Další patro (2008)

Mírně morbidní obžerství. Metaforicky přeneseno na konzumní společnost, která nemá nikdy dost.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Prostě pohádka, 2 roviny děje, civil, kde se charaktery vyvíjí a snaží se změnit a pohádková, kde jsou pravé charaktery postav. Příběh mě pohltil hrozně moc, jsou tam slabší chvíle, ale to seriálový milovník rád přehlídne a když ho děj nadchne a pohltí, tak tyto hluchá místa přejde. Jennifer Morrison si tímto seriálem vysloužila čestné místo v top herečkách, zejména oceňuji dramatické scény, když už vše téměř vzdává, ale pak se to v ní zlomí a jde do toho na plno. Strašně mě v tomto seriálu baví postava Rampelníka (Rumpelstiltskin) ztvárněná Robertem Carlylem, taková mírně zvrácená postava, kterou jsem si oblíbil svou výstředností a domýšlivostí.

Příběh kmotra (2013)

Někdo může film odsuzovat, mě naopak na má nízká očekávání velice mile překvapil, po delší době celkem pěkný snímek. Kritika doby, kdy se snímek odehrává se krásně přenáší až do dnešní doby, kdy je to snad ještě horší. Obstojné herecké výkony Vetchého a Vaculíka, pro mě na český film velmi dobré. Nechyběl tomu ani humor, proto se nebojím dát 4*.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Skvělé,nejen,že jsem se bavil od začátku do konce, ale zároveň jsem si z této hry odnesl obohacující životní myšlenky, které jsem našel až opakovaným posloucháním záznamu, kdy každé další poslouchání mi dalo více a více. Konečně viděno živě a musím uznat, že si to člověk užije ještě daleko více. Perfektní, není co vytknout.

Tělo (2012)

Povedený film s velice dobrou zápletkou až do konce se nedalo odhadnout, kdo to celé zinscenoval. Vynikající scény na policejní stanici. Čim více se film zaplétal, tím více se mi to začínalo líbit. Nejlepší rozuzlení, které mi doslova vyrazilo dech.

Idiots and Angels (2008)

Zajímavá animace, která mě velice bavila, ale poněkud ztracen v ději příběhu, příliš symbolismu a tak nějak unikající pointa celku.

Odpojit (2012)

Kvalitní film, který vystihuje, jak internet může člověku ublížit ve všech směrech, od zcizení identity až přes kyberšikanu, která vyústila v pokus o sebevraždu. Každý příběh měl něco do sebe. Bohužel dnešní doba je ovládána touto věcí zvanou internet.

Sherlock (2010) (seriál)

Velice dobrý seriál, který mě zaujal hlavně svojí svižností a Sherlockovou dedukční metodou. I přesto, že jeden díl trvá jako průměrný film to uteče velice rychle. Moderní Sherlock zasazený do současné doby, kde mu John Watson píše blog, kterým se dostávají k zajímavým případům.

3 Idiots (2009)

Celkem kvalitní komedie, která mě spíše překvapila v dramatických pasážích, které se mě opravdu dotkly. Ukázalo takzvanou sílu přátelství, kterého si opravdu ceníme. I když to zfilmovali indiáni, tak to nebylo úplně kýčovité jejich pošahanýma tanečníma kreacema, které se tam museli objevit samozřejmě, bez toho by to prostě nebylo ono, i to se dalo skousnout. Sumasumárum jeden z kvalitnějších filmů z Indické produkce.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Někdo odsuzuje a někdo to má prostě rád. HIMYM je plný hlášek, některé opakující se, ale přesto trefné. Seriál o partičce lidí, kteří procházejí milostným životem. Ted, zklamaný neúspěšnými láskami, Marshall a Lilly, kteří tvoří pár od střední a Teda podporují i přes jeho neúspěchy. Barney, milovník žen, který napsal PLAYBOOK, aneb všechny možné způsoby jak sbalit holku. Robin, přebíhajíc mezi Tedem a Barneym, která má jedinou kámošku Lilly.