Dovolená na sněhu (1985)

Obcas sranda. Humoru je tu kupa, ale je to tak nevypointovane, ze vetsina zanikne driv, nez se zasmejete. To je skoda. Myslim, ze pri druhe, tritim sledovani by mohlo byt vyrazne lip.

Půlnoční expres (1978)

Tohle je klasicka, ktera nesmi utect ani soucasne mladezi. A oni maji velky problem sledovat film 50 let stary, pritom je to velky omyl. Tohle je velka vec.

Promlčeno (2022)

Neokoukany scenar je nejvetsi deviza tohodle filmu. Stale nevite co prijde a proc to tak je. Dobry cesky film.

BANGER. (2022)

Prekvapeni, ze je film natoceny na iphone. Pravda, vse jsou detaily nebo polodetaily, malo kdy neco jineho, coz je obrazova demence a casem to zacne vadil. Zajimave tema, dej nosny a atmosfera z prostredi, do ktere patri (nejspis). Vse funguje, obcas neskutecne hlasky, ktere strasne pobavily. Ve fimlu je i velke ponauceni. Zajimave, nevim ale, jestli bych snesl vice takhle nasnimanych filmu,.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Za postsynchrony a dabing bych lyncoval tvurce. Co to je proboha za prisernmost? Jak tohle vubec muze opustit studio. Neskutecny slendrian. Krome toho, ze jsem casto nechapal, o co vlastne jde a co je to za trapnost, jsem nasel pozitivum - Tereza Kostkova hrala tak, jak jsem nikdy nevidel - neskutecne komedialne - jako az za svoji hranou a prirozenosti, ale bylo to nesmirne roztomile a divadelne expresivni. Me to ale hodne pobavilo a rad bych ji jeste v tehle poloze videl.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jednicka byla z realneho prostredi a bylo to prirozene a uveritelne. Dal se pribeh prozit ve skutecnych realiich spolecne s kocourem. Ovsem v teto fantasii - ano, vizualne plne, fantasticke, barevne az prechazel zrak. Ale skutecne kocour patri do tohodle sveta. Podle me ne a cely film jsem se s tim nesmiril.

Čas (2021)

Vybral jsem si film, ze v nem hraje Gael García Bernal. Ovsem ani ten nezachranil film od beckoveho deje a prubehu. Sice na zacatku to nevypadalo zle, ale pak to bylo cely zkratkovity, nezajimavy a takova lacina vyvrazdovacka bez vrazd.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

No ze bych ja dokoukal sestnactidily serial je pravdepodobnost nulova. Preci se to stalo. Nechal jsem se nalakat pribehem ze Severni Koreji. Co bylo nejlepsi byla neskutecne citlive hrani hercu - v mnoha chvilich strasne detailni herectvi, velmi komedialni az po prehane korejske, ktere ale casem prijmete a umite se z nej bavit. Velka lovestory. Ukazka toho, jak se zije na vesnici na severu, z ceho maji radost, co maji k jidlu, z ceho maji kazdy den strach a z ceho radost, jak si pomahaji, jak slavi atd atd. Skvela Ye-jin Son.

Cizinec ve vlaku (2018)

No, melo to navazat na Smrtonosne pasti a takovyhle bijaky. Jeden proti vsem. Ovsem zacalo se to casem menit v ptakovinu a nakonec se to cele v ptakovinu zmenilo. A nuda, ze jsem si musel drzet vicka. Slabe.

Vlna (2015)

Tohle ze je evropsky film? Tak tam byste toho nasli pramalo. Tohle je typicka hollywoodksa produkce se vsim vsudy. S klady - velmi dobre fungujici napeti, a zapory - klasická sablona znama mnoho let. Jestli to tocili jen Norove, pak klobouk dolu.