Rivalové (2013)

Tezko, velmi tezko hledam neco, co by me odradilo dat pet hvezdicek. Oba protagoniste hlavnich roli jsou skveli, verite ji uplne vsechno. Film nema slabe minuty, dve hodiny naprosto skveleho filmu. Figury jsou napsany skvele, chvili je mate radi, chvili vam lezou na nervy-presne jako v normalu. Jsem nadseny. Ja se snad na ty formule zacnu koukat :)

Na život a na smrt (2013)

Boj o preziti dobry, jen me tu nejak chybely jakekoliv emoce. nejen ze strany vojaku, tam se to asi neda moc cekat, ale ze strany tvurcu. Oni vas nechavaji celou dobu chladny, coz bych rekl, ze to mi trosku vadi. Film, co nema nejaky vrstevnaty ci clenity dej, by me zatlacit na jinych frontach. Tady se bohuzel tak nestalo.

Don Jon (2013)

Je zde receno tolik o zivote muzu a otevrene, ze je to minimalne timhle dosti ojedinele. V tom spatruju vyjimecnost snimku. Jinak dalsi dej je na tri hvezdy. Gordon-Levitt se na filmu vyradil, at jako herec ci jako tvurce. Me se to libilo, ackoliv to neni zadne prevratne dilo.

Zmizení (2013)

Tak jestli jsou nektere filmy becka, nektera acka, tak tohle je A++. Je to tak skvele natocene, ze to je napinave, nenudi to ani malou chvilinku, neda vam to ani vycurat, ani si dojit pro neco do krku. Proste tahak a trhak az do konce, kde, svete div se nenajdete zbetecny a debilni happyend, ktery vlastne vetsinou vse docubi. Klobouk dolu pred Gyllenhaalem a Jackmanem. Paul Dano hraje vetsinou podiviny a to mu sakramensky jde. Casting uplne skvely. Bomba

Letadla (2013)

Ojojoj, tady tvurcum dosly napady a kdyz ze zoufalstvi premejsleli a cumeli pri tom z okna, proletel kolem cmelak se Satinskym na palube a jim doslo, ze to bude prdel. Haha, to by kapitalni omyl. Neni to sranda, neni to napinave, neni to roztomile nebo emotivni a to ani pro deti, ani pro dospele. Nevim, jak pro domaci mazlicky-ale ti by po prvnich trech minutach jiz hlasite odfukovali v hlubokem spanku. Fakt je, ze to nejak zabavi, ale uz je to na hranici vycerpanych moznosti Trosku se bojim, co tvurci zahlednou priste? Kavovary, motorky a nebo snad tanky?

Taková je Anglie (2006)

Syrovy jak cerstve zabita krava. Clovek az zira, jake ruznorode party se daji dat dohromady a jak funguji se spolecnym jmenovatelem - kraceni casu. Dve jmena si odnasim, ktere fantasticky zahraly: S.Graham- to je naprosta spicka, totalni bomba, bez zavahani, verite mu vse a jeste z nej mate strach a Thomas Turgoose- detsky herec, ktery to dal uplne skvele.

Revival (2013)

Dost humoru, velmi dobri herci, jmeno v kolonce rezie - to vse je prepokladem k tomu, ze bz to nemuselo byt spatne. A skutecne neni. Je to zabava, ve ktere mi schazi jen jedno a cemu jsem vubec neveril a to je ta hudba, ktera by snad mela poblaznit pred lety mlade. Tezko, tohle byla az na vystoupeni Dyka pekelna slabota a to bylo ve filmu spis ilustracne, nez aby tomu clovek veril. Snad poprve se mi zacal M.Krobot libit jako herec. Hermanka mam moc rad, ale tady nic extra. Asi na filmovy comeback jeste ceka. Prekvapeni - a mile!

Kick-Ass 2 (2013)

Proste ptakovina a aby drzela krok s brutalnimi akcnimi filmy, obsahuje taky uplne zbytecne nasili, aby byla nadsazka kompletni. Je to jen takove zabavovka, kde ovsem hlavni hrdinove nejsou herecky toporni a docela me zajima, co se z nich do budoucna vyklubé. Ona pohybove nadana a pekna by mohla mit zajimavou budoucnost. Ted jen, ceho se chytne, ze. Popcornovka jak vysita.

jOBS (2013)

Snad davam tri hvezdy jen za to, ze jsem se dozvedel neco, co jsem nevedel - tzn. dokumentaristicky efekt. Co se tyka deje, tam to bylo velmi slabe, nezajimave. Herecky se Ashtin Kutcher, teda krome zvladnute chuze, moc neprojevil-bylo to nemastne, neslane. Je to jen slepa oslava jednoho IT myslitele. Vic nic.

Millerovi na tripu (2013)

A proc ne? Konecne jsem aspon trosku videl hrat Jennifer Aniston. Jason Sudeikis je velmi prijemne prekvapeni. Ten se skvele trefil do role, urcite bych ho chtel jeste nekdy videt. Vesele, vtipne. Zkratka zabava, ktera nebyva az tak casto k videni. Ale pozor, ja se nepopukal.