Černobyl (2019) (seriál)

Seriál mi trvalo nějakou dobu dokoukat, není to však chyba seriálu, ten svojí kvalitu měl, ale spíš tou tematikou a znechucením ohledně tohoto historického počinu. Kdo si o tom něco načetl a zjistil a vedl i debaty se staršími soukmenovci, musí zákonitě mít nějaký názor na danou situaci. Seriál na mě působil na jednu stranu super, otevřená huba a cože, bohužel mě hrozně ubíjely politické a některé další rozmluvy, které byly dlouhé a mnohdy úplně nudné. Určitě to k tomu patří a určitě k té době, ale nic pro mě. Když to zesumíruju jako celek, tak slušné 4*.

Chlast (2020)

Jo pro lid mírně inklinující k chlastu to je balada, ale jak začne být problém, určitě to není démon alkohol. Tenhle sociální experiment na sobě vyzkoušel nejeden našinec, když si dělal kalbu ze čtvrtka na pondělí nebo šel ještě fajnově spráskaný po flámu do práce, kde se snažil vypadat střízlivě, působil zábavně a ještě k tomu se snažil nezvracet. Půlpromile mi přijde jako fajn meta na odchod domů do pelíšku nebo jako odrazový můstek k tomu, se vystřelit do bezvědomí. Avšak vždy záleží na konzumentovi, jak svojí vášeň dokáže ukočírovat. Film pecka, tyhle chlastací snímky mě povětšinou baví, tento velice. Mads mě baví už dlouho a tohle mu sedělo dost dobře, jako alkin by vynikal i mimo plátno. Zakončení jsem mírně očekával, že jeden to nedá na játra a propadne v testu. Nejslabší dostane panáka. Úplný konec, tak nevím party hard nebo rodina, já bych táhnul domů za ženuškou, a ještě v posledním závanu rauše z chlastu bych jí ukázal sedmý div světa, teda za předpokladu, že by to bylo do té půlpromile. :D 5*

Banda (2019) (seriál)

Fuh, jak já jsem zatížený na superhrdiny, už od malička, člověk zatajuje dech při super-čemkoliv (Mario) a pak bad-cokoliv. No nicméně, tohle je první seriál, kde je mi ze superhrdinů opravdu na blití a skoro každá scéna, kde se nějaký vyskytuje ve mně vyvolává pocit zhnusení. Jestli tohle byl záměr pánů scénáristů, tak klobouk dolu, daří se vám to velmi dobře. Seriál bych asi nazval Antihrdinové. Jsme teprve na začátku, uvidíme, co se ještě zmrví a vyvrbí. :D První série dost rozpolcenost, mám tam své koně, ale ještě jim dám čas se ukázat. Asi tím, že je to úplně jiný, se mi to hodně líbí. Co si budeme povídat, druhá série, tak to bylo peklo. Nečekal bych tolik zvratů, nečekaných úmrtí, mrtě moc krve na všech, trošku se v tom vyžívají mi tak přišlo. No rozhodně akce tomu nechyběla, ačkoliv jsem fanda superhrdinů, tak tohle pojetí naruby se mi velice líbilo, uvidíme, co si pro nás nachystají v další sérii. Průběžně 5*

Chalífát (2020) (seriál)

