Spolu (2022)

Kozub se snazi, co to jen jde. Ale ceho je moc, toho je prilis a ja mu trosku neverim. Za to zobu z ruky Veronice Zilkove, ktera je skvela. Jeji role je uchvatna. Skoda, ze neni uplne dotazene, stejne jako Fany a Vaclav, ktery dosel asi nejdale. Je to nesmirne nosne tema, ktere je potreba velmi peclive pripravit. Predevsim dej a pribeh, ktery to umi naprosto dotahnout k dokonalosti, a nebo to dokonale pcele ponicit. Tady jsme nekde uprostred.

Michael Kohlhaas (2013)

Ja jsem popravde zklaman. Je to velmi pmaly artovy film, ve kterem toho ale moc nenajdete. A Mikkelsen na tom nezmenil nic. Jen, ze jsem to dokoukal. Ano, nese to silne moralni poslani. Tot vse.

Výheň (2020)

Nuceny vztah mezi dvemi hlavnimi hrdiny byl zajimavy, protoze to bylo kazdou chvili trosku jinak. Jednou se nenavideli, pak respektovali, jednou mel navrch ten, zachvi ten.  Pribeh zasazeny do westernu je prijemne osvezeni, protoze tenhle zanr je zazrak potkat mezi novymi filmy.

Transatlantic (2023) (seriál)

Natazeny jak guma od trenek. Pritom zajimavy pribeh, pekne vypraveny. Hlavni postavy si zamilujete a prozivate s nimi jejich zivot. Proc to muselo mit tolik dilu nechapu. Pritom to mohla byt pecka. Takhle mistama zbytecne naredene a casto to trvalo, nez se clovek neceho dockal. Ale nektera mista by mohly byt az kutlovni.

Krev a zlato (2023)

Moderne natocene - tzn. tak, jak se toci dnesni akcni filmy (jsou vlastne vubec jeste nejake?). Poutave vypraveny vlastne maly pribeh. Smlsnul jsem jako malinu, bezvadna podivana.

Kdyby radši hořelo (2022)

Vic poselstvi o lidske hlouposti a chuti nekoho strasit a ridit nez komedie. Jsem prekvapeny, ze o lidske hlouposti a malosti nekdo takhle skvele otevrene natoci film pro siroke masy. A dost me mrzi, ze nevidim ty ukrivdene obliceje tem, o kterych film pojednava. Za tohle urcite 4 hv.

Střídavka (2022)

Filmove zpracovani serialu Jedna rodina, vyrazne odflaklejsi. Nevim, co bylo driv. Vypada to, ze jedno vykrada druhe. Ze napisu o serialu z produkce Nova, ze je to vyrazne lepsi, neveril bych. Tady to naprosto plati. Tohle bylo slabe, pritom tema vyrazne nosne jak pro komedie, drama ci detektivku,

Zpráva (2020)

Tato historie, kdyz je filmove zpracovana je pro me magnet a na film se tesim. Tech filmu o zivotu v koncentraku je natoceno vcelku dost, vetsina ovsem neni nic extra. Tento je nadprumer, ale zdaleka neni nejlepsi (Schindleruv seznam). Pravda je ale takova, ze to nejdulezitejsi je, aby vsichni uverili dvema panum, kteri mluvi o hruzach z tabora a nikdo jim to neveri. Cetl jsem predlohu, byli i ve Vatikanu. Nikdo nic ale moc s tim nedelal a to si myslim by melo byt to nejsilnejsi poselstvi tohodle filmu. Bohuzel, nebylo, byla to jen epizoda. Skoda.

Po jedné stopě - Série 2 (2023) (série)

Vzdycky jsem se tesil na dalsi dil, skvele straveny cas u tv. Parada. Martin a Igor se skvele doplnuji. Myslim, ze bylo dost videt, jak maji k sobe blizko a poji je velke pratelstvi. A to je to nejvic a at je to v Africe nebo kdekoliv jinde, na to se da koukat hodiny (kdyz je dobre sestrihano a natoceno). Pro me pecka, ktera se vyrovna Dlouhe ceste nebo Na masine kolem sveta s Ewanem McGregorem. Skvele, skvele.

A budou tam žít lidé (2020) (seriál)

Tak tohle je serial, ktery vas vtahne na venkov ukrajinske vesnice na zacatku dvacateho stoleti. Konci dvanactym dilem na zacatku tricatkych let umele vyvolanym hladomorem velkeho Stalina - vraha vsech vrahu. Je zde naprosto dokonale ukazano, jak rudy mor pomalicku proteka skrze obycejny lid, jak mu nekteri zacnou bezhlave pomahat a jak ho sam sezere a hlavne, ze se k moci dostanou ti, kteri nikdy nic nemeli, nic neumeli a jejich zavist je dostala do sedla rudeho kone, ktery podupe naprosto vsechno, co mu prijde do cesty. Potkate tu taky odboj, ktery se formuje proti tomuhle neskutecnymu zlu. Naprosta pecka, krasny priroda, skvele vykresleny a uveritelny ukrajinsky venkov vc. jejich obyvatelu. Moc doporucuji, koho alespon trosku zajima toto tema.