Život (2017)

Cekal jsem neco hlubsiho, jsem uz trosku rozmlsanej treba Gravitaci, ale nakonec jsem becko uvital, protoze je to proslapana cesta, na ktere je videt dost, i kdyz mnohokrat videneho. Nakonec ale trosku nudilo, protoze druha pulka neprinesla ani trosku neceho noveho a byla to vzdy uz jen vyckavacka na dalsi uhyn. Az na ten konec, ktery byl velmi dobry.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

I v tom kravalu v Cinestaru me padaly oci a kdyz jsem se rozhledl, nebyl jsem vubec sam. Soused, ten myslim mel i sny. Je nutne pokracovat? Ano, je to nuda, jako vzdycky. Pochoppitelne je to natocene skvele, ovsem hlavne pro to, aby se z Jacka Sparrowa vyzdimalo co nejvic dolaru. Jinak je to, co se tyce deje a zajimavych postav, uz vyzdimany hadr temer do sucha. A nebyt tam Johnyho Deepa, tak je to jeste o pul slabsi tzn. uplna zbytecnost. Potesila me postava, kterou hral Paul McC.

Úkryt v zoo (2017)

Neni to vypraveni, ze ktereho by vam vypadla zubni proteza. Je takove dost civilni, nijak vyrazne se netlaci na pilu, nejsou zde nejak vyhrocene sceny. Ovsem diky tomu se zviditelni ty sceny, ktere sice nejsou emocne natocene, ale emoce vyvolavaji docela silne. Obrovskym plusem filmu je, ze je natoceny podle skutecnych udalosti a clovek bezmezne obdivuje odvahu tech lidi, kteri si pohravali s kulkou do tyla, ktera byla jistojista. Jestli byl nekdo herecky zajimavy, tak to byl vyrazny Daniel Bruhl. Takovy evropsko americky film.

Kocour Bob (2016)

Coze, tohle byla komedie? Tak to si asi nekdo trosku prihnul. Ani nahodou. Rodinny to taky neni, nechtel bych to detem promitat. Maly film s malym rozpoctem, trosku neotrelym dejem a vcelku slusne odvypravenym pribehem. Rozhodne ale hlavni figura musela v sobe neco mit, protozte jemu jsem to vsechno veril. Tu zoufalost, tu bezmocnost. Film, ktery ukazuje, jak se veci maji a jak vyjimecny je pribeh, protoze se tohle asi casto nepodari.

Křížová palba (2016)

Zvuk - to je to nejlepsi z celeho filmu. U toho se zvukari vyradili. Ovsem diskuze na zacatku vas po peti minutach zacne nudit a pak s malymi prestavkami se to uz nezmeni. Nic velkeho ani maleho zajimaveho se z toho nevyklube a vy se neustale divite, kolik lidi ma v sobe kulky a stale muzou a stale muzou. Kdyby nemohli, asi by film zahy skoncil. Je to proste malo na to, aby to bylo aspon na padesat.

Sweeney Todd (2006) (TV film)

Pro me prijatelnejsi zpracovani, nez od Burtona. Vylozene anglicke vypraveni, cisty film inscenacni, skutecne televizni, ale vubec tomu neubira na pritazlivosti vypraveni. Me trosku vadilo prehravani R.Winstona.

Olověná vesta (1987)

Pet rozhodne za prvni pulku filmu, ktera je skvost. Vycvik rekrutu. Myslim, ze do dneska nikdo nic tak dokonalyho nenatocil. Naprosta abeceda vojenskeho filmu. Druha pulka - skutecne musim mluvit o dvou pulkach, protoze to jsou dve neslucitelne casti, byla velmi dobra, v dnesni dobe standart, na r.1987 skvele. Vzhledem k tomu, ze prvni pul za sest hvezd, druha za 4, vysledek je jasny.

Zakladatel (2016)

Solo pro M.Keatona, ktery si roli uzil a divak to pociti. Trosku nesedel jeho oblicej se skutecnymi lety hlavniho hrdiny. Keaton by vrasky mohl prodavat na trhu. Musim vyzdvihnout jednu vec a to, jak divaka film vtahne. Za 5 minut jsem byl jejich a delali si se mnou, co chteli. Popravde, dokud nezacaly nejake pravnicke cachry a ja si stale pokladal otazku, jak oni to mezi sebou vlastnicky maji, kdo dodava zbozi do franciz a kdo z toho neco ma atd atd. Tam jsem odpoved nenasel. Trochu me vadila naprosta zkratkovitost v jeho osobnim zivote, ktera byla jako rozehrana, ale rozhodne zustala nedohrana. To bylo do prazdna. Nadprumer. Bezva retro zivot.

John Wick 2 (2017)

Ne, nemuzu za to. Akcnak ok, ovsem ja se u toho dost nudil. Zadna velka zabava, nic, co bych uz stokrat nevidel. Hlavni postava, ktera zabije 100 lidi a vsichni ho trefuji jen do neprustrelneho obleku a ani jeden se netrefi do jeho nekryte hlavy je proste tak obrovsky nesmysl, ze to nelze prehlidnout. On zabiji pouze ranou do hlavy a protivnici ho setri. Neverim tomu nic. Pro me zbytecny film. Stokrat omlete.

Gallipoli (2015) (seriál)

Diky diky za to, ze vubec neco takoveho vzniklo. Musim ale rict, ze serie trpi klasikou televizni tvorby a to je napln dilu. Myslim, ze by klidne mohly byt ctyri a o to vyzivnejsi. Ale tekhle to proste musite vzit a nebudete zklamani. Dozvite se o cernych murach vojaku, o strachu a hlavne o neskutecne zbytecnosti a marnosti celeho konfliktu a boju. Kdo ma rad valecne filmy, tohle je abeceda valecnych filmu.