Strella (2009)

Výborné řecké drama, trošku šokující průběh děje, dost nekontroverzní scény, poměrně dost hambaté a bezprostřední. Během filmu jsem použil asi 6x moje šokované nene. Člověk čeká něco z trans gender společnosti, ale pak dostane takový nářez, že jen nevěřícně kroutí hlavou. Hodně pobuřující, ale překvapivé a proto mě film nadchnul maximálně. Pěkných 5*.

Tátova volha (2018)

Český film posledních pár let skomírá a natočit dnes aspoň průměrný film je asi na naše poměry dost těžké. Od filmu jsem neměl moc očekávání, ale ve finále jsem dostal asi to, co jsem zhruba chtěll. Ale ten konec, do pr.... to už jako dneska dělají všichni otevřený konec, aby si divák představil jak to dopadne, tak oni půlku filmu pátrají po synovi a ani se neobtěžují ho nakonec najít, s tím ať jdou do míst kam slunce nesvítí.

Srdce lásky (2017)

Kontroverznost snímku působila dobře, avšak jsem se s filmem vůbec neztotožnil, asi můj vnitřní umělec při tomto filmu umřel, nicméně kreativita tam byla až přehnaná a určitě se v tom pár lidí ztotožní, já to bohužel nebudu.

Brickleberry (2012) (seriál)

Pro některé možná až moc kýčovité, pro mě super zábavné, moje dekadentní já úplně zaplesalo ze všech těch absurdit. Shlédnuto asi za 3 dny, bavil jsem se každým dílem, nic se neopakovalo, nevařilo se z vody a 3 série jsou úplně akorát. Agresivita medvíděte mě kolikrát dostávala do kolen. K tomu další postavy, které nebyli vůbec homofobní nebo rasistické, dokresleno graeofílií a tadá máme tu seriál mého vkusu.

Psí ostrov (2018)

Na jednu stranu parádní zpracování, na druhou velice špatný příběh, který už tu byl asi milionkrát. Docela mě to nudilo, jediné, co mě tam těšilo byla animace a jak se vyhráli s postavami. Slabé 3*.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Po dlouhém sebepřemlouvání jsem se odhodlal snímek shlédnout, jedna místnost, 12 chlapů, každý jiný a každý svůj názor, asi by to byl krátký film, kdyby se hned všichni shodli :D naštěstí se tak nestalo, a když se postupně daly všechny indície do hromady, tak věřím, že to byl správný úsudek kolektivu. Mě osobně o tom přesvědčili. Bohužel jsem se přistihl, že filmu nevěnuji úplnou pozornost, ta se dostavila až v závěrečné asi patnáctiminutovce, kdy se schylovalo k rozuzlení. 4*

Coco (2017)

Za poslední dobu velice povedená pohádka, která osloví širší obecenstvo, jak pro malé, tak pro velké fandy animáků. Příběh byl parádní, hudba taky super, bavil jsem se od začátku do konce, hodně srandy a napětí, ale i mnoho smutných pasáží, oko opět nezůstalo suché, takže pro mě to mělo přesně to, co to mělo mít. Plná palba za 5*, skoro topka pro mě z animovaných filmů.

Jak balit holky na mejdanech (2017)

Nevím vůbec jak na takovou věc reagovat, prostě hodně bizarní snímek, zaměřený na punk, lásku a trochu toho mimozemského množení, dost dlouho mi nedával film vůbec význam, takže jsem čekal až na samý konec, abych se dočkal rozuzlení. Film bych asi doporučil lidem s trochu odlišným vkusem na filmy než je obvyklé, film jsem zvolil náhodou, trochu mě zaskočil, určitě by se v tom našlo pár lidí zaměřených na módu a umění, na mě spíš realisticky smýšlejícího člověka, to bylo mnohdy dost přehnané, bizarní, vymykající se chápání, teda pokud už člověk od začátku pochopí o co jde, mě to asi nějak uniklo a film plný tápání a kladení si otázek, jak, proč, co to ku*va je a tak dále. Takže po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že slabší 4ku bych mohl udělit, víceméně až za to zakončení.

Avengers: Infinity War (2018)

Tento díl byl už poněkud vážnějšího charakteru, nicméně opět plný hlášek, humoru a hlavně akce. Akce tam byla hned od začátku a neustále se to jen gradovalo. Zatím nejlepší marvalacký záporák, hodně mě bavil i ti jeho pohonkové byli přísní. Samozřejmě nesměl chybět dramatický a dojemný konec, který ovšem v tomto díle byl tak boží, že mi málem sjela čelist. Mohl bych toho tentokrát vypsat tunu, ale nechám si to až na 4. část, kde se vše rozsekne, doufám. Malinkaté výtky bych našel, ale jinak plná palba. 5* jinak to nejde.

Lajna (2017) (seriál)

Na to jak nemám rád Langmajera, tak u tohodle jsem se bavil, občas jsem řval smíchy, uvidíme jak se budou držet dál.