Muži, co zírají na kozy (2009)

No co si budeme nalhávat, absurdita největšího kalibru. Nicméně síla mysli je neuvěřitelná. Obsazení, které si film ani nezaslouží, divím se, že do toho někteří herci vůbec šli. Pár vtipů na úrovní, ale jinak opravdu hodně průměrné. Slabší 3*.

Šarlatán (2020)

Zajímavý a nepředvídatelný film, Trojan zase precizní, mnoho scén, kde jsem si říkal, že to je dost troufalé, ale to asi k němu patří. Postava v sobě skrývala temnotu, ale při tom pomohl mnoha lidem. Neskutečná loajalita jeho pomocníka až do samého konce. Velmi se mi snímek líbil. Lepší 4*.

K zemi hleď! (2021)

Lhostejnost bez hranic, raději budeme dělat, že se nic neděje a hledět si svého, i když to spousta lidí nedělá ani tak. Moralists everywhere! Zajímavé na zamyšlení, sice to není kometa o velikosti Everestu, ale je tu nějaká pandemie, která nás dělí na mnoho skupin. Ve filmu byly skupiny dvě, jedna v prdeli a druhá namastit si kapsy, což v momentální situaci je skoro stejné, jen pandemické skupiny nejsou jen dvě, ale několik, každá s jiným pohledem na věc. Film jsem bral jako analogii k momentální situaci s pandemií a pravděpodobně to možná tak bylo i zamýšleno, ale to jsou pouze mé spekulace. Nebudu říkat, že mě film neoslovil, ale nedostal jsem od něj, co jsem očekával. Asi kdyby tam nebyla neomalenost a necitelnost, lehkovážnost a totální bezduchost některých monologů od Hilla a strojovost od Rylance, hodnotil bych lépe, ty mě v tomhle vysloveně srali. Slabší 3*

Nikdo (2021)

Film, co má koule. Zezačátku trošku nudný páprda, který se utápí ve stereotypu. Posléze si zadělá na pořádný malér a než bys řekl: "Švec", tak se film změní na brutální jatka, kde se ve svém věku mezi 80kou a smrtí objeví jeho fotr a nějaký kolega z eliteforce, který mu kdysi kryl prdel, při uklízení vládního bordelu. Tři jezdci apokalypsy versus ruská amatérská milice v čele s psychopatem. Jako musím uznat, že to měl brutálně vymyšlený, samozřejmě, že to dopadlo kolosálním sebevražedným výbuchem, ale asi věděl, co dělá. Nezbývá konstatovat, že Nikdo si zaslouží mírně osekaných 5*.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Myslel jsem si, že to bude lepší, když jsem viděl obsazení. Bohužel i super herci můžou hrát v průměrném filmu. Nápad dobrý, jen doufám, že tyto věci zatím fungují jen v Číně a USA, kde je kamera na každém kroku. Protože takto velké zásahy do soukromí mi přijdou už hodně přes čáru. Možná použitelné u nějakých influencerů, kdyby chtěli ukázat, jak probíhá jejich každodenní život, ale jinak je to nepřípustné takto krást soukromí obyčejných lidí. Adekvátní 3*.

Muž jménem Ove (2015)

Docela jsem tento film odkládal a byla to chyba. Na první pohled a dojem neurvalý stařec, co všechny kolem prudí. V průběhu filmu se zajímavě vyvíjí a stává se z něj spíše člověk, co sice furt komanduje, ale pomáhá ostatním. Konec konců je to vlastně dobrák s velkým srdcem. Hrozná doba, že se člověk ani nemůže v klidu zabít. :D Slušných 5*.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Možná jsem už sentimentální rodič nebo možná jsem trošku měkký, ale tohle mě dostalo. Představil jsem si sebe v této situaci, pak moje dítě, pak zase sebe, pak zase moje dítě a bulel jsem jako želva. Trošku vím, jak je to těžké být dítě a být jiný a jak děti jsou "upřímný" někdy až moc. A to jsme byli jen blbí brejlouni. Stejně jsme dostali čočku, tak si nedokážu představit být takto jiný. Ale za ty roky, v tomto případě rok, si malý človíček dokáže najít kamarády a za určitou dobu už rozdíly nehrají roli a pak vše jde stranou. Jednou kámoš, navždy kámoš. Pak už je to jenom jak blízcí si všichni jsme, někdo v našem životě zůstane a někdo se vytratí, jak pára nad hrncem. Možná proto se snažím si udržet vztahy s vícero kamarády, protože jednou tu jsem, ale za chvíli to tak být nemusí. Hodnotím na 5*, za všechno, protože mě to opravdu bavilo a film mi zabrnkal na city. 😉

Příliš osobní známost (2020)

Ze začátku se film jevil, že by možná mohlo jít o celkem zábavný ženský humor, ale posléze se to změnilo v oplzlou bezduchou jebačku, kde vlastně šlo především o sexuální vtipnost (trapnost), kterou si postarší herky kompenzují svojí vyčpělost. Kdežto přišel zlom, kdy z jebačky se staly plky a narvali tam příběh trpící holčičky po smrti matky, kdy se jí snaží najít náhradnici ze střídačky vysloužilých ne moc použitých žen, kdy se vztah zesere a dítě zase trpí. Hra na emoce funguje asi jednou za celý závěr filmu, kdy se člověku zželí malé sympatické holčičky po hádce bývalých souložníků. No a jak to tak u našich filmů bývá, konec jedna velká šťastná famílie. Rozjezd dobrý, dojezd už ne tak dobrý. Chtěl jsem dát slabé 3*, ale 2* musí stačit.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Zas a znovu mě ten sever nepřestává udivovat. Prostě mazec, film gradoval od zlomení vazu až k slušným jatkám. Mikkelsen to zase zahrál jako pán, jeho výraz bez emocí, prostě totální poker face. Chladnokrevnost, možná trochu otupělost díky profesi ve filmu, kdy voják na misi plní rozkaz a zabíjení už v něm nevyvolává vůbec nic. Do toho banda nerdů s dost pošramocenou minulostí. To nevymyslíš a přeci to někdo natočil. Až na pár maličkostí jsem se bavil, proto 5*.

LEGO® Batman film (2017)

Docela překvapení. Lego, co má šťávu, hodně hlášek, dost mě to bavilo, vřele doporučuji na takové to nenáročné sledování, když se moc člověku nechce u filmu přemýšlet, ale chce se zasmát a užít si Batmana trochu jinak.