T2 Trainspotting (2017)

Očekávání bylo menší. Jsem rád, že se to i na podruhé povedlo, každopádně mi tam trochu chyběly ty scény, jak se sjížděli, kokain je tráva pro bohatý, což mi nepřijde zase tak hrozný, jako když se sjeli herákem a byli total v rauši a dělali ty bejkárny. Na humoru to neztratilo, pro mě to dostalo naopak takovou mírnou "davku" dospělosti, vyzrálosti. Je to na slabších 5*.

P.K. (2014)

Většinou bolywoodu nedávám plnou palbu, ale tohle mě jako bezvěrce oslovilo, další film, co mě utvrdil, že náboženství je jen nástroj k ovládání davů, a že to někdo před tisíci lety někam sepsal a davy tomu začali věřit, je jen výmysl člověka k jeho prospěchářství. Kde chybí racionální vysvětlení, tam je víra, ale čemu má dnes člověk věřit, proč je tolik věřících a každý věří něčemu jinému, naučit se vzory našich předků, čemu věřili oni a předali to dál a dál, až se z toho stane fanatizmus. Víra, co to vlastně je? Bytí je jen jedno, tak se snažím víc být než nebýt.

Vraní vejce (2014)

Příjemný indický film, jak funguje kastovní systém a jak se dělají rozdíly mezi lidmi z chudiny a bohatými. Když je člověk vynalézavý dokáže téměř cokoliv, ale ne vždy to dopadne podle představ. Pěkná oddychovka, trochu to vede člověka k zamyšlení, že se furt máme dost dobře, i když někteří také žijí z ruky do huby. Pro mě velice pěkné 4*.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po tom, co jsem byl takřka donucen se na tento seriál kouknout, jsem zjistil, že to není zas tak špatný, první série taková rozehřívací, dvojka celkem ušla, málo akce, trojka boží, čtyřka boží, pětka zdlouhavá, šestka boží a uvidíme jak se to vyvrbí dále. Oblíbenci Daryl, Glenn, Michonne a nově Negan, ale taky mě občas pěkně vytáčí.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Pro mě zase pěkné zpracování, sice návaznost na Harryho téměř nulová, ale efekty, zvířátka, příběh paráda, zase se ve mě objevil ten malý kluk, co má rád kouzelnický pohádky a film neskutečně utíkal. Redmayne prostě sedí na tyhle podivínský role, to jak se kroutí před kamerou má něco do sebe. Doufám, že brzy bude další pokračování nebo aspoň jiný film s kouzelnickou tématikou.

Zrození šampióna (2009)

Silný příběh se silným dějem, podle skutečné události, trochu mi tam vadilo to křesťanství jakožto totální neznaboh. Celý film jsem se bavil a konečně po delší době objevil pěkný film se sportovní tématikou, který mě dokonce nějak nadchl, trošku chytl za srdíčko, že nějaká ta lidskost existuje, i když to bylo někde támhle za velkou louží.

Grimsby (2016)

Sasha se to snaží poslat dál a dál, nicméně požadovaný efekt se u mě nedostavil, ale jo na zasmání dobré, měl jsem větší očekávání.

Znovu 17 (2009)

Tak trošku trash, po 5 minutách jsem to chtěl vypnout, ale vzhledem k tomu, že to měla být oddychovka, tak jsem to dokoukal a byl zklamán. Jednu hvězdu víc si to nezaslouží.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Na můj vkus moc politikaření a málo akce, když jsem chtěl vidět piráty, tak i bitvy a ne půl dílu čekat, až někoho nezabijí, místo toho, aby mu usekli palici na první potkání. Očekávání bylo větší než výsledek, konec třetí série, to trochu zachránil jinak navoněná bída.

Orel Eddie (2016)

Překvapivě dobrý snímek, vůbec jsem nečekal, že se mi film bude tak hodně líbit. Mělo to něco do sebe i slzu jsem uronil. Komediální mi to zrovna 2x nepřišlo, jinak to vše ostatní super, hlavně to ustát a nezabít se.