Špindl 2 (2019)

Dej ordinace z ruzovky a soudkyne barbary vc. modryho kodu tvurci zasadili do Spindlu, kde jedine pozitivum je par peknych zaberu z lyzovacky a zabery z hospody, kde se pije nas oblibeny Krakonos. Jinak komedie typu - narveme tam co nejvic znamych tvari a kasatrhak bude hned na svete, jsem myslel, ze uz davno nefunguje. A stale si neda nekdo rict, ze tak se uspesny film resp. komedie nedela. Pulce veci nelze verit a druha pulka dokaze byt neskutecne blba a tak povrchyni, jak to jen jde (uraz na snowboardu). Zachranuje to par docela slusnych vtipu a humornych scenek, ktere se vcelku povedly. Ale kdybych mel vyplaznout 180 za sedadlo a divat se na tenhle plebs, to by me vazne stvalo.

Blok 99 (2017)

Brutalita s poctem odtocenych minut dost vzrusta a pocet rozlapnutych melounu taky, ale to nemeni nic faktu, ze i film bez hvezd muze dobre fungovat a polknete´ho jako jedno sousto. Dej je zajimavy, neustale vas drzi a zajima. V konci se trosku tvurci prozradi, ze koukate na tvurce rady B.

Dark Waters (2019)

Nemam rad filmy z pravnickeho prostredi. Vzdy me to prislo nezajimave, nudne a stale podobne ci stejne. Ovsem tento film jsem si straslive uzil. Parada. Jak to tak byva - sam zivot pise nejlepsi scenare. A Mark Ruffalo parada.

Karel, já a ty (2019)

Teda. to bych nikdy necekal, ze nekdo dokaze natocit bez naprosto zajimavych osobnosti film, zalozeny prave na nich. Teda krome Jenovefy. Po hodine stale nevite, o co jde, jdel-li o neco. Ale nakonec neni spatne sledovat deni, ktere se nikam poradne neposouva, prostoze presto je to nejak zajimave. Ovsem je to jakasi jina vlna filmu, nez ktera je mainstream.

Vlastníci (2019)

Tak poporade: Dagmar Havlova, Tereza Ramba a Jiri Labus. Parada! Radost se podivat, co ti herci zahraji. Krasna sonda do diverzity lidi, kteri se nahodou sejdou a maji se na necem shodnout. Klika, ze na vojne byl taky skvely vyber, ale tam se muselo poslouchat a nevymejslet bejkarny. Myslim, ze kazdy, kdo bydli v SVJ, zna. Nekde je lip, nekde je hur. Diky za film, tohle byla lahudka.

Piknik (1967)

Takova sonda do skupiny vojaku, kde valecny stres dela s lidmi sve. Podezirani se strida s nevrazivosti, radosti z chlapeckych hratek. ktere trosku nechaji zapomenout vojaky, kde vlastne jsou, ponorkovou nemoci, radosti ze znamych pisni a steskem po domove. Skveli herci.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Chvilemi si zpusob vypraveni libujete, chvilemi vam prekazi. Je stale stejny, nebo se meni? Sam nevim. Nuda to neni, jak jsem kdesi zaslechl. Je to zajimave vypraveny pribeh o moznem konci jednoho herce. Co se mi libilo nejsvic, jak si Leonardo hrani v tomhle filmu uzil a jak to skvele odehral. Panecku, to je trida.

Holmes a Watson (2018)

JC Reily je skvely, jeho komedialni herectvi je spisckove, do vazne polohy da tolik komedie, ze je to presne to, co film potrebuje a chce. Ovsem jeho kolega je "jen" prvoplanovity komediant, kde on sam toho moc nezachrani. Diky tomu je to casto skutecna fraska, blbost, ptakovina. Ovsem nutno rici, ze je tam skutecne dost momentu, kdy vystaveni foru je tak skvele, ze jsem se skutecne rezal smichy. Naprosti tomu za chvili kroutite hlavou, proc je tot ak strasne blbe. Znacne nevyrovnany snimek, kde smich strida "humor za hranou srandy". Na scenu s houslemi nikdy nezapomenu.

Kluci z hor (2018)

Jsou mista, ktera funguji dobre a jsou mista, ktera jsou k neuvereni, ze je tvurci takhle nechali. Nedatazene, nedohrane (Dejdar) dialogy takove, jak by je nikdy ni´kdo nerekl. Pohravani si s atmosferou se tvurcum moc dobre nedari, zatlacit na pilu se nedari. A je to moc videt. Na druhou stranu dejove pestre, radost videt pana Labuse v tehle roli. Kupa hercu, kteri uz ve filmu nejsou casto k videni jsem videl moc rad (Vejmelkova, Korn). Do televize velmi slusne. Jsou tvurci, co by mohli zacit uz i zavidet takove tema.