Rozporuplné emoce, popravdě mi tento seriál připomněl hned několik filmů a dokumentů s touto tématikou a jsem o to víc nasraný, jak to můžou považovat za víru a ještě se sebou nechávat tak vymrdávat. Extrémní forma víry, debilita lidí a ještě nějací píčusové konvertují k islámu, no to mě poser. A nejvíc, jak ta banda tupounů, co vede tuhle zemi, jim tu staví ty jejich modlitebny, no nasrat a rozmazat. Zadělává si celá Evropa na pěkný průser. Jednoho krásného dne to možná někomu docvakne a možná se něco změní. Nechápu tu benevolenci, oni kamkoliv vycestují, nikdo na to moc nehledí, někdo k nim do státu, hned oblékni si tohle a budeš se chovat takhle. Nedej bože, že bys něco někde provedl, buď tě zastřelí nebo ukamenují. Seriál mi zase připomněl jaký jsem bezvěrec, každopádně hodnotím jako přínos, i když jsem se v tomto seriálu moc nenašel. Vyvolal hodně negativních emocí nebo spíše negativních, pár pozitivních tam taky bylo, když se o sebe holka postarala s kudlou, ale zase to naznačuje, kam tě tato víra dožene. Lepší 4*.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Tehdá onehdá, když ještě nebyly počítače jako dnes, trávili lidi doma čas hraním různých her. U nás doma to bylo kde co, ale taky šachy a jakožto malý junák, jsem se šachy učil už od školky, abych asi byl něčím odlišný, že to nehraje kde kdo. Hodiny prosezené s dědou, který mi vysvětlil tahy, figury, ale nikoliv strategie, útoky ani obrany. Bratr uviděl můj potenciál, a tak mě zasvětil do světa šachovnic, kde jsme přehrávali různá zahájení, obrany, útoky a když už mě neporazil ani pan bratr, tak jsem mohl zdárně vyrazit do světa. Avšak cvičení šachu se mi na základní škole vyplatilo a občas mě jakožto divnodítě vyvezli na turnament, kde jsem předváděl výkony, to Vám povím, ale lepší než smrdět ve škole, někdy to bylo i na více dní, takže proč ne. :D Záliba v šachu přetrvala až do puberty, kde jsem hrál šachy o peníze a v dospělosti o piva a peníze. :D Takže už k seriálu, člověk, co někdy hrál šachy trošku víc, ví o čem ten seriál je. Že je za tím vším hodně dřiny a času, spousta stresu. Proto se mi vývoj hlavní postavy moc líbil, všechno s tím spjaté, ať už četba, přehrávání soupeřových partií, ale také vyrovnávání se s tlakem pomocí alkoholu a jiných podpůrných látek. Herečka v hlavní roli byla okouzlující. Mělo to tak nějak všechno, co by člověk od takového seriálu očekával, mnohdy očekával i víc, ale byl jsem rád, že to nepřecházelo až do bizáru. Seriál hodnotím jako velice povedený, proto jasných 5*.

V síti (2020)

No ty vole, kde to žijeme. Jsem ani neměl ponětí, kolik deviantů a jiných ohavných stvoření žije v naší, ne v celosvětové, ale v naší společnosti. Odstrašující dokument o tom vychovávat malé děti, o jejich přístupu na internet a zakládání si profilů na různých sociálních sítích. No huba do kořán, jak tohle je možný a jak jsou ty lidi nechutný, si po pár vteřinách videa, začít leštit péro. Ale ještě to není zcela vypovídající, protože se to mohlo zaměřit i na chlapce, z pohledu zneužívání oběma pohlavími, ale to platí samozřejmě i pro dívky, nějak mi chybělo, že by mohly být zneužívané i ženami. Aby dokument pokryl veškeré spektrum deviací a úchylek, protože, to číslo, by bylo asi ještě úplně jinde. Hodnotím na plnou, člověku to otevřelo oči...

Tiché místo (2018)

Před dobou jsem viděl trailer, říkám si to bude zajímavé, zrovna jako nejsem nějaký znalec nebo vyznavač hororů. Tak jsem konečně měl šanci vidět a musím uznat, že už na začátku to bylo dost kruté, pak celkem poklidný život, pak pár nehod, co jim pěkně posraly žití a najednou je z toho slušný drámo. No nechtěl bych něco takového zkusit na vlastní kůži. Hodně u mě film stoupl na ceně, když se fotřík obětoval. To jsem mu fandil, aby tu svini zabil a byl klídek a pak je likvidovali postupně. Nicméně to dopadlo trošku jinak a děvenka našla slabinu ve vysokých frekvencích tónů. Mohli to zakončit malinko jinak, jako třeba nalákáním někam na místo, tam je paralyzovat a pak velký bum a šťastný konec, záchrana civilizace a jedeme bomby nanovo. Hezké 4*.

