Malý princ (2015)

Nejsem vubec zasezen timto pribehem a uz vim proc. Urcite se ke me chtel kdy dostat a nemel u me sanci stejne, jako tentokrat. To ale nemeni nic na tom, ze film je skvele animovany a co bylo uzasne, tak animace v pribehu o Malem princi. To byla naprosta fantazie a kdybych uz zbytek filmu nevidel, tohle me tisickrat stacilo. Uzasne!

Anděl Páně 2 (2016)

Neurazi, pohladi, potesi, zabavi, neotravi. Uvidite spoustu skvelych hercu, kteri maji co hrat. Uvidite Jiriho Bartosku, jak nema co hrat a jeho role je neskutecne prazdna a on skutecne jen jaksi stale konstatuje a vubec se to nepovedlo. Kdezto naprosto skvely, rekl bych ze nejlepsi je B.Polivka. Tomu to sedlo a svoji roli si vylozene uzil. A Ivan Trojan unese jakekoliv herecke brime a tady je opet skvely a dokonaly. Uziva si to on, uzivate si to i vy. Jiri Dvorak uz tak komedialni figura jako je ta Trojanova neni. Ale hrat po boku Ivana je vazne dost tezke . Snad jedine, co by se dalo filmu vytknout, ze je chvilema trosku podlezavy. Ale na to se da zvyknout.

The Camp on Blood Island (1958)

Nejspis jeden z prvnich filmu o japonskych zajateckych taborech. 13 let po valce bylo vse jeste dost zive a tak se dobre cerpalo z pameti prezivsich. Protoze v dnesni dobe mame uz dost filmu s touhle tematikou, nic nas neprekvapi, nic neuhrane a taky nic nezustane v pameti. Ale ve sve dobe to mohla byt dost silna vypoved. Presto, ze jiz tohle zname, stale to ma svoje a film vas vtahne do deje, ktery vcelku prozijete.

Skrývaná láska (2005) (TV film)

Klasicky scenar z okupovanych uzemi a se skupinou lidi, kteri jsou pronasledovani. Nejdriv si zijou tak, ze si jich okupace a represe netykaji a pak spadne klec. Smrt je v rukou esesaku okamzite rozhodnuti. Idyla konci, nastava velmi kruta realita, ktera je dokonce zapricinena vlastnim bratrem. Pribeh je ale docela zajimavy, prozijete si realitu okupovane parize, cele je to snadno koukatelne, ac herci nejsou moc sympaticti, hraji o sto set a ve svych rolich se citi dobre. Mirny nadprumer.

Rozpolcený (2016)

23 ruznych osob? Uz to me vydesilo - to bude gulas. Ale kdepak, k nemu jsme se vazeni ani nedostali, protoze tech identit vidite mozna deset a zadna velka slava to neni, co se tyka pouziti v deji. Pak se objevuje jeste jedna a kroutite nad ni hlavou, protoze to je proste ptakovina. A sklouzne to do koleji, po kterych uz jsme nekolikrat jeli. A je to klasicky osobak, bez niceho navic. Mcavoye mam rad, ale tohodle bylo skoda uz na urovni scenare. Jakoby herecka prilezitost, ale mnoho psu, zajicova smrt.

Den vran (2012)

Cirou nahodou jsem na youtube narazil na tenhle animak. Vubec jsem nic necekal a to se ukazalo jako to nejlepsi (uz mnohokrat). Originalni vytvarna stranka, skvely pribeh bez patosu a podlezani, vykresleni mnoha lidskych povah. To jsou nejvetsi devizy filmu, ktery vas vtahne do sveta kraslenych figur a da vam prozit jejich pribeh.

Učitelka (2016)

To je velke prekvapeni. Ono totiz film, ktery ma tak masivni reklamu (aspon na Slovensku mel), tak ten ji vetsinou potrebuje, jinak by nikdo neprisel. Ale opak je pravdou. Velmi komorni pribeh, ktery se odehrava jen v interierech, ma totiz daleko vetsi rozmery, nez se po prvnich patnacti minutach zda. Skoro se mi nechce verit, ze Hrebejk je reziserem. Film vubec neni podlezavy, populisticky, aby se zalibil vsem a za kazdou cenu. Ani trosku. Je to presneji maly film s velkou dusi, atmosferou a rozmerem v deji. Natocene s obrovskou davkou citu pro dane situace. Klobouk dolu a s jakym nadhledem a presnosti zahrala v hlavi roli Zuzana Mauery! Skvely cesky, resp. evropsky film.

Ztracené město Z (2016)

Popravde - prvne, co me zacalo dost rusit, byla kamera v polodetailu a detailu, kterych tam bylo na velke platno az az a jeste rucni kamerou, co ma za ukol vynervovat divaka - neklidny pohled - klepajici se obraz. A to tam nemelo moc svoji ulohu. Kamera byla hodne televizni, coz tomu filmu dost ubira na klidu a poutavosti. A pak dalsi vec, bylo skutecne dost zvaneni v civilnim svete hlavniho hrdiny. Dejove navraty z Amazonie byly skutecne dost nasilne a hned zacaly konverzacky. Jinak pomerne pomale, nedobrodruzne vypraveni, kteremu urcite chybelo jakekoliv napeti. Vypraveno temer jako dokument.

Skrytá čísla (2016)

Podle strucneho obsahu jsem se na film moc netesil. Konverzacky vetsinou nebyvaji zajimave. Ovsem tenhle film je presny opak. Uz po uvodnich minutach vas tvurci chytnou a do konce vas nepusti a vy si ten film uzivate. Zlata nit, ktera tohle vse drzi je velmi sikovne podany rasismus. Netlaci se na pilu, jen se ukazuje ve velmi mirnem svetle. Mene je vice a to tady plati naprosto skvele. Tohle me na tom americkym filmu fascinuje - udelat z prdu(dej by se dal rict peti munutama) nablejskanou kouli, od ktere se nehnete. To me skratka facinuje. Herci jsou skveli, hudba skvela a Kevin je tresnickou na dortu. Pro me obrovske prekvapeni.

Tenkrát v ráji (2016)

Za prve - Vavra je skvely sportovec a velmi slusny naturscik pred filmovou kamerou. Zvlada spousty scen velmi slusne, u nekterych to trosku neni ono, ale presto je to mile prekvapeni. O to horsi je to se scenarem a reziserem. Velka kupa nelogickych scen-nechapete, proc se hlavni hrdinove tak hloupe chovaji. Nektere sceny zacnou a aniz byste se dozvedeli, jak skoncily, strih a jede se dale uplne jinou scenou a predesla je proste nedorecena. A to je tam mnohokrat. Vypravec potazmo reziser(i) je ve vypraveni pribehu slaby a velmi to ublizuje jinak zajimavemu pribehu. Skoda, moc se to nepovedlo.