• Krátkometrážní

Pod kontrolou (2004)

Ono název sci-fi je u tohoto fimu nekorektní. Vždyď kdo ví jaké výzkumné laboratoře má dnes USA. Nesympatizoval jsem ani se zlým Lee Rayem, ani s hodným Lee Rayem. To, že se díky placebo změnil, stojí za přemýšlení, jestli ho nechat žít, či popravit. Zabil totiž i nevinné. Sám pociťuje po úspěšném léčení lítost. Ačkoliv zemřel možná očistěn od hrubosti, násilí, soucit jsem projevoval s obětmi a s lidmi, kteří si ho zamilovali.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Co je ze začátku zábava, se postupem času se stárnutím mozku pana Krampola mění v nudu a v nejposlednější řadě ve zbraň hromadného ničení vydavanou bulvárním časopisem Blesk.

Jed (1991)

Čekal jsem víc, 3 nesouvislé příběhy, každý z jiné doby je málo. V 1. příbehu je hlavním hrdinou mladý úspěšný vědec doktor Leprik, zrovna vyrobil svůj experiment, když ho navštíví neočekávaná návštěva mladá doktorka. Okouzlen jejím pohledem se napije lektvaru lepry. Onemocní. A v záchvatu bezmoci zabije jednu ženu, je pronásledován policií. A jediný kdo ho neopustí je již zmíněná pohledná doktorka. Sama se nakazí a zemře. Konec sci-fi dramatu je monstózní. . Skáče z balkonu mezi dav. Když jeho dům obklíčí policie. 2. příběh je drama, o části života recídivisty, který je homosexuál. Odehrává se v polovině 40. let tohoto století. Kdy je uvězněn v jedné z místních věznic. Ve vězení se provádí nechutné sexuální praktiky. Včetně znásilňování, týrání, zneužívání. Hlavní hrdina se zamiluje do nového vězně. Ten mu lásku dlouhou dobu neopětuje. Trochu perverzní, úchylné téma končí Sad endem. Při útěku je jeden z vězňů zabit. 3. díl je o létajícím chlapci, který diváka přinutí přemýšlet, jak to mohlo podle reálií probíhat. Malý chlapec provokující své spolužáky, kteří ho ve vzteku pak týrali. Byl totiž masochistou. Neměl přátele. A jednou si při příchodu ze školy všimnul, že v ložnici matka s nikým je, ale nebyl to otec, ale jejich zahradník. Otec to naneštěstí zjistil. Ve vzteku málem zabil matku, v dokonání násilného činu mu zabránil až jeho syn 2 výstřely z jeho zbraně. Výpověď matky pak určuje, že syn vyskočil z okna a letěl k nebi. Lež, pravda? Kdo ví? Nejlepší byla 3. linie s dítětem. Polodokumentární natáčení ještě zvyšuje věrohodnost. Ale v celku to ani zdaleka nezachraňuje celý fim. Připadá mi to tak trochu béčkově.

Dottie dostává na zadek (1993) (TV film)

Jéj, dětský film, který není určen dětem, ale dospělým. Kombinace ČB a barevného filmu u mne zabodovala. Pan režisér bral inspiraci ze svého dětství. Uzavřený 6 a 3/4 roku starý chlapec, který nikdy moc dobře nevycházel se spolužáky. Má totiž zajímavou zálibu. Kreslit svou oblíbenou fimovou hvězdu Dottie Frankovou. Štěstím je vylosován, aby se zúčastnil natáčení jednoho seriálu s již zmíněnou hvězdou. Své zálibě dává, ale více času než by bylo zdrávo. Žije ve svém imaginárním svétě. Každé dětství, ale jednou končí.

Potopení Marchioness (2007) (TV film)

Film podle skutečnosti, nic víc nic míň. Dalo se to zpracovat daleko líp. Takhle to vypadalo jako, že si chtěj hrát na polodokument. Ale poldokument to nebyl, bylo to takové nesouvislé vyprávění o katastrofě zavedené do filmu.

Justine: Sen noci svatojánské (1997)

Viděl jsem 3 minuty a překvapilo mne to svou odvážností. Především ty erotické scény, no kvalitní a nápaditý děj v tom stejnak nehledám a klasický porno to taky není. Takže hrůzostrašná do oka štípající nuda..

Velká ryba (2003)

Pohádka ve stylu Alenka z říše divů. Z reálnějšího pohledu. Tim Burton je tak trochu ve svém nereálném světě, který do nás všech vstupuje nenásilně, přesto okouzlivě. Starý muž, který tuší, že z tohoto světa v blízké době odejde, vypráví různé příběhy ze svého života. I kdyby byli vymyšlené, posluchače okouzlí. Kouzlo života a přírody nás nenechá ani minutu na pochybách.

Skála (1996)

Kdo vyhraje? Ten kdo si uvědomí, že Skála je košér. Stydím se, že jsem u tohoto filmu měl tak dlouho 4*. Je to velmi neoriginální film a angažování superhvězdy 60. let, a průseráře Cage celkovému výsledku moc nepomohlo. Banální příběh, ve kterém jde především o akci. To táhne diváka. Je mu úplně jedno, že kouká na 100x zpracovanej námět. A to zpracování rozhodně nepatří k nejlepším. Proč ta kritika. Stačí si pustit v bedně něco jiného, než kde hrajou herci s vysokýma honorářema, filmy dotované hollywoodem a zakomplexovaný producenti, kterým jde jen a jen o zisk. Když přimhouříte oko, tak zjistíte, že je to akční film jako každý druhý, Terminátor, Predátor.

Zlomený šíp (1950)

Pravá nefalšovaná 57 let stará westernovka. Tom Jeffords veden svým rozumem a srdcem se snaží spřátelit novoosadlíky středozápadu a místní indiány. Vzájemný kompromis, přátelství a spolupráce - To jest jeho krédo. Zprvu dařící se plán míru pokazí odpadlíci od obou skupin. Bandité a vyhoštěnci Apačů. Snoubenka Toma je při jedné přestřelce zabita. Ale nic nikdy nekončí dokud neumírá poslední naděje.

Absolvent (1967)

Opravdu kvalitní kulťák. Absolvent vysoké školy Ben je synem bohatých a snobských rodičů, na jednom večírku ho připraví o panictví rodiná známá. Ona to bere jako zpestření sexuálního života, on jako recesi. Ben se záhy zamiluje do mladé dcery již zmíněné milenky hlavního hrdiny. Její matka se ho, ale nehodlá vzdát. Vyhrožuje mu tím, že vše co je mezi nimi sdělí právě dceři. Nádherné a autentické zobrazení jednoho milostného trojúhelníku. Podpořené ještě krásnější hudbou Simona a Gurdfunkela. Skvost?!?!?!