergot neni zadna pravda. Pokud se od tohodle odprostite, shlednete skvely film z hojeoveho prostredi. Skvely.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Ja si myslim, ze film trpi jednou veci a to je hlavni predstavitel Kohak. Mame ho zaskatulkovaneho jako "kaspara", ktery umi proste srandu a kdekoliv se objevi, je standart, ze bude psina - vetsi ci mensi, ale bude. Ovsem tady se bez jakekoliv zmeny v obliceji ci na hlave (jen ma ksiltovku) objevi na platne a vy se mu stale pochechtavate, protoze jste zvykli na jeho srandy. Ale ta figura je vazna, resp. by mela byt, aby ten film dal divakovi to, co prebuje k vyssimu hodnoceni. Vse je rozehrano dobre, vedlejsi role klapou, vsichni hrajou, dej bezi a vy stale se v tom nevyznate a drhne to vzdy, kdy se J.Kohak objevi na scene. Moc sranda to neni a ani vazne se to brat neda, ta jeho figura. Je to fakt skoda.

Bohové (2014)

Skvely snimek o necem skutecnem. Jedine, co z toho snimku neni moc jednoznacne, je to omezeni rezimem. To mi tam chybelo, jinak skvela evropska filmarina z nemocnicniho prostredi.

Zlato (2016)

Rozhodne zazitek, dobrodruzstvi, ktery me kazil jen financni a akciovy trh. MM je skvely, rozhodne tady neplete hlavu holkam, protoze smrdi z platna. Ale herecky skvely. Pro me prijemne prekvapeni. Az jsem si rikal, ze je zazrak, ze dozil hlavni hrdina konce filmu s takovou zivotospravou. Fakt jsem myslel, ze to skonci nekde na hrbitove - takovy duraz na to tvurci kladli.

La La Land (2016)

Po letech v kine. Ocekavani nadprumerneho zazitku. A to jsem nemel. Muzikal? Tak to tezko, tanec? To nebyl zadny prvotridni zazitek, spis amaterska liga, a to jako ty tri kroky stepu na lavicce? Zpev? To zpivani septem? Romantika? Ta chemie vubec nefungovala na nikoho, slzy neprobehly (vsiml jsem si, v kinosale bylo max.40lidi). Hudba? Ano, ta byla skvela. Komedie? Jo, bylo tam asi pet vylozene dobrych vtipnych momentu. Ja mam spis pocit, ze tohle vsechno je jen pro Emmu Stone, ktera zahrala fakt skvele a mela k tomu mraky prilezitosti. Jinak vazne bohuzel slabe. Mouling Rouge? Nedostizena meta. Ale ani trochu.

Oko v oblacích (2015)

Pal! Nepal!... Pal! .... Nepal! Pal! Nepal! Tak tohle je prosim dej tohodle snimku. Zamerne jsem to zlehcil, protoze pokud odejmeme velmi slusny zpusob vypraveni a udrzeni pozornosti divaka, tak to je vlastne veskery nosny dej tohodle snimku. A muzu vam rict, ze to umi otravit. Je to prehnane. Neverim, ze se nekdo kouka na to, jestli tam je ten ci onen. Opet je to propagandisticky film, ktery tvrdi, ze ve valce zalezi na jedinci a vsichni jsou schopni se pro nej obetovat a toci se kolm nej veskere deni. Ja si dovolim nesouhlasit.