Bůh to vidí, pane Allisone (1957)

Robert Mitchum je pilir tohodle filmu a cele to na nem naprosto dokonale vzkveta. Kdo by si pomyslel, ze hodina a pul muze byt tak kratka a pritom na platne jsou pouze dva lide. Obdivuju scenar, herce a cely tvurci tym. Tenhle film ma dusi. V pulce filmu uz vite, ze je to bomba. Sedesat let stary film a nynejsi filmari muzou blednout zavisti, protoze takhle to umi hrstka.

Šťastné a Veselé (2005)

Pokladam za jeden z nejlepsich valecnych filmu vubec. Ta blizkozt lidi nazvdory tomu, odkud jsou a na jake strane stoji je tady uplne skvele zvladnuta. Ano, namet byl velmi silny jiz ve svem strohem zakladu, ale film to dovedl k dokonalosti. Takhle vyjimecne na me zadny valecny film jeste nezapusobil.

Provedu! Přijímač (2017) (seriál)

Az neskutecny, co pretrvalo do dnesnich dni. Ty vsechny prupovidky, ktery nas deptaly zustaly tam, kde maji nejvetsi vahu. Skutecne maji svuj duvod a skvele funguji. Tenkrat jsem si to ale nemyslel. Serial je skutecne povedeny, nahledy do kancelare dustojnuku a rec o rekrutech, z druhe strany rozhovory mezi vojakama atd. Povedene, kdo nebyl na vojne, nebo jsi zena, asi plnej pocet nedas.

Říkali mi Džigu (2015)

Evropsky film kazdym coulem. Rozhodne mu to prospiva, ackoliv takove sci-fi toci jen v Hollywoodu. Ale ta normalni tvar tomu sekne a ma to jednu vyhodu. Netusite, co bude dal. Neda se to odhadnout, vse se odehrava nejak sejdrem, nejak jinak. To je hodne dulezite, preci nebudou tocit to, co se uz nekolikrat natocilo. Ale pozor, vynechte film s dabingem. Ten v tomhle snimku dosahuje absolutniho dna, absolutniho. To je etalon hruzy, precenens pro ceckove zpracovani. Hruza hruz.

Monstrum (2017) (TV film)

Svecova zena se otravila. Byla skutecne v nejake depresi? Pokud ano, dozvite se to az po sebevrazde, protoze pred ni nevypovida filmarska rec o nicem takovym. A co sochar Svec? U nej je to hodne podobne, deprese a bezvychodnost se da natocit rozhodne jinak a ucelneji. Divak to moc nevidi, nikde se nic nestupnuje, nevite o nem skoro nic. Tzn. je to jen vyvar z nosneho tematu, ve kterem sem tam plave neco, co dobre chutna a co ma docela slusny tvar. Ale vic nic. Toho je fakt skoda. TV obrazovce ale docela slusi.

Velký dar (2017)

Ten film vas zaujme po par minutach svoji chytrosti, nadhledem, sikovnymi dialogy a stylem, jak umi vykreslit jednotlive situace. A pak vam vyrazi dech hlavni predstavitelka desetileta Mckeena. Ta je tak skvela ve sve roli, ze za ni jeji strycek Chris Evans jen plapola jak rozervany trenky na snure. Vubec se ji nema sanci vyrovnat. To je nejvetsi slabina filmu - obsazeni tehle role. A pak tu je jeste Lindsay Duncan, ktera je tak dobra, az ji nemuzete vystat. I slzy byly, kdo nema deti, mozna da o hvezdicku min. Ale pro me skvost.

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Celou dobu cekate, co se bude dit. Jak se podivate pod poklicku tem, kteri si zijou vylozene nad pomery. Nestane se z toho nic. Nikde nic negraduje, nic se temer nevyvyji, od niceho k nicemu a nakonec se objevi policejni tym a tym vysetrovatelu, kteri jsou na platne v pratelskem rozhovoru mezi sebou asi tak 20 sekund. Konec. Tot vse. To byla naprosta zoufalost a nic.

Muž, který dopadl Eichmanna (1996) (TV film)

Takovy obrovsky namet a nejsilnejsi sceny filmu byly slaboucke, jako caj. Kdy jeden s mosadovskych unoscu rozmlouva s Eichmanem. Z toho by se dalo vymacka t strasne moc i s nejakyma flashbackama. Ale tady? Jen prostrihy na Eichmanovy syny, jak naprosto impotentne jako hledaji sveho otce. Skoda a doufam, ze to nekdo natoci tak, aby jsme si z toho sedli na zadek. Tohle je skutecne hodne malo,

Logan: Wolverine (2017)

Tak tohle bylo daleko primocarejsi, nez x-meni u kterych jsem kolikrat nevedel, oc jde. Tady to je jednoduchy jako facka, dej jasny jak italska obloha a akce, ktera je spickova. Zabava s popcornem v ruce, ktera vam nedovoli klimbat. Nic hlubokeho, predševsim zabava u filmu. Co od toho chtit vic?

Lékař od Stalingradu (1958)

To je dalsi dukaz, proc ma smysl se divat i na sedesat let stare filmy. Film, kde hlavni roli jsou predsudky a lidstvi. Predstavitele obou znepratelenych stran jsou nuceni spolupracovat, i kdyz jeden i druhy se snazi delat fory a vycitat si, kdo zacal valku a kdo tady zabijel atd. atd. For je v tom, ze ani jeden za to nemuze, do tyhle situace je pekne ze svych chladku dostali jejich vudci. Ti lide se meli nenavidet a nakonec spolupracuji. Dokonce i mezi temito tabory vznika laska, ktera je silnejsi, nez naucene pudy od svych narodu. Krasny, vlastne protivalecny film, ktery zabavi, vykresli podminky, ve kterych zajatci nekolit let po valce byli nuceni zit a obcas i prezit. Skvely. Koho tohle tema zajima, at se nenecha odradit cernobilym zpracovanim ci rokem vyroby.