Jak je důležité míti Filipa (2002)

Bohužel mě snímek ani trochu nenadchl, čekal jsem více humorných scén, namísto toho na můj vkus až moc dlouhé dialogy, ve kterých jsem neshledal skoro nic zábavného, mírně absurdno až trapno, ale každý má jiný vkus. Tento film mě bohužel neoslovil a to mám Oscara Wilda celkem v oblibě, divadelní hru jsem neviděl, předlohu nečetl, ale myslím, že by mě asi zaujala více než film.

Bezva ženská na krku (2016)

Není to úplně nějaká velkolepá čtyřhvězda, ale docela mě to pobavilo, trocha černého humoru, trocha absurdit a vyšla z toho obstojná komedoška. Na to, že to je český, docela jsem se na to vydržel dívat, jen poslední dobou nemůžu vystát Langmajera, za to Vetchý mě od Okresního přeboru baví. 4*, ale jen tak na hraně.

Barva vítězství (2016)

Vesměs pěkný film, trošku mi to přišlo s tím fašounskem přehnaný, ale budiž, zpracování filmu poněkud netradiční. Dost ponurá hudba. Sportovní filmy mě převážně baví, tento se řadí k lepším, založeno na skutečné události, trošku přibarveno, ale jinak film zaujal. Hlavní hrdina mi přišel mírně neosobní, moc mi v té roli neseděl, proto 4*.

Bojovník (2015)

Koukám, že poslední dobou valej filmy s malými holčičkami, co nemají nebo přijdou o mámu. Zase silný příběh jako trám, oko nezůstalo suché, asi jsem už cíťa největší. Mám rád tyhle sportovní a obzvlášť boxerské filmy už z dob Rockyho. Silně mi to v některých momentech tyto filmy připomínalo. Trošku jinak pojatý film, většinou to bývá ze dna na vrchol, tu to bylo trošku jak na houpačce. Začal na topu, pak se dostal totál do hoven, ale díky dcerce se dal do kupy, našel zjeva se zákalem, který mu ukázal nový finty a voila, máme tu super boxera po detoxu, co vyhraje na bodíky, aby to bylo zajímavé. Dojem z filmu výborný, pár věcí mi chybělo a tak nějak předvídatelnost scénáře mi ubrala na finálním efektu. Pěkné 4*.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

V porovnání se severskou verzí, je tato ještě poněkud v plínkách, je zde vidět zásah moderní kinematografie, která celý dojem z filmu dost kazí. Oceňuji obsazení a detail kamery, v některých scénách obzvlášť pečlivé záběry, nemusel bych je tam mít až tak precizně zaznamenány. Ve finále to nebylo vůbec špatné, ale film jsem dokoukal na etapy, nijak mě neudržoval v pozornosti a neměl správné napětí, jako u severské verze, která si mou pozornost držela celou dobu. Lepší 3*.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Daleko lepší než americký nevkus, ze začátku jsem se místy nudil, ale pak to začalo nabírat na obrátkách. Jak se děj pomalu rozmotával, tak jsem se víc a víc ponořil do zápletky. Každopádně pro mě dost překvapivé, líbilo se mi rozuzlení a následné shledání a celkové objasnění. Stále si říkám, že severská kinematografie má co nabídnout, i když už je to starší film. Krásné 4*, líbila se mi i severská surovost, dost bez servítek a bez okolků.

I dva jsou rodina (2016)

Drama napsané pro Omara jak prdel na hrnec, dlouho jsem neposmrkal a neprobulel takovou část filmu jako dnes. Komedie zcela zřídka, ale drama až až. Omar zase excelentně, drama mu prostě sedí a tohle mě opravdu zasáhlo jak jen mohlo, vím, že u každého záleží na rozpoložení mysli a jak se zrovna cítí, dnes to byla trefa do "černého". Gloria Colston je velice talentovaná a doufám, že o téhle půvabné mladé dívence ještě hodně uslyšíme a uvidíme ji v dalších filmech, ať už francouzských nebo anglických (amerických). Dějově naprostá paráda, neshledal jsem žádné nedostatky, příběh silný jako trám, herci famózní, hudba dodávala scénám tu správnou náladu, dost pomáhala těm potokům slz. Nemůžu si pomoci, ale tento snímek si ode mne zaslouží 5* bez diskuze, 95% musíme nechat rezervu i pro nějaká další díla.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Zdaleka nefunkční příběh, fungoval docela dobře, člověk by nečekal, že sestříháním několika desítek snímku dohromady, vznikne celkem zábavné dílo Maďara, o kterém slyším snad poprvé, kde taky jinde by něco takového mohlo vzniknout. Bavil jsem se ne dějem, který za moc nestál, ale spíš kolik snímků a herců poznám, co by mohlo přijít za další střih, našel jsem si v tom spíš zajímavou hru s filmem. 4* zcela oprávněně, bavil jsem se, zasmál a ještě jsem si procvičil paměť.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Shlédnul jsem znovu poslední 3 díly, protože mi stále asi něco unikalo, ale neunikalo. Pubertální holka si prostě brala všechny sračky světa na sebe až jí z toho ruplo v kouli, namísto toho, aby vyhledala pomoc přátel, někoho si připustila k tělu nebo se svěřila rodině. Pro ní příliš pozdě, ale přeci někdo sebral odvahu to řešit, i když už funěla do hlíny a třeba se dočkáme spravedlivého soudu, ale to je zatím ve hvězdách a když už jsem u těch hvězd, tak jsem nucen snížit hodnocení na 3*.

Válka o planetu opic (2017)

Pěkná podívaná z hlediska zpracování opic a efektů, děj už tak závratný nebyl. Hodně zaměřeno na vývoj hlavního hrdiny a jeho postojů ve válce a rozebrání jeho emocí, jak ovlivňovaly jeho úsudky. Konec dobrý, všechno dobré. Očekával jsem hodně bojů a strategií, ale spíš jsem dostal hodně drama, mnohdy slza na krajíčku a k tomu notnou dávku psychoanalýz. Začátek filmu mě dost nudil, naštěstí se to zlepšilo, bohužel nic pro mě závratného, proto slabší 4*.