Nyad (2023)

Videt Jodie ůpo letech je velmi prijemne. Jenze to uplne nestaci. Popravde, celou dobu cekate, az se to Nyad povede preplavat tu streku, jenze do te doby je to casto nuda. Vyplnujete si tyhle diry jidlem, zachodem, povidanim s tim druhym. Ne ne, tohle neni uplne ono. Neni to spatne, ale je pade na pade.

Osada - Série 2 (2023) (série)

Takova parada a takhle to pokonit. Copak to nikdo necetl? Proc to nekdo tak uspechal? Producent? Tohle bylo mizerny v porovnani s prvni serii. Vse uspechane, ale predevsim scenar. Pak se muzou herci vyvratit v zakladech, ale nic z toho poradne nebude. Ovsem jedno pozitivum tam bylo - faktasticky odehrana role Stanislava Majera. Uzasne, skvele, nezapomenutelne.

Mastičkář (2023)

Uz jsem to vlastne cele videl, jen ted to melo daleko hezci kabatek. Ale nejpoutavejsi byla posledni tretina filmu, prvni dve to bylo trochu nudo. T ale neni az tak obrovska vada na krase, kdyz u toho povecerite, chvili si schrupnete a na posledni cast budete plne pripraveni.

Řekni to psem (2022)

Ja se v tech ceskych komediich uz nekolik let ztracim a mam pocit, ze se vsechny jmenuji stejne. Tohle byl film, ktery nebyl az tak fixovany na zivot se psem, jak se jsem se mylne domnival. Nebyla to rechanda, ale prijemny film, obcas usmevny. Je to takove televizni prijemne, zadna pecka, ale ani otrava. Kdo ma rad Bereniku, ten si ji uzije a prida jednu hvezdu. Tam patrim i ja.

Ostrov (2023)

Myslim, ze nejvetsi nestesti tohodle filmu je v porovnani s filmem s temer stejnym oribehem Sest dni. Ano, ten lesi byl, ale tohle je preci neco jineho. A Lngmajer-Plodkova jak se ukazalo je skvela dvojice, kde to vsechno vztahove mezi nima funguje jak zni ve scenari a vy tomu verite a lapete dalsi a dalsi sceny a tesite se z nich. Nevite, jak to dopadne a casem treba u zacnete tusit. Ten film je velmi uveritelny, realie dokonale a k tomu dva herecke koncerty. No co chtit vic? Mozna ze by se do scenare toho mohlo dostat vic a nekdy i vic oritlacit na pilu. Ale to mluvim o peti hvezdickach. Zkratka zacatek byl velmi vlazny, to je snad jedine, co bych mohl vytknouť. Skvela zabava.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Pavel Kriz zkratka neni vhodny pro zaporne role. To uz jsme videli mockrať. Proc ho stale nekdo do techto roli obsazuje, vi asi jen reziser. Predstavitel hlavniho hrdiny ma jedine plus - je podobne roztomily jako mlady Vasek Neckar. Timto ale konci, Vasek se umel skvele hybat, byt prirozeny a nemel jednu grimasu. A k tomu, kdyz se zpivalo, prevalcoval vsechno. Tady to ale vubec nefunguje. Pribeh dobry, jen posledni pulhodina mela byt pet minut a melo by to smrnc. Obecne neotravne, chvilema i pekne. Myslim, ze to ma horsi hodnoceni, nez si film zaslouzi. A nejspis to posbiral po stedrovecernim promitani v tv, kdy se velka ocekavani zmenila na velke zklamani.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Akce fakt skvela, horsi uz je zápletka ala AI nas ovlada a s tim spojene ptakoviny, co nedavaji smysl. Spousta zbytecnych dialogu, co natahuji stopaz.. Prepisovani vse na ps.strojich. Jeste mohli zapojit derne stitky a dernou pasku. Akcni sceny jsou vyladene vc. strihu k dokonalosti. Tomovi obcas nefunguji mimicke svaly, ale to se asi dalo cekat. Jinak dobre, tezko se mi ale zvyka, ze do kina chodim na serialy.

Spolu (2022)

Kozub se snazi, co to jen jde. Ale ceho je moc, toho je prilis a ja mu trosku neverim. Za to zobu z ruky Veronice Zilkove, ktera je skvela. Jeji role je uchvatna. Skoda, ze neni uplne dotazene, stejne jako Fany a Vaclav, ktery dosel asi nejdale. Je to nesmirne nosne tema, ktere je potreba velmi peclive pripravit. Predevsim dej a pribeh, ktery to umi naprosto dotahnout k dokonalosti, a nebo to dokonale pcele ponicit. Tady jsme nekde uprostred.

Michael Kohlhaas (2013)

Ja jsem popravde zklaman. Je to velmi pmaly artovy film, ve kterem toho ale moc nenajdete. A Mikkelsen na tom nezmenil nic. Jen, ze jsem to dokoukal. Ano, nese to silne moralni poslani. Tot vse.

Výheň (2020)

Nuceny vztah mezi dvemi hlavnimi hrdiny byl zajimavy, protoze to bylo kazdou chvili trosku jinak. Jednou se nenavideli, pak respektovali, jednou mel navrch ten, zachvi ten.  Pribeh zasazeny do westernu je prijemne osvezeni, protoze tenhle zanr je zazrak potkat mezi novymi filmy.