• Krátkometrážní

7:35 de la mañana (2003)

Ukázka toho, že i terorista má soucit nad obyčejnými civilisty. ETA ačkoliv je to teroristická organizace jako každá jiná, přesto ji něco odlišuje. Své bombové útoky s předstihem ohlašuje. Snaží se spíše o informování veřejnosti, upozornění na jejich boj o nezávislost.

No Time for Nuts (2006)

Ta veverka z Ice Age je zase tady. Tentokrát je to snímek nadmíru originální. Ačkoli na to měla jen pár minut, rozesmála mne víckrát než všechny díly Shreka dohromady. Cestování v čase. Velká Francouzská revoluce, dálná budoucnost, doba ledová, starověk, středověk, no prostě super. Jenom se divím proč nezůstala v té době ledové. Měla by se nejlíp. Jinak se hodí k snímku pořekadlo: "Neříkej hop, dokud nepřeskočíš." Pobavil jsem se nadmíru. Rozhodně jeden z nej animáků vůbec. Možno shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=VpnDAd0fNuk

Saw (2003)

Jasná, přímá a důrazná zpráva pro lidi, kteří nemají čisté svědomí. Lásku vám dávanou, oplácejte, nekraďte, nezábíjejte, nefetujte nebo dopadnete stejně špatně jako hlavní hrdina tohoto snímku. James Wan udělal velice dobře, že opustil od úvahy natáčet Saw 2 a přenechal to jiným. Zkazil by si totiž reputaci. Hororu rozhodně neškodí jeho délka. Je jen smůla, že lidé prostě nepochopí, že většina hororů nemá tak dobrou zápletku, aby se vešla do 90 minut. Postačí kraťas.

Manufraktur (1985)

Vypadala to jako taková mini reklama na bakelitového Trabanta, jinak smysl celého snímku mne minul na 100 honů. Nelze než říct, že se mi to zdálo lehce nudné. Tvůrce se nám snaží vnucovat, že tento kraťas je originální, můj názor na něj: Není originální.

Michael Jackson: Bad (1987) (hudební videoklip)

Zpěvák černošského původu Michael Jackson, mi byl až do mých 5-ti let naštěstí neznámý. Jeho styl hudby a tance se mi zrovna 2 krát nepáčí.. To jak vystupuje je dalším minusem do hluboké truhlice toho jak ho nemám rád. Kdyby byl jaký je, neměl problémy s dětmi, též i s nosem. No stejnak po zjištění toho, že tento klip je dílem Martina Scorseseho, toho Scorseseho co získal oskara za Skrytou identitu, jsem se rozhodl, že aspoň těch 40% dám.

Nokturno (1980) (studentský film)

Temno temná tma řídí chod celého příběhu. Ponurá nálada hlavní hrdinky alergické na světlo se postupně mění na strach, beznaděj, a naprostou touhu odtrhnout se od nočního světa. Člověk si ani neuvědomí co to je nevycházet za světla ven. Jenom v noci. V čase kdy ostatní spí, ona se může pohybovat světem volně. Tato nemoc, či alergie na sluneční záření je jako ostnatý drát bránící normálnímu svobodnému životu.

Beastie Boys: Sabotage (1994) (hudební videoklip)

Krátké, výstižné, nápadité a prostě super. Co víc si přát od video klipu. Punk rock padne jako ulitej.

Rozhovor (1997)

Realistické záběry vás donutí popřemýšlet nad tím, jestli je celý film pouhá fikce či realita. Hudba prolínající příběhem je živá, a ještě víc diváka přilne k sledování. Hudba od God is an astronaut.

Velký flám (1966)

Nejlepší francouzská komedie všech dob. Bez Funése by byl film o ničem. Workomanský dirigent opery Stanislav se náhodou zapojí do záchrany parašutistů. Ačkoli to zní jednoduše, pravda je jná, Francií zmítá válka a Němci jsou absolutně neschopní. Scéna, kdy hlavním hrdinům utečou psi je téměř nepopsatelná. Komických situací, u kterých jsem se téměř neudržel na nohou, bylo habaděj. V celku opravdu nepopsatelný zážitek.

Atraksion (2001)

Krátký poloanimák o vězních, kteří tahají na svých rukou velké železné koule. Nemohou se volně pohybovat. Ani žít. Až jeden z nich se rozhodl tomuto údělu vyhnout. Vystoupal do výše jejich světa. Bylo to, ale nad jeho síly. Jeho spoluvězni napodobujíc svého mrtvého druha se snažili dostat z tohoto svéta, který jim upírá svobodu. Venku, ale na ně čekal pouze vesmír. Závěrečná pointa.