Rozsudek smrti (2007)

Tak tohle byla necekana bomba. Napeti celou dobu az na ten zacatek. Vazne dobry, Kevin Bacon vynikajici.

Síla country (2010)

Jsem priznivec teto hudby a predevsim peknych zpevu - a ze jich tu bylo. O co vic jsem byl prekvapen, ze herci skutecne sve pisne zpivaji. Ale jak! To je obrovske prekvapeni. Herecky to utahnou presne tak, jak je potreba. Snad jediny, kdo tam toho moc nepredvedl je Tim McGraw, ackoliv je to country hvezda se svoji hvezdou na chodniku a vydal 14 CD. Nezpival a bohuzel ani moc nehral (on totiz scenar nejspis v jeho roli obsahoval jen "Koukas a cekas, co se kolem tebe stane" temer vsude, kde se mel objevit) Skoda. Rekl bych, ze vykresleni te deprese, kterou Gwyneth trpela, nebylo dostatecne vystizne a predevsim silne, bylo to tu jako mezi reci. To je snad jediny zapor, ktery me tu vadil.

Von Ryanův Expres (1965)

Klasika, ktera bavi celou tu dobu, co na ni koukate. Krome obcasnych kulis v pozadi, ktere vam trosku zacukaji ocima je docela obtizne tomu cokoliv vytknout. Je to dobrodruzstvi chlapu z druhe svetove valky. A dobrodruzne filmy jsou od pradavna skvele, kdyz je tvurci nezcubi, coz o tomhle se skutecne rict neda.

Projekt X (2012)

Prvne - urcite nezapadam do cilove skupiny tvurcu. S narustajici dobou jsem stale vice ocekaval, ze se neco fatalniho stane. Krome svlecenejch hezkejch holek se toho moc videt nedalo a stale to jakoby gradovalo. Nakonec to vygradovalo do temer absurdity. Takze ona prvni cast me nejak nezaujala a druha cast byla k neuvereni. No tak to je vlastne jednoducha rovnice.

Unaveni sluncem 3: Citadela (2011)

Mensikov je neuveritelny herec a hraje tady opet skvele. Trosku zastinuje Michalkova, ktery ovsem hraje taky vytecne a tak bych mohl pokracovat dal a dal (az na predstavitele Stalina), protoze to je proste parada. Horsi to je ovsem s nekteryma dejovyma zvratama, nebot nektere nejsou jasne ci logicke a pochopitelne a tvurci vam nedaji pred oci nic, co by vam pomohlo zvraty pochopit. Neni jich mnoho, ale dost mi to prekazi. Atmosfera, ktera je pri navratu Kotova domu je opet uzasne zahrana a Michalkov ji vlastne toci ve stejne atmosfere, pomoci stejnych prvku, jako v jednicce, kdyt tocil tu strasnou pohodu. Jen tady to nakonec vyzni dusive. Podle me zbytecne podcenovane dilo, herecky skvost, kde se 150min deji obcas malinko podlamuje nozka.

Janie Jones (2010)

Jednoznacne prekvapeni herectvim Abigail Breslin, ktera uz nehraje jen tak nejakou malou roztomilou holcicku, ale teenagera, co chvilema nevi, co ma delat a jak situaci resit, pak herectvim Alessandra Nivoly, nebot usporne a presne herectvi je v kazde minute zaberu a taky pomerne malou roli matky, kde uplne zazarila Elisabeth Shue. K tomu je ve filmu spousta zajimave muziky a deje, jenz je jednoduchy, ale zajimavy a vas ani chvili nenapadne, ze by jste si mohli u toho schrupnout, protoze to by byla skoda.

Bitevní loď (2012)

Po ctyricetiminutovy omacce se zacalo konecne neco dit a vysilali to na vsech svetovych tv stanicich. Pak se bojovalo odhodlane, nejvetsi pruserar byl nejodvaznejsi a nejvetsi american, vlaly desitky americkych vlajek s hudebnim nadrazujiim kycovitym podbarvenim a odhodlanim, ze my je premuzeme. Pak nastoupili veterani, kteri vse umeli tak, jako pred ctyriceti lety. A hudebni prihlouplej doprovod gradoval az do ACDC - to jako se dej rozjel na plny obratky. Emzaci se najednou zacnou chovat jako pitomci a zase dostanou na frak. Tak tohle byla totalni beckova nuda s naprosto pekelnym patosem poslednich deset minut. Je to hnus, velebnosti.

Železná lady (2011)

Prvne - Meryl je skvela a jeji prace spolecne s uzasnou maskerskou praci je neco, co je neoddiskutovatelne to nejlepsi, co v tomhle filmu uvidite a co bylo kdy k videni - masky v J. Edgar je proti tomu slaboucky cajicek. Tam jste meli pocit, ze koukate na masky z papirnictvi za dve stovky. Jinak nebyt tohodle prepychu, film by urcite mel polovicni hodnotu, nebot zpusob vypraveni byl dost podobny tomu edgarskemu. Ne uplne chronologicky, ale kolikrat nahodne, coz by asi nemuselo byt spatne, ale tady to nejak nedrzelo pohromade a drhlo to. A po sedesati minutach jsem uz koukal na hodinky, jak dlouho to jeste bude trvat - coz je spatne znameni.

Poslední roky dětství (1979)

Syrovy snimek, ktery vas do deje rozhodne nevtahne a tak je vam tak trochu jedno, co se s hlavnim hrdinou stane v dalsich minutach. Fim vam utece pred ocima, temer nenudi, ale rozhodne nijak neohromi. Je to spis vypoved o mladistvych, kteri se nechteji smirit se systemem a chteji zit jinak, ale ani vlastne nevedi jak.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Skromny romanticky film s McGregorem a Emily Blunt, kde to jiskri a oba hraji to, co je potreba. Ovsem uzasne se predvadi Kristin Scott Thomas jako tiskova mluvci vlady. Kdykoli se objevi na scene, je to daleko vic, nez u ostatnich hercu ( a taky asi proto, ze narozdil od jinych ma poradne co hrat). A jeste ma komedialni talent, coz jemne dokazuje. To je radost. Jinak prijemna oddychovka o ktere po dalsich trech filmech nebudete vedet skoro nic.