Třídní sraz (2011)

Dánská komedie, ve které proběhne řada bizarních, občas dost ujetých situací. Tři kamarádi se vydají na cestu na třídní sraz, aby si užili, bohužel se jim situace mírně vymkne z rukou.

Deadpool (2016)

Totálně povedená marvelovka, akce, humor, prostě pecička. Marvel začíná pěkně zvyšovat laťku a tak to má být. Doufám, že tempo bude i nadále vzestupné a brzy se dočkáme dalšího filmečku z jejich dílny, mám takové tušení, že kde bude Deadpool, tak to okoření dávkou svérázného humoru.

O kuřatech a lidech (2015)

Banda narušených bratrů, kteří zjistí, že jsou kříženci lidí a zvířat. Už jsem viděl leccos, ale tohle byla totálně bizarní záležitost v podání A. T. Jensena. Opravdu jsem nevěděl, co si do poslední chvíle myslet. Film mě pobavil v pasážích, kde se prostě řezali hlava nehlava úplně směšnými předměty. Zas na druhou stranu mě i dost nudil v dialozích.

Fighter (2010)

Nějakou dobu jsem odkládal filmy se sportovní tématikou a tento mě opravdu překvapil. Parádní výkon od hlavních aktérů, pro mě docela nezvyklý styl kamery, trošku návrat do devadesátek. Film mě pobavil i dojal, podle skutečné události, pokud to bylo přiblížené realitě, tak klobouk dolu. Takové to zadumání z jakých "sraček" se člověk dokáže vyhrabat, i když tomu dost pomohla basa.

Vedlejší účinky (2013)

Trošku jsem v tom čekal háček, pak jsem byl ztracený v ději a nakonec mi to došlo, že to bylo celou dobu narafičený. Dobře s nimi vymrdal Jude, a takhle to má být. Na pětihvězdu to neni, ale na solidní 4* je to akorát. Škoda Channinga, jinak docela pěkný snímek.

Taking Off (1971)

Nevím, asi mi unikla pointa filmu, krom květinových dětí a písní mi na tom nepřišlo nic úžasného, akorát to svědčilo o pokrytectví a lhostejnosti.

Osm hrozných (2015)

Opět snímek napsaný pro Samuela, já jsem se bavil, poněkud zdlouhavé scény, ale to prostě k Tarantinovi patří. Jako vždy nabité hláškami, není to zcela čistá pětička, přeci jen to nebylo tentokrát 100%ní.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zbytečně dlouhý, celkem obstojné, nejsem si jistý, jestli za tohle Leo dostane zlatou sošku, neurazilo, ale ani nenadchlo.

Kobry a užovky (2015)

Po dlouhé době paskvilů v české kinematografii se našel snímek, který má něco do sebe. Kvalitní příběh z reálného života a ne, že by takové případy nebyly, nepochybně by se jich našlo hned několik, a proto se mi snímek líbil a to velice. Po Domácí péči pro mě letos druhý nejlepší snímek. Asi tak za posledních 5 let, konečně něco koukatelného.

Poslední království (2015) (seriál)

Historický seriál, který mě v první sérii moc nenadchl, ale postupem času si mě získal, druhá série byla celkem zábavná, dost akce a vzrušení a třetí série jedny velký jatka a to já můžu. Dospěli jsme konce a musím říct, že Netflix poslední dobou dojebal, co se dalo, nakonec i mnou oblíbený seriál. Hodnocení neklesne, jen poslední série zaprodána něčemu, co se mi ani nechce jmenovat a na to, že hrdina smyšlen, tak dostal opravdu korunu. Všechno dopadlo, jak mělo, ale radost mi to na tváři nevykouzlilo. Prostě sebeklam nebo uspokojení, jaké tvůrci asi chtěli. Navíc gender asi ovládá i populární scénu a s tím já nikdy ohledně historicky založených seriálů a filmů se neztotožním.