Já, Tonya (2017)

Zajímavý snímek plný vulgarit, často až nevymyslitelných situací, prostě sport v 90. letech. Když někdo vyčnívá nad ostatní, ale bohužel nemá peníze, zázemí a není takzvaně z učesané, bohaté rodiny, tak má hold velké problémy se prosadit, protože, co si budeme povídat, peníze a postavení ve společnosti dokáže udělat hodně. U filmu jsem se bavil a mnohdy nevěřil, že něco takového bylo možné. Hezké 4*!

Ferdinand (2017)

Hezká pohádka, hodně dojemná, ale i docela pestrý humor. Čekal jsem trošku víc akce, ale dopadlo to jinak. Konec byl tak sladký, že jsem málem dostal cukrovku. Nicméně jsem se bavil i jsem byl hezky na měkko. Pěkné 4*!

42 (2013)

Obstojný sportovní dokument, s pomalejší dějovou linkou, spíš než film mě zaujala doba a rasismus v té době, a že jeden negr dokázal přesvědčit a ovlivnit tolik bílých rasistů, že začali některé negry uznávat jako sobě rovné. A o 10 let později, teď myslím dobu ve snímku, už nikdo nebral v potaz jestli hraje bílej nebo černej, sport se stal zdrojem příjmů a bylo jedno jestli ten nebo ten. Každopádně jsem si to celkem užil a byl jsem zvědav, jak film dopadne. Pro mě bohužel žádné dramo nenastalo a tak pěkná 4ka.

Pásky z Nagana (2018)

Zase dokument o Naganu trochu jinak, plný dojmů, hrdosti, ale i historie a ne vždy to bylo lehké pro naše borce, jít za svým hokejovým snem. Velice jsem si to užil a musím uznat, že oko opět nezůstalo suché. 20 let je už dlouhá doba, ale vidím to jako dneska, když mě táta budil něco málo po šesté ráno, se slovy: "Už se hraje!" Tak rychle k televizi a už jsme koukali, pak to tam Svoboda poslal a už jsme si jen přáli, aby to Hašan dochytal s nulou, ale posledních 10 vteřin bylo nejvíc, celé město odpočítávalo a bylo to slyšet z každé strany, jak lidi slavili obrovský hokejový úspěch.

Black Panther (2018)

Opět a zase Marvel nezklamal, velice povedený film, sic mírně slabší děj, když porovnám, co v poslední době natočili, ale zase posunuli efekty na další level. Prostě super akční podívaná s trochou klasického marvelovského humoru, film mě držel stále v pozoru, aby mi náhodou něco neuteklo a takové filmy mám nejraději, bohužel tentokrát byl děj krajně předvídatelný, nejen díky hře, ale i komiksu, takže člověk už těžce věděl, co bude dál. Nicméně ve výsledku jsem rád, že jsem na film šel a užil si ho. Krásné 4*!

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Sice to je český film, bavilo mě to překvapivě docela dost, Kohák je prostě frajer. Nebyl to bůhví jaký super scénář, ale jako oddychovka mě to zaujalo a pobavilo. Slabší 4*.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*.

Než jsem tě poznala (2016)

Mírná adaptace na Intouchables, ale nikoliv, tak nabitá humorem, sem tam něco málo, toto celkem úspěšně nahradila romantická složka. Když to vezmu kolem a kolem, film se mi líbil, silný a emoční soundtrack doplňoval vývoj filmu, zápletka celkem jasná, ale stejně mě zajímalo, jestli bude veselka nebo funus, za konec tleskám, šťastných konců je všude habaděj, ale těch ponurých, sic s krásným gestem, už tolik není. Hezké 4*.

S láskou, Rosie (2014)

Vzhledem k tomu, že moc na romantické komedie nekoukám, tak tahle byla opravdu zamotaná až moc, začátek těžká nuda, pak o nic moc lepší. No aspoň, že ten happy end. Tohle by se asi u nás stát nemohlo, tady se skoro každá láska ze školky, základky odloučí, a když už se nedej bože vezmou, tak mají asi tak 5%, že to bude do konce života. První láska jo to byly časy, bezstarostný dětský život a nefalšovaná radost. Třeba na mě taky nějaká ta vysněná někde čeká.

Největší showman (2017)

Konečně film na styl muzikálu, který měl hlavu a patu, podle příběhu P. T. Barnuma. Musím uznat, že film se mi velice líbil, Hugh Jackman mě překvapil jeho zpěvem, což asi muselo dát lidem ve studiu pořádně zabrat :D Nicméně krásný příběh z ulice až na vrchol, pád až na dno, ale když je člověk obklopen přáteli, může se opět ze dna vyšvihnout až nahoru. Líbily se mi texty písní, choreografie, vystupující, každý originál. Myslím, že o toto v tomto odvětví jde, aby každý byl individualita sama o sobě. Proto si film zaslouží 5*, i když byl děj předvídatelný a celkem jasný od počátku, ale dnes hodnotím svůj pocit z filmu jako celku a ten mě zaujal maximálně.