Smrtelné stroje (2018)

Předpokládám, že knižní předloha byla o poznání lepší, obsazení nic moc, děj nic moc, záporák klasický agent smith, ani toho nelituji, že jsem na to nejel do kina, tentokrát mě ani ty efekty a výbuchy nebraly, přišlo mi to jak kdyby udělali další díl Star Wars, akorát tam nebyli z jiných světů, ale jinak skoro stejné, strana dobra vs. Darth Vader, v horší kvalitě a s horší zápletkou. Slabé 3*.

Mezi námi děvčaty (2003)

Oddychový film, nenáročné, celkem zábava, poněkud už starší film, když bych se podíval na herce, jak všichni zestárnuli za ta léta, jenom Mark Harmon je asi nestárnoucí nebo má hodně dobré maskéry :D hezké 4* za námět a za ty dojemné pasáže, zahrálo to na city přesně jak mělo.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Mám ve své podstatě rád sportovní filmy, viděl jsem jich hodně a tento mě hezky překvapil. Trenér našel tým běžců složený z latinoamericých chlapců, kteří jsou zvyklí tvrdě makat na polích, ale i tvrdě trénovat, nemají problém s kázní ani autoritou, ale vše berou s humorem a ve všem si najdou zábavu. Velice se mi líbil konec, že z této školy nebyla jen jedna generace běžců, ale že dosáhla úspěchů i v dalších letech.

Poslední skotský král (2006)

Zajímavé drama, mladý bláhový doktor si vyjede do Afriky, naseká tam pár průserů. Jeden generál/prezident si ho všimne a udělá si z něj oblíbenou hračku a až hračka omrzí, tak zmizí. Hodně jsem u toho přemýšlel jak bych se zachoval já, no při prvním ojebu, už bych seděl na letadle a práskal to domů jak namydlenej. Film jsem s napětím sledoval, jestli z toho vyvázne živý, no trochu ho pomačkali, ale všechno dobře dopadlo. Krásných 5*.

Kluk ve světě příšer (2015)

Pěkné anime, jednoduché, nepřeplácané, hezká animace, vývoj postav, zasazené do staršího stylu anime, rozuzlení filmu bylo krásné a dojemné, hodně jsem držel slzy na krajíčků. Krásné 4*, doporučuji každému, kdo má zalíbení v klasickém japonském anime.

Venom (2018)

Celkem pěkně natočený, hodně akce, pomalejší rozjezd. To převtělování úplně bomba, to se opravdu povedlo, předpokládám, že by mělo být nějaké pokračování, chtěl bych vědět jak je to s tím arzenálem zbraní, co můžou mít. Tom Hardy mi tam seděl parádně, myslím, že jiný by se na to nehodil. Obstojné 4*, určitě by bylo co zlepšit.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jednoduše řečeno, výborný, celý film jsem si pošlapoval, pobroukával, občas i zazpíval, sem tam ukápla slza, prostě všechno, co to mělo mít, dojem nejlepší, herecký výkon perfektní, bohužel i negativní dopad AIDS byl ve filmu znát, jestli měl nespočet milenců, tak byl dobrej rozsévač nákazy, mírný odpor to ve mě vzbudilo, ani by mě nesraly ty drogy a životní styl, spíš to, že se připravil o svou budoucnost, ale tak žijeme jen jednou a i za takovou dobu se z Queen stala nesmrtelná legenda díky skvělému zpěvákovi a nesmírně talentovaným hudebníkům. Byl jsem opravdu obohacen o filmový zážitek, určitě si film pustím ještě několikrát. Kdybych měl hodnotit procentuálně, tak bych dal 98%. Prostě pecka.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Očekávání byla větší, mírné zklamání, snad to doženou v dalších dílech, efekty opět super, zvířata taky pecka, možná by jich tam mohlo být více, konec zajímavý, ale ne moc překvapivý, ten fénix to dost prozradil. Hezké 4*, snad se příště polepší 🙂

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jakožto milovník her, i když jen některých, protože zvládnout je v dnešní době opravdu všechny je nemyslitelné, jsem film hltal. Kdysi jsem přišel domů jako malý klučík a na televizi, tenkrát ještě černobílé, napojený didaktik, to Vám povím, to bylo něco. Pak najednou přišla éra barevných televizí a s tím i 16-bit hry, to byla ještě větší pecka. A pak to přišlo první plnohodnotné PC a první PS, obojí jsem mít nemohl, ale měl jsem dost známých a příbuzných, že jsme každý měl něco. Tenkrát jsme se scházely celé bandy si zahrát. A s lepší technologií a dostupností, lepším internetem hrál za chvíli každý s každým i po celém světě. Já, co zbožňuji RPG, jsem se vžil do filmu hodně, člověk to chce dotáhnout nejvýš a být nejlepší, ale nikdy se tam nemůže dostat bez dalších spolubojovníků ( v některých případech přátel a kamarádů i z reálného světa a nejen virtuálního) sám. Hodně pěkných 5*!!!

Máš ji! (2018)

V skutku příjemná komedie, plná urážek, nadávek a jiných hanebných označení. Délka úplně ideální. Žádné nudné pasáže, stále to mělo svůj spád a vývoj. Místy se objevilo nějaké vzpomínání na mládí, kdy kluci byli jen kluci a hra byla hrou. Musím říct, že hrát hru takovou dobu je opravdu úctyhodné. Ten malý kluk ve mně zaplesal radostí, proč takto taky neblbneme. Hezké 4*.