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Z hlediska dokumentu, ano, steroidy a jiné podpůrné látky jsou špatně a jsou zlo. Dvousečná zbraň, jsi super silný, možná vypadáš dobře, ale ve většině případů si kurvíš skoro polovinu orgánů, aby jsi se dostal možná do povědomí lidí, spíš ne, zhruba 80% těchto steroidy a dalšími podpůrnými látkami narvaných sportovců, zůstane úplně, ale úplně zapomenuto. Pokud nedržíš nějaký rekord nebo nejsi někde zaznamenán nebo nejsi celebrita, tak nad tebou nevzdechne ani tvůj vlastní pes. Jinak dokument o nějaký rodince na steroidech, co jako fakt nemá význam, obtloustlý tři hovada, co jeden nebere a dva jo. Fakt tragedie, chtěli něčeho dosáhnout a vlastně to ani nikdy pořádně nezkusili. Siláci v trojboji, pche tohle, co oni dokázali po hodně letech dopování, umí kdekdo, co to vydře se suplementací a hodně trenálem. No zklamání, kdybych chtěl jako průměrný až nedisciplinovaný cvičenec, tak aspoň vysekám figuru, ale určitě nejdu jako bezmozek někam soutěžit na prkna, abych si nedokázal svojí neschopnost. V jistém ohledu hodně fandím lidem, kteří mají disciplínu a jdou si za svým, ale když v tomhle směru a v téhle konkurenci na to nemám, tak bych šel cestou svého psychického uspokojení a ne se někde ukazovat, jaký jsem břídil. Jen kvůli vlivu steroidů a jejich objasnění a trošku zvídavosti, tak tahle slátanina dokumentu se sportem může dostat max 2* a to jsem ještě velkorysý.

Pustina (2016) (seriál)

Jsem hrozně mile překvapen, že se u nás natočil opravdu dobrý seriál. Pomalejší rozjezd, o to lepší zakončen. Poslední dva díly mi daly celkem dost indícií k pachateli. Stejně jsem byl finišem ohromen a konec konců dobrý. Chudák hošík, to asi bude mít v novém domově krapítek těžší, ale ona si to prdel přebere. :) Výborná zápletka, která se každým dílem vyvíjela jiným směrem, že už si člověk říkal: "Ha to bude tenhle", "Ty jo nebo taky tenhle", zase nic, že jo, klasika. Prostě, až do finále, mě to drželo v napětí, i když už jsem "věděl", jak to bude, a kdo to bude. Motiv mě trošku vyděsil, že kvůli hloupým pubertálním kecům, je schopen někdo někoho takto bezcitně zabít. Samozřejmě nesmím zapomenou na herecké výkony, pan Dušek nezklamal očekávání, oceňuji, že nechali tvůrci jeho éteričnosti volný průchod a paní Stivínová předvedla perfektní výkon v psychologických pózách, až to člověka vtáhlo, že se začal i cítit podobně. Více takových seriálů!! 5*

Parazit (2019)

Na jednu stranu jsem nadšený a na druhou jsem zděšený. Korejci mají prostě úplně jiný druh smýšlení. Film je u mě tak rozpolcený, že vlastně ani nevím, jak celou tuto věc popsat. Dokáží se hezky adaptovat, pak se samozřejmě něco pěkně posere, jak už to bývá ve zvyku, ale najednou z ničeho nic, se najde plán a všechno je v cajku. Jasný Korea, tam vlastně jde všechno a beze stop. Jako se již v minulosti ztratilo pár vůdců a pár rodin a jiných významných potentátů, takže vlastně v rámci normality a jiných všedně nevšedních věcí, se vlastně vůbec nic nestalo. Velice jsem u toho spekuloval, jak to asi dopadne, čekal jsem velký průšvih, ale ještě to nebylo tak tragické, hodně pěkné 4*.