Loupež ve velkém stylu (2017)

Příjemný film s pomalejším tempem, který mě bavil, dědíci to měli zmáklé a tak si přivydělali na penzi. Dobré obsazení, troška špionské hudby a vznikla celkem slušná krimi komedie s ne úplně běžným typem humoru, na jaký jsou možná mnozí zvyklí. Za zápletku, obsazení a důvod proč vyloupit banku v důchodu si film zaslouží pěkné 4*.

Wonder Woman (2017)

Překvapivě se DC podařilo dohnat Marvel a to tímto snímkem, dříve DC plnilo úlohu druhořadých komiksových filmů, které se trošku míjeli efektem, díky za to, že dnes už jsou na velice podobné úrovni a tito "rivalové" si budou dost šlapat na paty, kdo vyžene ven lepší dílo. Ale už k filmu, plno akce člověka drží ve střehu, což umocňuje i hudba v pozadí, která ději dodává na dramatičnosti, bohužel i ve velice povedeném snímku jsem našel pro mě hluchá místa, s klidem v duši nad tím mávnu rukou a scénáristům to odpustím, ve zbytku filmu jsem se bavil a opravdu nespustil oči z televize. Gal Gadot je neuvěřitelně krásná a zpomalené scény u mě málem vyvolaly erekci, seděla na tuto roli dokonale, tleskám tomu, kdo jí obsadil do hlavní role. Chrise Pine neuvěřitelný sympaťák, jako druhá polovička splnil na výbornou. Konečně klaďas taky jednou skápnul, ale svět se neposere a jede se dál. Chvíli jsem váhal s hodnocením, ale nakonec si to těch 5* zaslouží.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Opět parádní marvelovka, plná akce, humoru, bohužel se našlo pár míst, kde bylo vlažnější tempo, ale jinak spokojenost. Dokonce i jedna překvapivá scéna, kterou jsem vůbec nečekal, což u klasického marvelu nebývá zvykem. Hudba dávala ději správný náboj. Mladíček Tom Holland mě velice potěšil a doufám, že se v dalších filmech předvede ještě daleko více, ale jako rozjezd to bylo víc než dobré. Hodně pěkné 4*.

Assassin’s Creed (2016)

Velká očekávání a potom docela zklamání, těšil jsem se na film plný efektů, bojů a dostal jsem nudný výzkumný film na principu matrixu, ale o dost horší. Každopádně jsem se vůbec nebavil, jediné, co mě potěšilo byly kostýmy.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Velice povedené fantasy, super výběr herců, parádní soundtrack. Děj parádní, super efekty, meč z týpka dělal něco jako flashe, čarodějka klasický měnič, malíček opět slizák kluzký, Beckham v jeho super krátké roli, famózní :D. Jude jako vždy úchvatný, v záporné roli překvapil. Spousta herců, co teď frčej v seriálech doplněné o stálice. Povedený fantasy snímek.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

První pecka, druhý ještě lepší, předčilo má očekávání, děj super, efekty ještě lepší a hlavně precizní humor, Marvel opět nezklamal, těším se na další pokračování.

Zpívej (2016)

Pěkná pohádka na nedělní odpoledne, zase něco jiného než byly klasiky poslední doby v animovaných filmech. Člověk si u toho pěkně odpočine, uroní i slzičku a zasměje se. Samozřejmě je to pohádka, takže musí i konec být dobrý a u mě to bylo velmi dobré.

Experiment (2010)

Z psychologického hlediska výživný film, bohužel styl natočení a některé ryze americké pohnutky mě docela vadily. Každopádně celkem silný zážitek a téma k zamyšlení.

Zabijáci z maloměsta (2017)

Parádní černý humor, který mi v poslední době servíruje převážně severská kinematografie, bavil jsem se od začátku do konce. Mírně předvídatelný konec, nicméně to neubralo na zážitku z filmu. Některé scény ve mě vyvolávaly až záchvaty smíchu a dlouho jsem se takto nepobavil. Moje mírně zvrácená část mého já plesala radostí. Dobrá zápletka s notnou dávkou severského humoru mi vyčarovala nejeden výbuch smíchu, proto u mě si film zaslouží 5*, zase trošku jiný humor než je člověk zvyklý z hollywoodských komedií. Jednoduše řečeno: "Tam na severu jsou opravdu jinde." :D

Trainspotting (1996)

Po shlédnutí pokračování jsem teprve dokázal docenit první díl, kdysi v útlém adolescentním věku jsem viděl zábavný film plný smažek, až dnes to s odstupem času přehodnocuji. Proto změna na 5*. Oproti pokračování to má větší šmrnc, víc humoru, víc sjetých scén.